Braçe -Metës: Kur dhelpra nuk e arriti rrushin, tha “e ka zënë Ebola”

Deputeti socialist Erion Braçe ka reaguar pas deklaratave të Presidentit të zgjedhur, Ilir Meta, që e cilësoi Rilindjen, si sëmundja e Ebolas.

Përmes një postimi në facebook Braçe shkuan se  kur dhelpra nuk e arriti rrushin tha “e ka zënë Ebola”.

Me tej ai shkruan se LSI u lodh duke e kërkuar ta blejë Ebolën me lekë.

Këtë postim Braçe e shoqëron dhe më një fotografi ku shfaqet një kalavesh rrushi nga Krutja e Lushnjës, ku ai kandidon për deputet.

Postimi i Braçes

“Kur dhelpra nuk e arriti rrushin, tha ‘e ka zënë Ebola’! Në Krutje është i tillë, i pastër, thuajse natyral, pa fara dhe dedikuar diabetikëve.

vo: edhe njëherë, tregojuni injoranteve partiake ç’është Ebola; u neruan duke e kërkuar ta blejnë me lekë”.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/brace-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/brace.png","attachment_id":"711342"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/erion_brace_facebook_dielli-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/erion_brace_facebook_dielli.jpg","attachment_id":"705625"}]
                 Loading...