Blushi rrit dozën e premtimeve në mbyllje të fushatës: Do të nxjerr nga varfëria 400 mijë shqiptarë

Partia e Ben Blushit ka mbyllur fushatën elektorale me një koncert në Tiranë.

Kreu i saj ka premtuar se do të jetë zëri i shtresës së mesme, duke premtuar gjithashtu se do të çojë njerëzit e zakonshëm në Parlament.

Libra do të nxjerrë nga varfëria 400 mijë shqiptarë që sot jetojnë me 400 lekë të vjetra në ditë. Partitë e vjetra i tradhtuan, i lanë në varfëri, i lanë në mjerim, i çuan në getot e qyteteve, i lanë fëmijët e tyre pa shpresë, i bëjnë ata fëmijë të besojnë se varfëria është një sëmundje e trashëgueshme,” thotë Blushi.

Më tej ai ka bërë edhe një sërë premtimesh të tjera mjaft të fryra si dyfishim i buxhetit të arsimit, rritja e minimumit jetik per 500 mije shqiptare,  ulja e taksave per shtresen e mesme.

Ajo që mbase harroi të shpjegojë Blushi ishte se ku do t’i gjejë kaq shumë para për t’i realizuar.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Blushi rrit dozën e premtimeve në mbyllje të fushatës: Do të nxjerr nga varfëria 400 mijë shqiptarë”

 1. Xen deledashi says:

  Blushi ne boten e çudirave !

 2. Albi_I says:

  Si PS-ja me 2013. Nga do dilnin leket? Nga mireadministrimi i pasurise publike thoshte Rama. 200mln dollare ne vit humbasim vetem nga nafta na thoshte.

 3. ali says:

  Nuk leni lajm tjeter e merreni me nje kalama?…

 4. Alban Dega says:

  DO TU BEJ EDHE LUMIN !

  Lulezim Basha, Petrit Vasili, Ben Blushi Jane vene nje gare te cmendur premtimesh e mashtrimesh ekektorale.
  Cka nuk premtojne votuesve shqiptare!?
  Shihni premtimin e mesiperm te Ben Bebilushit qe Kurt nuk eci vet !
  Shihni premtimet premtimet, megamashtrimet e kesaj lukunia rrenacakesh!
  Me kujtoi nje kandidat per deputet te PD -se ne fillimet e demokracise qe nuk la gje pa rre me “Cekun e Bardhe ” e deri me udhetime kozmike ne fshatin tim te lindjes, ne Shoshan te Tropojes…
  Mbasdite ne te njejten fshat shkoi per takim edhe vellai I tij kandidat i PS-se… me shume sinqertet premtimet cka me te vertete kishte nevoje dhe realisht mund te behej ne ate fshat…
  – O Bajram, po ti dhe partia jote nuk po bajke kurrgja per ne…. Si fshat do votojme per vllaun tand Halilin dhe per PD- ne vallahi …
  Une premtova cka mund te bajme se bashku… per rrenat kini Halilin… Votoni per te se do fitoni leshin e Currit prej Bajram Currit….
  Ashtu ndodhi. Per 26 vjet Bajram Curri perfundoi ne nje Kandahar!
  Nje rast tjeter po ne Tropoje… Kamndidati i PD -se premton midis te tjerash edhe ndertimin e nje ure!
  Fshataret mbeten gojehapur….
  – Po na nuk kemi as lume as perrua rreth e rrotull, thone me nje goje fshataret .
  – Nuk ka gja, thote kandidati per deputet.. PD-ha dhe Sali Berisha i madh do tua bejne edhe lumin.
  E mbajten fjalen… Sidomos ate fshat por edhe krejt Tropojen e zhyten ne nje lum gjaku me rreth 170 te crate e dhjetra te sakatuar e te plagosur ne fundin e viteve 90…
  A doni me per premtim- mashtrimet e Lulushit, Vasilucit dhe Bebilushit!?

Lini një Përgjigje te Alban Dega Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *