Saimir Tahiri shpërthen kundër Metës: Nuk lë gjë pa bërë kundër meje, tani ke nxjerrë dhe gruan e larot e tu. Më vure dhe një sherbëtor të më përgjonte, por do të bëj për masazh koke me 25

Ish- ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka reaguar ndaj akuzave të Eriona Bixha, kandidates për deputete e LSI-së në Tiranë, e cila tha se ai po blen vota në bashkëpunim me disa persona të tjerë në Vorë.

Përmes një statusi në Facebook, Tahiri i thotë Ilir Metës se “nuk lë gjë pa bërë kundër meje, tani ke nxjerrë dhe gruan e larot e tu,  për të hedhur baltë mbi mua”.

Më tej ish -ministri i Brendshëm i thotë Metës se kush është tregtari më i madh i blerjes së votave dhe i vendeve të punës në Shqipëri, këtë e di i madh e i vogël!

“ Ti nuk i mbush mendjen dot askujt me rolin qesharak te viktimes se zgjedhjeve qe po e luan si i dale mendsh, ekran me ekran dhe shesh me shesh. Une e di qe ti do vazhdosh te merresh me mua dhe s’po e postoj kete mesazh qe ti te heshtesh, por qe ti ta dish se nuk do pushoj nje minute deri kur te mbaroje procesi i votimit qe ti dhe kazani yt politik ta merrni ate qe meritoni nga Tirana, Vora, Kamza, Kavaja e Rrogozhina!” –shkruan Tahiri.

Statusi i plotë

Me degjo me vemendje Ilir Meta! U be nje kohe e gjate qe me bie ne qafe duke hedhur balte mbi mua dhe t’a kam thene ne sy kur kishim ende komunikim bashke se je gabim!

Po ti nuk pushove nje sekonde ne luften tende te verber me mua. Me hodhe ne kurriz te gjithe doracet qe paguan ne kazanin mediatik te Shqiperise dhe jo vetem. Pagove para qe te nxish Policine e Shtetit dhe mua personalisht, edhe ne media e portale jashte Shqiperise.

Me vure pas nje hafije tenden si zv.minister qe arriti deri ne cmendurine e tentatives per te pergjuar zyren time! Nuk le mik e partner te Shqiperise pa i zbrazur balten e barkut tend, sa here te takonin si kryetar kuvendi. Dhe nuk te mjaftoi fakti qe une e lashe detyren, per te vazhduar te merresh me mua papushim!

Madje aq i pasherueshem je ne kete fiksimin tend kunder meje, sa u leshove fare edhe kunder Policise se Shtetit, pasi u zgjodhe edhe President zotrote me votat e Partise Socialiste. Ke jave te tera qe sa ti, sa gruaja jote, sa kryesherbetori yt, sa luanet e kotelet e kazanit tend politik, merreni me mua duke sajuar lloj-lloj idiotesish, per gjoja presione policore e blerje votash!

Se kush eshte tregtari me i madh i blerjes se votave dhe i vendeve te punes ne Shqiperi, kete e di i madh e i vogel! Prandaj ti nuk i mbush mendjen dot askujt me rolin qesharak te viktimes se zgjedhjeve qe po e luan si i dale mendsh, ekran me ekran dhe shesh me shesh.

Une e di qe ti do vazhdosh te merresh me mua dhe s’po e postoj kete mesazh qe ti te heshtesh, por qe ti ta dish se nuk do pushoj nje minute deri kur te mbaroje procesi i votimit qe ti dhe kazani yt politik ta merrni ate qe meritoni nga Tirana, Vora, Kamza, Kavaja e Rrogozhina!

Me vota Ilir me vota, jo me zarfa, as me iphone, as me miell, as me grure dhe as me grupe qe jane objekt i punes se Policise se Shtetit per perfshirje ne trafiqe te renda…

Vazhdo nxirri kotelet e tua ne ballin e kazanit tend politik, po pergatitu mire shpirterisht, qe te mos behesh per nje muaj masazh koke, pas numerimit te votave te qarkut Tirane.

REMOTE_ADDR:[]

21 komente në “Saimir Tahiri shpërthen kundër Metës: Nuk lë gjë pa bërë kundër meje, tani ke nxjerrë dhe gruan e larot e tu. Më vure dhe një sherbëtor të më përgjonte, por do të bëj për masazh koke me 25”

 1. Populli Shqiptar says:

  Bravo Saimir! Kam shum respect per punen dinjitoze qe bere ne reformiming e Policise.
  Meta e zbuloj surratin e tij te vertete ne keto zgjdhje. Presidentit i organizates hajdute Lesh e li eshte i pangopur, tradhtar, shpifes i ndyre qe vetem 25 Qershori mund ta hedhi kete kafshe ne kosh te plehrave

 2. ATDHEU says:

  Bravo Saimir… Meta eshte kthyer be perbindesh, sepse e ka kuptuar shume mire se i erdhi funi i tij politik po ashtu moral. Lereni zagarin te lehi deri ne 25 qershor. Dhe pikerisht ne kete date do te thyej koken. E kam shkruar dhe do ta shkruaj gjithmon , ai eshte me i rezikshem per Shqiperine se Sali Karaxhiç,

 3. Tony says:

  Mos do behet per masazh bythe pasi te shkoje nje vizite nag shoket e tij hajdute qe jane me sherbim 25vjet+

 4. fteri says:

  Z. Tahiri !…,ilir Metës i duhen thyer hundët e turijt me vota të ndershme të votuesve shqiptare, si tradhëtar e përqarës i PS-së ,por tani ai e ka nxjerr tamam surratin e tijë të pistë si breshka duke u qjerrur kundër PS-së !. Por ju të PS-së bëtë gafën e madhe të zgjedhjes president që pa pikën e turpit përfshihet në fushatë politike ,duke bëri pis karrikeni e presidentit përpara se me u ulë në TË..Kush i jep votë LSI-së i ka dhënë votë korrupsionit ,nepotizmit dhe krimit të hajdutrisë.

 5. fteri says:

  Z. Tahiri !…,ilir Metës i duhen thyer hundët e turijt me vota të ndershme të votuesve shqiptare, si tradhëtar e përqarës i PS-së ,por tani ai e ka nxjerr tamam surratin e tijë të pistë si breshka duke u qjerrur kundër PS-së !.

  Por ju të PS-së bëtë gafën e madhe të zgjedhjes president që pa pikën e turpit përfshihet në fushatë politike ,duke bëri pis karrikeni e presidentit përpara se me u ulë në TË..Kush i jep votë LSI-së i ka dhënë votë korrupsionit ,nepotizmit dhe krimit të hajdutrisë.

 6. Tila says:

  Si nuk ju vjen turp!Ishe minister dhe mblodhe gjithe vendim me hashash, fute ne burg te gjithe te varferit qe nuk paguanin dritat.Ishe ministri me i felliqur dhe i korruptuar ne kete vend..Largohuni nga ky vend se na e neveritet. Per vete beni fushate jo per popullin se doni te shtoni valixhet me lek akoma. Qeveri e qelbure!

  1. Feniks says:

   Moj Tila!
   Shiko veten se te kane humbur breket ferrave!
   Vendin me hashash,prostituta,korrupsion,pa punesi,analfabetizem,lypesa,vrases,pa drejtesi,vjedhje votash,mashtrime per vende pune me nje thes miell etj e ka mbushur sistemi kapitalist dhe kjo do ndodhe tere jeten!
   Tahiri eshte vetem nje i punesuar ne kete sistem dhe sa do te jete i ndershem nuk del dot nga rreshti.

  2. sit .back. _and_ relaks says:

   Tila, ca ke bo mire ca ke bo?

  3. Ana says:

   Ik mi Mona ordinerja, laj gojen kur flet per te tjeret moj hajdute xhepash. Drogen e ka bere gjithe kohen burri jot dhe ndoshta ky Ministri jua preu rrugen apo jo?? Ky do arrestonte Balilen, prandaj jeni terbuar keshtu ?? Prej jush e largoi nga qeveria Rama dhe ju su kenaqet prape, dhe pas kesaj perdridhesh burri jot kur e pyesnin per koalicion. Pse kujtoni se ka budallenj qe nuk kuptojne sot??

 7. Liri says:

  Foeca Miri. Ta hedhim qelbesren se na ndyu Shqiperine.

 8. Ilias LABI says:

  Mona e Likes flet per “mall”, e askush nga ju nuk i kerkon publikisht te tregoje se kush e ka punesuar miellistin Ilias Labi si nd/drejtor te burgjeve!
  Mona vella Mona…
  Biles u lirua nga burgu me arrest shtepia nje dite para ditelindjes se…MONES vella, se Mona se bente dot ditelindjen me Iliazin ne Burg…hajde shamikuqe hajde…hyyyyp Iliaz!
  askush nuk tregon se kush e ka punesuar Arturin e Zotajve si Drejtor te burgjeve….
  Rexhua vella Rexhua…
  Nuk e njihni pyesni hekurkthyesin Nasip Naco, i cili mflet per bandite por harron se ne kohe te tij burgjet drejtoheshin nga vellai dhe niprit e tij bandite…
  Po arka e partise ku cdo i punesuar apo familjar i tij derdhnin perqindjen e rroges per bythen e Mones, se ndryshe fluturoje nga puna….
  Do zbardfhet ndonjehere kontribuesit e llogarise se LSI tek banka Credins, e atehere do shikoni

 9. Anita zhoga says:

  Si nuk i vjen pak turp ciftit Meta dhe Kryemadhi qe na jane bere si Enveri me Nexhmijen, duhet qe popullit te mos i shesin me moral keta te dy se nuk jane engjej perkundrazi nga te varfer deri ne dhimbje sot vertet i ke shume te pasur me vila luksoze gjithandej ne Shqiperi, ne Tushemisht, ne Gjirin e lalzit , e kane tepruar me medjemadhesine me te cilen dalin ekraneve dhe bejne moral ne vend qe me qetesi dhe dashuri ti drejtohen ketij populli te varfer .
  Votat e shqiptareve do tja tregojne vendin qe meritojne ketij cifti te paskrupull !

 10. Kopetenti . says:

  Jepi Saimir , mos i lere kusur ketij ……..Kjo qe i ke thene eshte shume pak per mendim tim. Por le ti tregojme mbas numerimit sa i vlen lekura.

  1. fredi says:

   Jepi Saimir djali, shkerdhejua racen çiftit delinkuent Kryemadhi.

 11. Lanabregesi says:

  Kur e kam pa Meten te kercej Baftjarin me ate klientin e Canit(i cili udhehiqte vallen) jam kenaq shume,vallaj te dy njesoj,me thoni ju mue ku ishte ndryshimi midis tyre,ah harrova,drejtuesit te valles i mungonin ca dhembe,kurse Ilir Floririt jo.

 12. Konti Sbalta says:

  “Presidenti”qe do te armatose bandat si dikur Saliu, te Cilin Ky Kryetar partie, kryetar kuvendi dhe tashti “president” qe organizon incidente ne Cdo rreth te vendit e ka perkrahur dhe mbeshtetur , hapur dhe fshehurazi Sali Berishen me te cilin kerkon te beje koalicion pas zgjedhejeve , per te vazhduar grabitjet dhe shkaterrimin e asaj qe ehte ndertuar deri me sot. Rilindja por edhe “republika” e re ,keto ” mbetje”duhet ti hedhin ne Landfillet qe po ndertohen ne cdo qytet.

 13. Pallatet Agimi says:

  Saimir! Cdo gje le te thone ne adresen tende. Ki parasysh qe ata qe flasin keshtu jane shume pak, kaq pak sa te vjen turp kur i lexon. Sepse se pari e mbi te gjitha jane bukeshkale, felliqesira, bandit e injorante, jane llumi i shoqerise tone.
  Saimir o bir! Shiko vetem perpara. Ate nder qe i ke bere ti ketij vendi, duke e drejtuar policine ne rrugen e nderit e te sigurise kombetare, tamam atehere kur te hiqnin koken, nuk ka per t’a bere burre none sot, neser e kurdoqofte. Je nje burre trim, atdhetar i perkushtuar dhe nje udheheqes i plote, per te cilin ka nevoje ky vend i mar fund nga Salat, Iliret e krejt hijenat poshte tyre.
  Luanet qe kane filluar te lehin si zagare lepujsh le te bejne gam gam. Ti e shoket e tu shihni punen tuaj. Pas jush vjen pjesa me e mire e popullit tone.
  “Segui il tuo corso e laschia dir le gente”

 14. Arber Iliri says:

  Ilir Meta i fundit nga tufa e ish politikaneve ne keta 27 vite qe duhet te kthehet ne Skrapar ashtu si Sala ka marre rrugen per ne kullen e rinovuar ne Vicidol, mund te ftojne njeri tjetrin per vizita sa ne Vicidol aq edhe ne Skrapar, por duhet te rindertoje shtepine edheMeta se keto te plazhit do ua sekuestrojme.

 15. saimir says:

  Me pelqen ky Merua. Ka ushqim per te gjithe. Degjo si lehin qente. Tamam si partia paraardhese e punes u be kjo socialistja. Te zgjedh, te jep poste e ofiqe e pastaj te fut te gjalle ne dhe.

 16. Shkodra says:

  PO Grinden Jevgjitet e jugut ,e vetmja gje qe dine te bejne,rrace bastarde,Kanabis dhe korrupsio bene per4 vjete te dy se bashku.

 17. Dua vendin tim. says:

  Ok. Kushdo e kupton rolin e ketyre te dhembshurve per varferine dhe per “poshtersite e tua”.
  Kane ndersyer lukunine mediatike per tu nxire sikur ju moret nje vend tejet te zhvilluar (d.m.th. pas Gjermanise) dhe e katandiset si mos me keq.
  Aq kane ndikuar ne trurin e njerezor sa shume mga shqipfolesit jane tjetersuar nga karakteri e llogjika sa edhe kur “lideret” e tagjise se tyre vrasin fizikisht jete njerezore, shkaterrojne ekonomine, shkaterrojne tradita e vlera i mbeshtesin mjaft qe stomaku i tyre te kete te bluaj.
  Nje shembelltyre e lehaqenesh e pame te Opinioni i derr-ziut te se enjtes ku me cdo kusht donin te bllokonin mesazhin qe do ju jepte shikuesve Kryeministri Edi Rama.
  Historikisht shume shqiptare jane shquar per mercenare te zellshem sa dhe vete kundershtaret jane habitur me zellin e tyre antishqiptar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *