LSI akuza të forta Tahirit: Po blen vota në Vorë me disa bashkëpunëtorë. EMRAT

Lëvizja Socialiste për Integrim ka denocuar sot skenarët për shitblerjen e votave në Vorë.

Në një deklaratë për median kandidatja për deputete e LSI-së në Tiranë, Eriona Bixha hodhi akuza të rënda ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri dhe ish-drejtuesve të policisë se po blejnë vota.

Ajo tha se Agim Kajmaku dhe nipat e tij po shpërndajnë para në zonën e Vorës dhe po iu bëjnë presion mbështetësve të LSI-së.

“Denoncoj drejtuesin e shitblerjes së votave në bashkinë e Vorës, Agim Kajmaku që e ka shndërruar makinën e tij ‘Volksëagen” në bankë. Çdo natë organizojnë skemën e shpërndarjes së parave shtëpi më shtëpi.

Dy nipërit e tij, Edi Kajmaku dhe Ladi Kajmaku janë njerëzit më të besuar që përgatisin zonën dhe ushtrojnë presion. Ndërkohë shtetasi Rexhep Shehi që lëviz me ‘Benz C-Clas’ dhe Ledio Sorra me ‘Peugot’ mbulojnë shitblerjen e votave në Gjokaj dhe Picar.

Po ashtu Dritan Stoka, punonjës i ALUIZNI-t. I bëj thirrje edhe drejtorit të ALUIZNI-t që të shamngë shpërndarjen e legalizimeve në këtë periudhë për vota. I bëj thirrje publike Policisë së Shtetit, të marrë masat e nevojshme për t’i thënë stop këtij fenomeni të paskrupullt.

Jemi në dijeni të plotë edhe për skenarët ndaj aktivistëve të LSI-së nga ish-drejtues të policisë dhe ish-ministri Tahiri. Kurrsesi nuk mund të blejnë votat, lirinë dhe dinjitetin e vajzave e grave e të rinjve të bashkisë së Vorës”, tha Bixha.

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “LSI akuza të forta Tahirit: Po blen vota në Vorë me disa bashkëpunëtorë. EMRAT”

 1. © KENDVESHTRIM TJETER © says:

  Fjale,fjale dhe vetem fjale !
  Dergoni ne Prokurori,Vasili ja ka marre doren,ishte para dy ditesh !

 2. Populli Shqiptar says:

  Po moj kotele e Ilirit pjese e Lesh e Lise. Se kush i blen votat e dine mire te gjith shqiptaret. Paturpesia e Lesh e Lise eshte qe jo vetem jane hajdute me cizme por shpifes te ndyre qe nuk e kan problem te akuzojne te tjeret per ato qe bejne vet.
  Cirruni deri sa te vij 25 Qershori dhe shkoni ke berku Metes qe ka pjellur sojin tuaj.

 3. ABC says:

  Mese fundi kunderpergjigja por kete here pa evidenca filmike sic e kane zakon te kapen keta te LSI-se.

 4. ATDHEU says:

  Ik mi zhgaravine. I thuaj Metes koklopes se nuk jane te gjithe si ai. Populli e di mire se kush i ka blere dhe kush ben perpjekje per ti blere. Funderina.

 5. ABC says:

  Mese fundi kunderpergjigja, por kete here pa evidenca filmike sic e kane zakon te kapen keta te LSI-se.

 6. Bashkim kuka says:

  ik mi ruspije
  vetem per gojore jeni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *