PS  dhe PD bashkojnë votat, shkarkojnë këshilltarin e LSI në bashki

Partia Socialiste dhe Partia Demokratike kanë bashkuar votat në Këshillin Bashkiak të Gjirokatrës dhe kanë shkarkuar këshilltarin e LSI, Bashkim Tola.

Shkarkimi i tij është bërë me argumetin e konfliktit të interest, pasi përpos detyrës si këshilltar bashkiak Tola ishte zgjedhur edhe drejtori i Ndërmarrjes së Ujësjellës Kanalizimeve në Gjirokastër.

Për këtë arsye PS depozitoi kërkesën në këshillin e mandatave për ta shkarkuar pak ditë më parë dhe sot nisma është konkretizuar edhe me votat e PD.

Në mbledhje nuk kanë marrë pjesë këshilltarët e LSI.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “PS  dhe PD bashkojnë votat, shkarkojnë këshilltarin e LSI në bashki”

  1. Zigur Qarri says:

    U bo interesant ndeshja!

  2. BASHK KUNDER KOLERES says:

    TE GJITHA PARTIT TE BEHEN BASHK KUNDER KOLERES SE LIKES

  3. Shefi says:

    Nuk e kuptoj se si mund te shkarkohet nje kshilletar nga disa persona (me po te njeten fuqi mandati si kshilletare) kur ai eshte zgjedhur zgjedhur me votat e popullit. E clidhje nga detyra shoqerore e kshilletarit me nje pune te caktuar (drejtor apo mesues apo cdo lloj pune tejter)?. Dicka nuk shkn ne rregull ketu.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *