Ibrahimoviç mund të transferohet tek Real Madrid

Zlatan Ibrahimoviç mund të përfundoj tek skuadra e Realit të Madridit.

Sipas  “Diario Gol”, klubi madrilen po mendon që ta transferoj sulmuesin suedez, gjatë kësaj merkatoje vere në “Santiago Bernabeo”.

Ish sulmuesi i Interit, Milanit, dhe Juvetntusit, është një lojtar i lirë pasi i ka skaduar kontrata me Manchester Unitedin dhe nuk do te rinovojm më me “Djajte e Kuq”.

Por, drejtuesit e Realit  frikësohen se me transferimin e suedezit tek “Los Blancos” mund të prishin harmonin brenda skuadrës.

Ibra, i cili ka oferta edhe nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, e njeh shumë mirë La Ligën pasi ka qenë pjesë e ekipit të Barcelonës në sezonin 2009-2010.

 

 

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *