Alarmi i specialistit të krimit kibernetik: Shqiptarët 6 milion adresa fallco në Facebook, po shkohet drejt krimeve

Mbi 6 milion adresa fallco, në Facebook dhe mbi 300 të tjera të kthyera në emrin e fenomenit të frikshëm “Balena Blu”…Çfarë po ndodh në Shqipëri me internetin? Ekpertët e krimit kompjuterik lëshojnë alarmin.

“Me abuzime po shkohet drejt krimeve pa zgjidhje dhe të pamundura për tu zbuluar. “

Në Shqipëri ekzistojnë mbi 6 milion adresa fallco duke e bërë situatën alarmante.

Artan Dashi specialist i  krimit kibernetik në drejtorinë e Policisë Tiranë deklaron se situata është shqetësuese.

Për shkak të sekretit hetimor, Dashi thotë se s’mund të jap të dhëna në lidhje me rastet se shumë adresa përdoren për shit-blerje armërsh.

Për t’ju rikthyer fenomenit të Balenës Blu, Dashi deklaron se në Shqipëri ky fenomen nuk ekziston dhe se rastet janë abuzive.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Alarmi i specialistit të krimit kibernetik: Shqiptarët 6 milion adresa fallco në Facebook, po shkohet drejt krimeve”

  1. krimineli says:

    Po çar shqiptaresh mer trap …… jane ruset or ta,j Putini ore Putini ata i bojne tana te keqiat ne bote ……… ujku ujku por qakalli po ben kerdine ….”virtyti” baze krimi … te tjerat vijne pas !!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *