Meta i përgjigjet Bashës: Pse ike? Doja të jepja dorën. Ke 48 orë kohë, prish paktin me Ramën…!

Presidenti i zgjedhur, Ilir Meta i është përgjigjur kreut të PD­-së, Lulzim Basha i cili i dha mesazh te “Zonë e Lirë” që të reformohet.

Mirëpo Meta tha se donte t’i jepte dorën por ai e shmangu.

Meta tha gjithashtu se Basha duhet të distancohet nga pakti me Ramën për shkeljen e votës së lirë.

Nuk e di pse doli andej Luli, unë e prisja këtej t’i jepja dorën.

Lidhur me këtë tjetrën, Luli ka vetëm 48 orë të distancohet nga pakti me Ramën kundër votës së lirë.

Të mbajë qëndrim të qartë ndaj shefave të policisë që godasin njerëzit e LSI­-së”, tha Meta.

REMOTE_ADDR:[]

13 komente në “Meta i përgjigjet Bashës: Pse ike? Doja të jepja dorën. Ke 48 orë kohë, prish paktin me Ramën…!”

 1. vlora.vlora says:

  y bythqir surrat qen qe qesh me pahir

 2. shpetim says:

  E nxorri koken dhe Like floriri. Eshte politkani me i korruptuar, eshte me keq se S.Berisha. Me vjen keq qe nje pjese e mire e rinise shqiptare LSI i ka bere shpelarje truri. Kjo rini e cila po ecen kundra rrymes do ta vuaje per nje kohe te gjate. Rinia duhet te jete mendje kthjellet per te ardhmen e saje dhe te mos genjehet me ofrime vendesh pune te pamerituara, por te behet e zonja e vetes,

 3. Paqesori says:

  Po si e zgjodhet president kete shemtire….eshte turp nga bote ! Mun d te jete i zgjuar per maskaralleqe , po duhet te ishte dhe pak i pashem se do na perfaqesoje neper bote dhe eshte gjynah me kaq shume burra te pashem e inteligjente qe kemi !

 4. Populli says:

  I erdhi ngordhja.Qelia gati.

 5. kombi says:

  TURP PER ATA SHQIPETARE QE VOTOJNE KETE DJALL.

 6. sapa says:

  Prostitute e korruptuar!

 7. sali Serbi says:

  Ky eshte i paskrupull,duhet ndeshkuar rende qe te mos ngreje më koke. Ata qe i shkojne pas,nese kane pak mend ,duhet te reflektojne dhe ti permbahen principeve me te drejta,me afatgjata per te ardhmen e tyre dhe te brezave qe vijne. Nuk shkohet me tutje me kete hale, hajdut e vrases pas shpine.Jepini shtymen ndyresires se na qelbi te gjitheve per te rehatuar veten dhe bushtren e tij.

 8. floriri krrabes says:

  ku ke me surat ti qe te japin doren ti je me keq se baxhe…..ashtu bere dhe partin . digjenerim:

 9. Lola says:

  Gabimi me i madh i Rames zgjedhja e ILIR FLORIRIT president.

 10. Devi says:

  Qelbesire, cfare kujtove se do te shantazhosh partite e medha, iku ajo kohe. Lesheli ne koshin e plehrave, aty ku e ka vendin qe meriton.

 11. BB says:

  Ka ardhur koha qe me dinjitetin e shqiptareve nuk mund te luhet as me thase me miell e as me para ne dore e as me “vende pune” , per ti perkthyer ne skllever te kalifatit LSI qe mundohet te qendroje ne pushtet me paaret e vjedhura. Vetingu, qe do te vendose drejtesine e vertete ne kete vend , qe do pastroje klasen politike nga ata qe u pasuruan dhe penguan te ardhmen e ketij populli, duke vepruar si seksere, haidute te paskrupull te vlerave kombetare te krijuar ne breza , qe penguan cdo investim serioz te huaj , qe u lidhen me afera korruptive, te cilat kane prekur secilin nga ne ne jeten tone, qe e kthyen shtetin ne nje makineri qe vepronte per interesat e tyre. Ky eshte fundi. Por ka nje te ardhme , qe garanton nje shtet demokratik qe u sherben te gjitheve, qe mbahet nga te gjithe, qe garanton te ardhmen tone me ligjet e tij, qe investitori i huaj te mos na ktheje me shpinen i detyruar nga sekseret politike , e qe perkthehet ne hapje fabrikash e industrie ku secili nga ne do te mund te punoje me nder e vlere dhe jo te lepije by…n e njerit apo tjetrit…. Ku resurset kombetare te administrohen me rentabilitet dhe jo me klane interesash te ngushta, ku secili nga ne perben nje vlere per kete vend dhe nuk eshte i tepert, ku rruga per Europe ofron mundesi te pafund per ekonomine qe te marre vehten nepermjet programeve per bujqesine dhe industrine vendase aq te gjunjezuar e tjetersuar nga politika e gjithe ketyre viteve , e qe ne fund te fundit perkthehet ne te ardhura per te gjithe, per nje jete me te mire. E gjithe kjo e ka nje shans, qe per fat te keq nuk e kemi pasur ne kete tranzicion te tejzgjatur, E tregoi me punen e saj ne keto 4 vjet me luften per shkeputjen e shtetit nga Mafia e gjithpushtetshme, dhe eshte garanci e vetme . Per kete jemi ne ata qe duhet te vendosim per te ardhmen tone e te femijeve tane, te Shqiperise sone.

 12. tomsojeri says:

  He moj KURV e tej kurves, qe po tallesh me nje Komb e nuk po di me ke te flertaresh tani ! Ne dor e kishe kaq koh, se te dy palet te shtrin doren por picka yte sgjen karar ,i do te gjitha moj putan e pacip ! Turp kush te jep doren, qe helmoj kte popull te cilin e shet dhe e blen per nje pal brek !Qendrimi yt kte radh te xhveshi e tregove kush je pa retushe e stukime ! Po , je gati edhe me Miloshevicin e vdekur te besh mareveshje vec mos humbesh pushtetin total ! Po sillesh tamam si rrugac bixhosci e mir thot shpetimi me lart , more me qaf kte rini te corientuar qe u rit mes mashtrimit e krimit , qe nuk di kujt ti zer bes se po jeton mes pabesis e intriges se papar ! Turp turp or President i emeruar qe po del me i keq nga tjetri e nga tjetri ,qe dihen kush jan ! Uroj te maresh shuplaken qe meriton e te shkosh ne gopin e ………….

 13. Balena blu says:

  po si ke dhe surrat e me qesh majtas e djathtas si majmuni ne maje te pemes? Kaq i zi je sa ja kalon dhe Urjah Hipit. Permend emrin e Edi Rames,por atij populli nuk i ka ngjitur ndonje epitet,e njehin si Edi Rama,kurse ty o derezi te njohin si like 1.floriri…2.intriganti 3.hajduti me cizme,4.njeri pa bythe e koke te madhe,5.i degjeneruari,6.shantaazhuesi, 7.likja me xhep te madh kapitalisti e me vile te madhe,pa punuar nje dite te vetme si gjithe populli.Se fundi,doni me per Belulin?Dhe qesh,qesh,por duhet ta dish se ai qe do qeshi i fundit do jete populli,te cilit s’ke lene rast pa e neperkombur e pa ja futur.Por cdo gje ka nje fund dhe shpresojme se nje dirte do kete nje fund dhe per ty o i pacipe,binjaku i padirinos Sali Berisha.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *