Pas armatosjes Meta flet për gjakderdhje: Përgjegjësinë për çdo pikë gjaku të derdhur do ta ketë Rama, 300 mijë të rinj do garantojnë votën

Duket se situata zgjedhore kur ka mberritur ne finishin e saj po i tejkalon dhe caqet e lejuara, perderisa njeriu qe do te marre detyren e kryetarit te shtetit pas nje muaji paralajmeron se do te kete gjak te derdhur diten e zgjedhjeve.

Presidenti i zgjedhur, ish-kreu i LSI-së Ilir Meta ka folur sot në emisionin “Koha për t’u zgjuar” në News24 për situatën parazgjedhore, 3 ditë para se shqiptarët të japin verdiktin dhe të zgjedhin se kush do t’i udhëheqë në 4 vitet e ardhshme.

Lidhur me përshtypjen e tij për fushatën e zhvilluar, Meta tha se kanë munguar programet dhe bilancet. Sipas tij, ‘kryeministri në largim’ ka futur gjetje të reja në fushatë si timon e tepsi për shkak të mungesës së vizionit.

I pyetur nëse ka garanci për ditën e zgjedhjeve duke u nisur nga disa incidente, Meta deklaroi se do jenë rreth 200-300 mijë të rinj që do e garantojnë këtë proces por se përgjegjësinë për çdo pikë gjaku të derdhur do ta ketë kryeministri Rama dhe Drejtori i Policisë.

Kur do ta mbyllim në Durrës?

Në orën 17: janë të gjithë të ftuar po më duket shumë i vogël sheshi i Durrësit.

Si do ta cilësonit këtë fushatë?

Është një fushatë në tërësi larg pritmërisë së qytetarëve. Presin një fushatë ku liderët të fokusohen tek programi, tek dallimet për çështjet e taksave, problemet ekonomike por shohim se nuk ka debat, nuk ka asnjë vullnet për t’u marrë me çështjet që shqetësojnë qytetarët, nuk ka asnjë bilanc, por ka vetëm premtime të reja dhe gjetje të veçanta si tepsi, timon etj. Këto tregojnë mungesën e një vizioni për të ardhmen dhe e kanë banalizuar këtë fushatë.

Doni të thoni se është një fushatë folklorike?

Është një fushatë, ku përgjegjësinë për uljen e nivelit e ka kryeministri në largim Edi Rama. Edhe marrëveshjen që bëri me zotin Basha, që e bëri kundër dëshirës së tij e bëri për të ulur standardin e zgjedhjeve. Duket se ka një dakordësi për të keqpërdorur dhe dhunuar administratën nga këta dy kryetarë.

A ka dështuar kjo platformë?

Nuk ka shans të përparojë, pasi jemi në vitin 2017 dhe nuk mund të kthehemi në dhunimin e zgjedhjeve në Libofsh, në ‘97 apo në ‘96. LSI ka një organizim të jashtëzakonshëm dhe është në gjendje t’i përgjigjet një platforme të tillë në interesin e qytetarëve shqiptarë. Do jetë një alternativë që do i shërbejë transparencës së politikës, së vendimmarrjes. Basha dhe Rama janë një grup oligarkësh që ndikojnë në vend, e po të shohësh ata që ndikojnë tek Rama janë ata që ndikonin deri dje tek PD-ja.

A ka garanci për ditën e zgjedhjeve?

Do jenë 200-300 mijë të rinj e të reja që do garantojnë procesin. Shqiptarët do votojnë të lirë dhe të qetë. Nuk do lejohet as policia dhe askush të dhunojë zgjedhjet. Është derdhur gjak deri tani, dhe përgjegjësinë për çdo gjak të derdhur do ta ketë Edi Rama dhe Drejtori i Policisë.

Deklarata juaj të rrëmbehen armët?
Unë nuk kam thënë të rrëmbehen armët. Kam thënë nëse nuk do lidhen zagarët e rilindjes. Se zagarë janë, kriminelë që shëtisin me makina policie, i njeh gjithë Lezha.
I kam thënë që nëse policia nuk merr masa, patjetër shqiptarët më mirë vriten se sa rrihen. Nuk është se kam pasur këtë dëshirë por nuk mund të kthehet koha e doktorit të parë kur bandat dhunonin shqiptarët. Për fat të keq rilindësi na solli këtë model sepse ka frikë nga zgjedhjet.

Cilat janë shtyllat kryesore të LSI?

Kjo është një platformë që synon të zhvillojë ekonominë e vendit me një rritje dy shifrore. Në 4 vite borxhi i Shqipërisë është rritur. Për një euroborxh kemi një rritje ekonomike 0,9%.

Ata mbjellin palma dhe kulla të cilat nuk sjellin vende pune dhe rritje ekonomike. Politika e taksave të Ramës ka dështuar. Tatimi mbi të ardhurat personale do ketë dy nivele, 8% dhe 10%. Arbitrariteti dhe politika e taksave të larta është një dështim.

Kanë falimentuar me mijëra biznese. Me uljen e taksave do rritet ekonomia. Prioritet kryesor mbetet bujqësia. Ky kryeministër dhe ministri i Financave që ka pasur nuk kanë pasur prioritet zhvillimin e bujqësisë. Fondet u dhanë për fasada dhe jo për zhvillimin e bujqësisë. Duhet të krijojmë lehtësira për të rinjtë që të punësohen. Kemi thënë që ‘Ebola’ jonë është Rilindja.

Keni pasur përgjegjësi ju, pasi keni qenë në bashkëqeverisje?

Nëse Shqipëria nuk ka rënë në greminë këtë e ka arritur LSI. Ne nuk lejuam kapjen e drejtësisë. LSI ka qenë garanci për 4 vite për normalitet. Ka pasur përgjegjësi? Po edhe ka pasur, por edhe ka marrë përgjegjësi që nuk i takojnë.

Ai thotë reformë në administratë, por kush është drejtoresha e administruarës publike? Është një zonjë që e ka vendos vetë. Po pse e thotë ai këtë? E thotë që të mashtrojë socialistët. Rama është me bilanc katastrofik në 4 vite. LSI ka arritur në 4 vite të garantojë stabilitet.

Gazetat shkruajnë se Rama ka thënë që LSI nuk do jetë në qeverisjen e vendit?

Rama nuk është politikan vlerash, por do pushtetin. Ai do pushtetin për të sunduar në një mënyrë jo demokratike dhe përmes shantazhit. Ai ka tmerr nga vota e lirë. Ky është një presion pushteti që bëhet për qytetarët. Është koha t’u japim një shans të gjithëve.

Qeverisjen do e krijojë LSI?

Padyshim, kjo nuk diskutohet.

Keni një mesazh për elektoratin e LSI dhe për më gjerë?

Për LSI do i themi në takimet elektorale që kemi. Për qytetarët ju themi që të gjithë të shkojnë të votojnë në mënyrë të drejtë dhe demokratike. Shprehni bindjen dhe vullnetin tuaj për çdo forcë politike që dëshironi.

REMOTE_ADDR:[]

41 komente në “Pas armatosjes Meta flet për gjakderdhje: Përgjegjësinë për çdo pikë gjaku të derdhur do ta ketë Rama, 300 mijë të rinj do garantojnë votën”

 1. Dridhe Like says:

  Do i vine ato Monit ? Qe do kete gjakderdhje . Ik ore koklop injorant.

  1. AMY says:

   Ilir Meten e ndersen dhe e komandon Monika nje femer e rendomte me nje fjalor te ulet, kjo ka qene, tani jane bere te pasur jane dobesuar dhe ju duket se jane njerez ndryshe me kulture, por per cfare gjakderdhje ben fjale Meta, eshte bere me keq se Saliu tani ky, ky ka qene krahu i djathte i Saliut gjithmone, por i fshehte ka punuar nen rrogoze, kete rradh do ti mbese sharra ne drase,
   nuk eshte e majta qe ben gjakderdhje, Saliu me Meten kane bere gjakderrdhje ne kete vend, Do ta shikoj ku do shkojne votat kete rradhe, pavaresisht se Monika me ilirin paguajne njerez nen dore per te bere zullume,

   1. ☆Gopisti i NSHRAK-u.t☆ says:


    E po kjo punë të dashur TemAs
    S’ka anë, udhë e bythë të rrijë
    Do mbrojnë zgjedhjet, thotë iliri
    Të rinj, të reja, dy-tre … qindmijë.

  2. ''ai qe per 500vjt i sherbeu turkut dhe u hoq si turk,sot nuk mund te quhet shqiptar..............! says:

   SUNITE GJAXORE!
   Ptuuuuuuuuuuuu,rrace e degjeneruar arabesh……………..

  3. Robi says:

   Ketij i ka ardhur fundi, sebashku me bashkeshorten Kryemadhi. Eshte per tu çuditur se çfare koincidencash ndodhin ne jete, kjo zonja lind me mbiemrin Kryemadhi, dhe fati i jep per burre nje hajdut Kryemadh. Ha ha ha, por ka ardhur momenti qe kryemadhi i vertete do jete viktima e pare e Vetingut, mbasi kane vendosur t’ja hollojne pak kryt e medhaja.

 2. andromeda says:

  Ç’janë këto kërcënime që askush s’i merr seriozisht? Ku janë ndërkombëtarët që monitorojnë zgjedhjet? Si nuk ka një instancë shtetërore që t’i vërë hekurat këtij zuzari të pagdhendur ende nga qytetërimi. Ky pandeh se jeton në epokën e pushtimit otoman.

 3. hysen says:

  Po sikur me kujtohet qe Shqiperia ka nje kryeprokuror, apo ka vdekur? Si ka mundesi qe njerez te tille pa pike denjiteti kercenojne te gjithe popullin dhe per me teper policine. Ne fakt kane te drejte se para 4 vitesh vrane para qendres se votimit dhe nuk u mor asnje mase ndaj shkaktareve, por mendoj se kesaj radhe nuk do te kene kurajon te bejne krime. Edhe nqs do te tentojne pergjigjja nga policia do te jete e ashper dhe e menjehershme. Plehrat ne vendin e tyre.

 4. Mersin says:

  Zevendesoi SB. Populli nuk ha bar. E merr vesh me 26 qershor.

 5. I drejti says:

  Ky xhuxhmaxhuxh, maloku i Skaraparit qe nuk i ka thene njeri pune e mbare sepse nuk ka punuar asnje dite, ky njeri i pabese, uroj te.mos ulet asnje dite ne karrigen e Presidentit. Pasi nuk e meriton, eshte njeri pa dinjitet, ka krijuar nje parti shpk vetem per te vjedhur pasurine shteterore. Morali i kesaj partie e eshte ndarja e tepsise se pushtetit, perndryshe nuk do ekziztonte si e tille.
  Asnje vote per LSI, te zhduket nje ore e me pare nga lista e partive shqiptare.

 6. CC says:

  Kokelopa do te beje shtetin e vet paralel , mendon se me forcen e parase mund te beje gjithshka te kundraligjshme. Do ti shohim falangat e tij, e se kush do ta vere bythen ne zjarr per koken e tij.

 7. Arben says:

  Pse je terbuar kaq shume o ilir ..do ta hash ate qe hane grate ti edhe qulaxhinjte e tu. Ca do hane tani trimat e ilir koke lopes

 8. f.a. says:

  Z.Meta! Hapsirat ku jetoni vet lulëzojnë, vilat janë marramëndse, gjiu Lalsit lulëzon nga vilat tuaja. Tani pse po bënë ca shpenzime për përmirësimin e jetës së fukarenjëve nëpër qytete për të mos na u bërë këpucët me baltë edhe për këtë ji vjen inat dhe kritikoni Ramën?

 9. sari says:

  hajduti i zgjedhur president do te beje dhe moralistin, rraca e ndyre e fshatarve qe ka mbajtur peng kete vend

 10. Gjakovari says:

  Të nderuar vëllezër, që zgjedhjet duhet të jenë të lira, demokratike, që elektorati t’ia jepi votën atij për të cilin mendon se është më i duhuri kjo s’ka diskutim. Por që të preferohet një Kryetar shteti që bën fushatë kërcnuese dhe që merret me ligjet e Kanunit e jo me ligje të shtetit, kjo është e papranueshme. Këta të rinjë që votojnë Partinë e kryetarit mos mendojnë se të gjithë do të punësohen. Po ata që nuk e votojnë çfarë të bëjnë? Deri tani bashkëjetoi me Berishën u nda nga ai, dhe bashkëjetoi me Ramën. E shanë në mënyrë pa t’paskrupull. E kritikon si t’mos kishin punua sëbashku. Këto tipare njerëzore nuk guxojnë ti përkasin një Kryetari që duhet të jetë gjithë popullor, e nëse “POPULLI” e lejon një gjë të tillë mbani në mend se për 20 vitet e ardhshme në Shqipëri do të mbesin vetëm të rinjtë e sotëm të Ilir Metës e që atëherë do të quhen pleqë. Ndërsa ky çdo katër vite do i ndërroi partnerët ose partneret. Megjithate vëllezër e drejta për të votuar të preferuarin është e Juaja.

 11. Maloku says:

  Kur te kercenon edhe Ilir Meta 😂 😂 😂

 12. Tirana says:

  Tek ky njeri kane zene vend edhe injoranca, edhe shpirtligesia, edhe karrierizmi, edhe feudalizmi. Perpiqet te duket sikur i dhemb shpirti per rinine te cilen as qe e njeh dhe as qe honeps dot. Gje e peshtire, fatkeqesi e vendit

 13. Lennard says:

  Ky Zaberhane e corri masken.Doli fytyra e tij e vertete.I gjithe qellimi i veprimtarise se tij ka qene te Grabise e te mbledhe pasuri per vete dhe per Stanin e tij.Ka krijuar nje Particke qe e ka kthyer n Prone te familjes.Gjate te dy qeverisjeve ,ku ka marre pjese ka shperdoruar fondet publike dhe pronat publike.Ka perfituar pothuajse nga te gjithe tenderat e mbajtura. Ka grumbulluar pasuri Sheiku.Tashti i ka hyre Frika .E ndjen qe po del Jashte Loje.Po ben shantazh se do te dali Parti e Pare.Po Lesht e Currit ka per te marre. Pervec kesaj po i vjen Vetingu.Ma merr mendja se Daj Sami do ta kosise kete Bandit te Politikes shqiptare. Ndryshe ky vend nuk ka per tu bere KURRE.Kemi Besim te madh tek SHBA dhe BE.Like Floririt dhe Mona Drgmadhes po u vjen FUNDI.Me 25 Qershor merr fund zullumberja e tyre

 14. Maks says:

  Mut o like mut budallenj i di njerezit ti se do vriten qe partia jote te vij ne qeveri qe ste ha mortja

 15. Asllan says:

  Ky njeri se bashku me te shoqen jane e keqja e ketij vendi.. zgjuhuni njerez. Rinia te mos genjehet nga mostra te tilla.

 16. Like floriri says:

  Oooooo Hajduuuut!Ooooo Kooookelope!Ooooo i papare e i padegjuar!Ti nuk ke aq sa thua gjithsej lesheliste o i degjeneruar.Po ke kercenon me gjak ti o i poshter qe je bere per te lidhur? Po ku eshte ai gjydyrimi kryeprokurori i harapashit,cfare ben?C’mut politikan je ti qe medemek do i hash mutin dhe postit te presidentit qe nje here kercenon dhe ben kryengritje,nje here kercenon me derdhje gjaku dhe prokurori fle gjume? I sheh ambasadori amerikan Donald Lu keto gjera dhe kete qendrim te ketij eksiqit te leshelise?Do behet vetingu t’a rihapin ate ceshtjen e videos te ketij sahanlepiresi dhe elementi destruktiv apo jo? I bej thirrje dhe une nga ana ime Erjon Braces,Taulantit,Fatmirit,Gramozit etj te mos e lene keshtu ceshtjen e ketij palacoje qe ka guximin dhe te kerkoje ndjekjen penale te kryeministrit per nje deklarate,per te cilen kerkoi dhe falje dhe te tallet me shendetin mendor te tij,kurse ky qe eshte cmendur fare,qe ben fushate per particken e tij,duke qene president i zgjedhur e ka dhe nje ceshtje te hapur gjyqesore,por te mbyllur nga dashnori i tij politik,te dale i palagur.Populli,pjese e te cilit edhe une jam nuk i duron keto gjera.Drejtesia duhet te veproje me kete handikap 100 karatesh,qe i eshte bere koka si qen stani,se ha si majtas si djathtas dhe nuk ngopet kurre.

 17. shoku says:

  Flas per Fierin. Kush jane ushtaret e Ilirit, gati te marrin armet dhe te luftojne per liri:
  Nuk gjen nje te sakte ( edhe partite e tjera kane, por sa LSI ( isis shqiptar) nuk ka. Te gjithe pa perjashim, kjo parti ne baze ka grumbulluar tere KARAGJOZET, CINIKËT, HAJDUTET, MEDIOKRIT, INJORANTET, NULËT, TUAFËT, TE RINJE TE PAAFTE QE FLUTUROJNE ME PRESH dje PRAGMATISTE PA PARIME.
  E thashe dhe me lart, jo se partite e tjera nuk kane, por LSI (isis shqiptare)) eshte nje parti UNIKALE per kete rast.
  Me vjen keq per skaparllinjte ( se dhe vet jam nga Skrapari), por pyll pa derra nuk ka

 18. manjaku i pushtetit says:

  Nuk do zgjatem per bemat e ketij spurdhjaku trimosh, qe paskerka ne dore 300 mije sokola per gjak derdhje, ky delirant ne etjen per pushtet me gjak siç e thote vete, kujton se behet kollaj…por pastaj te hyje ne ate p… e te shoqes, se parti familjare e kanë, parti miz kali , qe kur ngordh kali futen tek bytha e kalit tjeter…. shqip, ai te ha m…

 19. EKZEKUTUSI says:

  Ja dhe “Presidenti” i Shqipetareve!!!C´fare Bajgash qe kemi ne Politike,..te q…sha Motren..dhe Cupen..BASTARDE i Ndyre Marjonet e Klaneve Serbo-Greke..Per c´fare Gjakederdhjesh na Flet???Keshtu beri edhe Berisha kur u zgjodh President i Vuri Zjarrin Shqiperise…..kete lloj Moter…q.ri…Zgjedhin Shqiupetaret President????Ky eshte per ne Litare …lol

 20. a says:

  jetoj jashte shtetit dhe po te kisha mundesi te vija te votoja para zgjedhjeve do kisha votu per ilir meten po tani me keto komente qe ka bere gjate zgjedhjeve pa dyshim qe nuke votoj per ta dhe po me vjen turp qe ky do jete presidenti une i ardhshem dhe e bene bujar nishanin te duket me mire.
  dhe nese do votoj tani vetem lali erin po te ishte ne krye te ndonje partie.
  pacim fate vetem ky mos te jete ne pushtet dhe te mos genjehemi nga asnje nga keta hajdute.
  love you albania
  mbase nje dite do vije te jetoj aty

 21. © KENDVESHTRIM TJETER © says:

  Rama duhet te ndaloj ndarjen e “tepsise” si dhe ate te kercenimeve, duhet t’ju tregoj vendin teroristeve ideollogjik !

 22. Besoj says:

  Me gjimnaniziste do te beje shtet ky i paafti dhe hajduti me qizme apo me tepsilepiresit e tij…….

 23. spartaku says:

  Ky maskara, Ilir Meta duhet te marin nje pergjigje te forte ne votimet e 25 qershorit qe te mos shikoi rrugen nga te shkoi.Ky nuk duhet te jete president. Urgjentisht parlamenti duhet t’a shkarkoi se nuk e vlen.Ky dhe partia e tij,po shkon drejte rrukullimes,bashke me Bashen.Ky eshte nje hajdut i njohur dhe i deklaruar.Ky eshte nje dredharak dhe i pa bese.Te zhduket nga politika se po i bene deme te madhe vendit.Ai duhet mbryer ne nje zgjedh me Berishen,pasi bejne nje pende qe te mire, per te hequr qerren e mbetuirinave qe ekzistojne ne mes tyre.

 24. epidamnus says:

  A kupton Meta se vila e pare qe do te digjet eshte vila e tij …Ky ,si pa kulture qe eshte nuk e mendon se çmund te bejne mijra njerez te dale jashte kontrollit te institucioneve qe garantojne ekuilibrat shoqerore ne nje vend normal …Edhe Saliu qe nga natyra eshte si Neroni,,,ne momente te caktuara terhiqet ,jo nga koshienca por nga subkoshienca ,pra nga frika…

 25. Gjitoni i Nolit says:

  Po te moderoje ca vargje te te madhit F.Noli: Halli i madh per Cepanaket,ka rrezik te hash dru si ne duvaket.dy ministri duan te ngratet,ska gje se nga trute jane te paket.

 26. PARTIA E LESHIT says:

  TI O LIKE PJELL E DJALLIT TE KA IK TRURI FARE KUJTON SE KE LINDUR PER PUSHTET .POPULLI SHQIPTTAR DO JETOJ SHUM HER ME MIR PA TY DHE PARTIN TENDE TE LESHIT

 27. Vezhguesi says:

  Ku te vajti ajo “qetesia”, “urtesia” jote? Duket kjo e fundit eshte fytyra jote e vertete. Egoist i pafund, deri ne kriminalitet. Edhe 21 Janari eshte i yti se pari, dhe pastaj i Saliut. Ke ngrene shume per 27 vjet qe je ne politike. Ka ardhur koha t’i vjellesh ato qe ke llufitur.
  Ke marre tatepjeten ndaj kercenon. I merzite socialiste e demokrate, tani pirdhu. Po more nja 5% te jesh i lumtur. Merr akoma ca vota te atyre qe akoma shpresojne se ti do jedh pjese e formules qeverisese. Se zgjedhjet e tjera rrezik edhe ti do ta braktisesh LSI-ne.

 28. albaniafirst says:

  Like floriri, po me duket si ajo macja qe kur shihej ne pasqyre I dukej vetja luan. Likeeeee harroi 300.000 vetet se vetem Monika Kokelopa te vjen mbrapa per te ruajtur miljonat qe keni vjedhur.

 29. pro says:

  Jeta eshte normale ,sa nuk ka me..por luftarake e ben ngjyra e krimit.ajo ngjyre qe kthehet ne kamuflazh per banditet me mandat..uroj qe keto sirena alarmi te mos jene ne funksion ,…se e qelbet me ulerimat e xhunngles .

 30. astrit says:

  Nuk e imagjinoj dot se si do te behet president ky njeri i mllefosur. Eshte e vertet se PS e votoi, por haram kesaj partie po nuk e rrezoi diten e betimit ne parlament.

 31. perkthyesi says:

  Ne nje emision televiziv, ky politikan kokoroc mohoi thenien per armatosje te popullsise! Kam vene duart ne koke, pasi ate e pa dhe degjoi nje komb i tere. Kjo eshte hera e dyte qe ky politikan dordolec dhe delenxhi, ben hasha ato qe ka deklaruar kaq hapur! Zoti Rama, mendoj se keni gabuar rende qe i dhate postin e kryetarit te shtetit nje njeriu qe nuk ben as per lopcar! Cfar borxhi te patem qe na e bere kete? Turp e faqe e zeze!

 32. Agua says:

  Kush ka guxim e te thote qe Ilir Meta ka punuar per kete shtet.Iliri e filloi punen me te vjedhur me korrupdion me shantazhe qe ne kohen e vizave ne pashaporte vjedhjen e floririt korrupsioni i filmuar ne D.Priftin dhe deri tek oligarkia neper rrethe.Popull jepini find ketij maloku na Skrapari,eshte koha te gjykohet.

 33. Me beri pershtypje di ne dreke,duke kaluar ne rrugen e Kavajes per ne qender diku tek tregu CAM na del perpara nje turme e madhe te rinjsh te veshur me bluzat e LSI dhe logot e tyre duke bllokuar tortuarin ishin rreth 30-40 vet. Me lane nje shije te hidhur se mu duken si njesi paramilitare.Nuk e kuptoj kete demostrim ne mes te dites.Po vertetohen theniet e LIKES sot ne mengjes tek Bashkim HOXHA per ata 200-300mije te rinj qe i ka catuar likja per roje kur kete detyre e ka vetem POLICIA E SHTETIT SHQIPTAR.

 34. ti je perdhunues politik I te rinjve e te rejave. po pergatite brez servilesh qe te bejne cfare u thote shefi e gruaja e shefit. I pergatite qe te jene fyti I yt e I monikes. ku ka ne americe kongresmen 18 vjec. ketu nuk shkon ne kongres po nuk je 30 vjec. ty, ilir hajduti e monikes ju duhen te rinj ‘plasteline’ si mirela ruka. te na rruash o hajdut. nuk je aq trim sa shitesh, kete e dine te gjith, edhe shoket tu edhe ‘miqet’ e monikes. te na rruash me gjithe moniken e kokajt o ilir floriri.

 35. Arber Iliri says:

  O LSI o shpetimtarja e kombit, mbasi na shpetove nga Berisha ne 2009 na paske shpetu edhe nga Rilindja keto 4 vite, hahahaha.O Like nese Mona eshte shpetimtarja e jote dakort, por shqiptaret kane shpetuar e shpetojne vete se jane te qut, kesaj rradhe do shpetojneedhe prej LSI.hahaha

 36. Qytetari durrsak says:

  O i degjeneruar ne thellesi te shpirtit, Ilir Meta,
  ke kurajo te flasesh per derdhje gjaku me 25 qershor ?! Paske marre “leksion” nga tradhtari dhe agjenti i Serbise Berisha, per te hapur gjakderdhje ne popull ?! Ku e gjen kurajon ti i felliqur, shpirtpalare, qe pate paturpesine te na quash ne protestuesit e 21 Janarit 2011 kokepalare ?
  Fundi yt qe je “zoteruesi” i filozofise se pabesise politike dhe qe je binjak me shpirtin tend, me shpirtin antishqiptar te Berishes, po afron. Se shpejti, nga ky popull kokepalare. do te marresh ate qe meriton, ti dhe bashkeshortja jote. Do te filloje Vettingu edhe per ty, o i korruptuar deri ne palce. Nuk ke ku shkon.
  Ti, Ilir Meta, nuk ke integritetin moral dhe politik qe t’i versulesh padrejtesisht Sajmir Tahirit, por do te lexohen se shpejti edhe lidhjet e tua me trustet e droges dhe te kanabisit. Ti kerkon te mbrohesh duke sulmuar padrejtesiht. Por, kete rradhe, nuk do te mbijetosh, do te terhiqesh zvarre nga drejtesia, sepse e meriton.
  Ti, Ilir Meta, qe kur ishe kryeminister, instalove ne administraten shteterore filozofine e punesimit ne shtet me pagese CASH paraprake te majme dhe me perqindjen qe detyrohej i punesuarai nga ti dhe bandav e jote, LSI (lesheli) gjate gjithe kohes se punesimit. Njelloj, sic vepron mafia.
  26 Qershori 2017 eshte fundi yt politik dhe …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *