Petrit Vasili flet për 17 majin: Edi Rama më telefonoi 6 herë, por nuk ia hapa…!

Kreu i LSI Petrit Vasili i ftuar ne emisionin e Sokol Balles, “Top Story”, ka sqaruar edhe deklaratat qe jane dhene ne 17 maj, kur u arrit edhe marreveshja mes Rames dhe Bashes qe beri qe opozita te hynte ne zgjedhje.

I pyetur nga Balla, se a eshte e vertet qe Rama e ka marre 6 here ne telefon ate dite Vasilin dhe ky i fundit nuk ia ka hapur, Vasili nuk e mohoi.

Balla: Ka zera qe ju bejne edhe ju përgjegjës për situatën e fundit krijuar mes PS dhe LSI, mëngjesin e 17 majit, në kulm të negociatave, përflitet deri aty që ju s’ja keni ngritur 6 herë kryeministrit telefonin kur ai ju ka marrë atë ditë.

“Historia e hapjes dhe mbylljes së telefonit është jo vetëm qesharake, por janë vogëlimat që Rilindja është përpjekur të funksionojë. Problemi i 17 majit ishte një moment…

Vendi po shkonte drejt greminës së zgjedhjeve të njëanshme pa opozitën kërkohej një qëndrim i prere dhe i rreptë.

Gjithcka ishte përgatitur që të shkonim në zgjedhje pa opozitën, ishte e qëllimshme”, tha Vasili.

Referuar deklarates se kryeministrit se prishja me LSI erdhi te reforma në drejtësi, Vasili tha:

“Kur gënjeshtra kthehet në profesion del nga kontrolli, në rastin konkret bëhet fjalë për një gënjeshtar.

Ne kemi pasur një qëndrim, duhet patjetër reforma, ka një të vërtetë, kryeministri kërkonte drejtesi të njënshme që do votohej pa praninë e opozitës zyrtare.

REMOTE_ADDR:[]

13 komente në “Petrit Vasili flet për 17 majin: Edi Rama më telefonoi 6 herë, por nuk ia hapa…!”

 1. Populli says:

  Epo kur pretendon dhe ky kazan me mut të bëhet kryeministër u nëftë mut gjith shqipëria.
  Unë jam o bindur se kryeministër do të jatë Edi Rama për të bërë Shqipërinë që duam!

 2. Ilo says:

  Vaso ne koalicion duhet te jesh koherent me aleatin jo bishtperdredhur si ju qe mundoheshit te mbanit te mesmen e arte ne emer te gjoja parimeve dhe stabilitetit tani po e shohim ku shkoi lufta juaj “parimore” prandaj thirrini mendjes sa s’eshte vone

 3. lora says:

  Kjo tregon se sa njerze pa vlera jeni ju te lsi

 4. kafe e hidhur says:

  po shume mire bere qe sia ke hap telefonin..tani ishalla si ke fshire nr se mbase te duhet ne opozite..edhe dhi e zgjebosur dhe bishtin perpjet..ik grisni bycen tani e kepusni qafen..

 5. I says:

  J
  Hahaha. Ik o rrot kari

 6. x says:

  O Zot, cfare MUTI. NE FALNI, CFARE MUTERASH HAJDUTE

 7. Vesi says:

  Si mund te behet kryeminister ky qe se ka qullosur gjekundi, bile as ne mjekesi. E vetmja qe ka bere, I ka mbajtur ison Metes edhe kur dilte me bllok ne dore per mbledhjen e taksave.

 8. Sefer says:

  Pika e zeze do dhe ky majmuni te behet kryeminister. Ky eshte i tredhur nga trute sepse ska personalitet. Rri pas Ilir Metes me bllok ne dore dhe mban shenim cfare thote hajduti. Te kujton Kim Jongun dhe ministrat qe mbajne shenim me bllok ne dore. Sikur te behet ky kryeminister shqiperia katandiset si kooperativa e Koculit ne 1990.

 9. Samiu says:

  Shume mire bere Petrit qe nuk e ngrite telefonin. Te djelen do tjua hapi Edi Rama te gjithe juve hajduteve te Ilir Alibabait me 40 LSI.te.

 10. gram says:

  Po mire mer Titi, po pse s,thua qe nderkombetaret i siguruan, nje dite para votimit te Reformes ne Drejtesi ne korrik, mbi 94 deputet (PS + PD dhe LSI). Shefi yt e kuptoi qe humbi, bisedoi me 2B, qe votimi ishte i pashmandshem. Atyre ju duhej certifikata si e donin reformen, per ti hedh si nderkombetareve dhe klases politike ketu. Pra Lirua u fut ne loje duke realizuar nje pisllek enverian me 140 vota. ( Pordhet 7, shume deputeteve, perfshire edhe l dhe ty). Kjo ishte loja fallco dhe piste e IM, gje per te cilen te can trapin keto dite neper TV duke e shitur kete hipokrizi si rol te madh, per te zhvilluar teorite me “dashurin” per opoziten etj. Populli, or Tit, e di kush eshte I. Metaj ( ku e ka pas deri para 4 muajesh kete J, ky agai, apo… pislliku vazhdon…)

 11. ardi says:

  O zot ce ka gjendin vendin e shkrete, u bene te gjithe te zgjuar , trima, kryelarte, e te medhenj.
  Kur tja lype nevoja do ta kerkoje telefonin prape se ja ka ajo micka gruaja vete nr e Edit…
  pika qe si bie mu ne koke, rrota trapit, e rren mendja se do behet kryeminister,
  partia e sahanlepiresve te Inatosur.

 12. owl says:

  Shiko sa I pafytyre eshte Iliri jot kur tha se Edi nuk I ka kerkuar koalicion.Ju jeni dhi e zgjebur e bishtin perpjete. Prandaj kaluat ne exstaze ju te LSI se menduat se do varej Rama nga ju,dhe do vazhdonit presionet.Tani s’keni kujt ti beni presion dhe ngelet me gisht ne goje. Po ju jeni te pafytyre.

 13. HARROJE FORCEN E PARE says:

  Cfare mund te prese populli nga hajdutet dhe rrugecerit e Lesh e lise,Petriti nuk eshte i zoti te mbaje familjen e tij ,do kujdeset ai per popullin!!!!!!esht divorcuar se bredh me grate e LSI-se,(prandaj e duan LSI-ine ato)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *