Shpërthimi në Vlorë, zbardhen dëshmitë në polici, Ismailaj: Vite më parë më vranë vëllain, motrën dhe dajën

Policia e Vlorës ka marrë në pyetje Elton Ismailaj, pronarin e makinës që shpërtheu mbrëmjen e djeshme në qytetin e Vlorës, pak metra larg vendit ku u ekzekutua tropojani në derën e shtëpisë.

Ngjarje, që si u sqarua sot nuk kishte lidhje me atentatin.

Vetë Ismailaj ka treguar në polici se e ka degjuar shperthimin dhe kane shpetuar per mrekulli.

Pyetur nga policia nese ka konflikte me njeri dhe a ka dyshime se kush mund t’i kishte vendosur tritolin, ai nuk ka dhene shume detaje.

“Nuk kam konflikte me njeri dhe nuk kam asnjë ide se kush mund ta ketë bërë. Unë ia le policise te hetoje per ta zbardhur ngjarjen,” ka thënë ai.

Panorama shkruan se pas serise se atentateve dhe vrasjeve te familjareve te tij, vellait, dajes dhe motres, atij i eshte vendosur edhe njehere tjeter tritol, pasi ka pasur ne pronesi nje disko te njohur ne Vlore.

Elton Ismailajt nuk është i panjohur për blutë, pasi më herët atij i kanë vrarë vëllain, motrën shtatzënë në muajin e 6-të, dajën dhe ortakun e tij.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Shpërthimi në Vlorë, zbardhen dëshmitë në polici, Ismailaj: Vite më parë më vranë vëllain, motrën dhe dajën”

  1. Romantiku says:

    Shpresoj qe familjaret e tij te mos jene vrare brenda perbrenda familjes per ndonje konflikt interesi mbi pronat.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *