“Atvrasja”/ Basha kundër Berishës për aferat e Shkelzenit: Të huajt e dinë se ku ndodhen paratë e CEZ-it. Do t’i kthejmë

Kreu i PD-­së, Lulzim Basha tha sot në “Top Story” në Top­ Channel se ai do të bëjë marrëveshje me Interpolin për kthimin e parave të korrupsionit në parajsat fiskale.

Madje, Basha tha se të huajt e dinë se ku ndodhen paratë e CEZ-­it.

Une nuk kam asnje premtim ne kete fushate: gjithçka eshte pjese e nje plani dhe gati per zbatim

“Une kam rene dakord me Drejtorin e pergjithshem te Interpolit per gjurmin, gjetjen dhe kthimin e parave te korrupsionit te fshehur ne banka dhe parajsa fiskale.

Te pakten la nje rast te njohur depozitimi parash korrupsioni ne parajsa fiskale te lidhur me rastin CEZ qe dihet edhe nga partneret e huaj”, tha Basha.

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...