Rama ‘sherr’ me Fevziun: Ore, kujt i bërtet ti…?

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama dhe drejtuesi i Opinion Fevziu kanë debatuar mes tyre në lidhje me projektin e Lungomares në Vlorë dhe segmentin rrugor Tiranë Elbasan.

Debati:

Fevziu: Keni katër vjet keni shtruar disa rrugica sic shtronte Xhemal Tafai në vitet 80’.

Rama: Këto janë banalitete

Fevziu: Shikoni shife, kam qenë me Shkullakun këtë javë

Rama: Ti ke gjë zgjedhje ditën e dielë. Konkurron për ndonjë parti.

Fevziu: Unë kam të drejtë të them nëse ato që ke premtuar i ke mbajtur apo jo

Rama: Lëre tani, më trego ti mua Xhelal Tafain

Fevziu: Po të them pedonalja e Vlorës që është 1.2 km

Rama: Ore kujt i bërtet ti, kujt i bërtet?

Fevziu: Pse cfarë, mos më fol mua kshu

Rama: Më ke marrë për opinionin tim këtu..

REMOTE_ADDR:[]

19 komente në “Rama ‘sherr’ me Fevziun: Ore, kujt i bërtet ti…?”

 1. mirel says:

  Po nje pyetje te beri kryeminister, pse u xhindose.

  1. WEB says:

   Pyetje? Marrje ne pyetje thuaj.Po nuk e ka fajin fevziu jo! Po rama qe pak dite para zgjedhjeve shkon tek keta ujqerit dhe i jep ushqim

 2. Shkelzen Tropoja says:

  Eshte nje sterlodhje e madhe te ndjekesh panelet e e”opinionisteve” te tipit Ala-Fevziu-Shkullaku apo Bushati e Lubonja ne kanalet televizive , apo edhe disa te tjere qe me shume ngjajne me cetat e qeneve qe duket qe kane kohe qe kane tretur dhjamin e “prehave ” qe qene mesuar te ushqehen nga pushtetet Ala Berisha-Meta dhe lehnin ne kor me te zone dhe perbetoheshin nga mengjesi e deri ne darke per vlerat e “demokracise shqiptare” marke Berisha -Meta, Edhe pse perpara syve te tyre hidhej ne ere Gerdeci e merrte me vete dhjetra jete te pafajshme, edhe pse diten per Diell me duar ne xhepa vriteshin ne dyert e zyres te Kryeministrit te tyre idol- kater njerez te pafajshm Fevzite, Shkulanet, e te tjere te korit tyre u binin daulleve te respektit ndaj”ligjit”. Ata prape vazhdonin te cijatnin per te “zone”, Ata gjithnje i kuheshin e i kuhen atij.
  Tek shikoja mbreme perballjen e Z. Rama me ato palo gazetare Tek Klan Tv., me te vertete ndjeva nje keqardje aq te madhe per kryeministrin e vendit tim dhe po mendoja se sa te veshtire e ka pasur e do ta kete ai burre per te bere shtet ne ate vend. Por gjeja me pozitive ishte qe pavarsisht zhurmes inkuzicioniste te ashtaquajturve pyetje te ketyre pseudo gazetarve Kryeministri ishte vazhdimisht ne mesazh me njerzit dhe i vendosur per ta bere shtetin shqiptar te respektuar nga te gjithe qytetaret e atij vendi.
  Vota per Edi Ramen dhe PS eshte vote per te sotmen dhe te ardhmen e Shiperise, eshte vote per ta bere Shqiperine pjese te familjes Evropiane.

  1. spartaku says:

   Shkelzen Tropoja! Jane te verteta ato qe thua.Ne emisionin “opinion” te kukudhit Fevziu,jane mbledhur qent,hienat, qe lehin dhe duan te shqyejnw ke do.Ata nuk i degjon dote.Te vjen per te vjell.Se si i duron ky Edi Rama keta monstra me te keqinj,ai e di. I degjova mbrem,dhe m’u ngriten zorret perpjet.Kryeministri Rama,bene gabim qe shkon ne keto lloje emisionesh,qe nuk jane emisione serioze,por te bastarduara.Jane pisa gazetar,si orangutangu Shkullaku,qorri Arta Hoxha apo disa te tjere,nuk shihen me sy.

 3. j says:

  Qenka bere trim blendi ?
  Ne vitet 1980 ky trimi jetonte ne bodrumin e shtepise se vet,kurse
  siper tij jetonte Maksuti,nje polic qe ne fakt ishte pronari i vertete.
  Kur piqeshin hurmat Maksuti nuk e linte kete “trimin” te prekte
  asnje kokerr hurm sepse blendi dhihej ne breke.
  Blendi hynte dhe dilte nga shtepia ne oraret kur Maksuti punonte
  ose ishte duke fjetur.
  Pyesni te gjithe lagjen tek legata Romune a eshte e vertete.
  Kurse sot ky i trashka zerin kryeministrit.
  Shqiperia ,vendi i cudirave.
  Po sikur te ishte Maksuti kryeminister,do ti bertiste blendi ???

  1. Lugati says:

   o te dhjefsha maksutin..nuk osht puna ke fevziu se e njofim te gjithe kush eshte ky plera…po ca pretendon lugati KM nga i krah del neper fejsbuka e televizora tu bo batuta laskaresh e pijanecesh masanej do muhabet serioz..o lugat ca do mjellesh do korresh

 4. hakmarrja popullore says:

  ketij Fevziut i duket vetja i mencur,ky ska piken e edukates ne komunikim,vetem pyet e s.pret pergjigje,ben zhurmuesin ,tipik Basha
  HAjdut peonash.Do vije dita dhe do paguash gjakun e njerezve qe ke vrare ti dhe Meta per pronat ne gjirin e Lalzit
  HAK PA MARRE E GJAK PA LARE S.KA

 5. Realist says:

  Nje fytyre i vinte nje i ikte Rames. Fevziu eshte i neveritshem por Lista me Deshtime eshte realitet dhe Rama u dorezua si deshtak.
  Meqe spati pergjigje , si shqiptar kerkoi sherr.


  Lejoni komentin, ju lutem.

  1. Epirioti II says:

   Po i thirre vetes REALIST dhe pastaj nuk je, eshte nje lloj si nje …..qe del tek semafori per kliente me parullen jam e virgjer.

   E para shume nga ato deshtimet e listuara aty nuk ishin e verteta.
   E dyta dhe me e rendesishmja, po i vure nje politikani ne balance deshtimet pa i vene ne krahun tjeter sukseset, je ushtar politik ose gjobvenes
   E treta po nuk ja dhe mundesine te shpjegohet se perse jane ato deshtimet, je arrogant dhe keqdashes.

   Rama u tulat kur i nxorren listen, jo prej listes se aty nuk kishte asgje te re, por se kuptoj se ne cfare hullie do te zhvillohej i gjithe debati televiziv qe ishte progamuar me Lulzim Bashen. Per mua ne momentin qe Luli nuk kishte ardh ne emision, Rama duhet te kishte ik nga Fevziu per shkelje te formatit

  2. WEB says:

   Kollaj eshte te merresh me deshtimet e rames,me ate katrahure qe gjeti mbas ikjes se berishes them me vete si reziston akoma ne kembe ky shtet .Tani ja faturojne rames a thua ishte ne pushtet 20 vjet

 6. Mirush says:

  Palacoqej nuk kanë edukaten minimale. Nuk trajtohet as kryeministri dhe as një person I thjeshtë me arrogance te tille. Vetëm ne vende me edukaten e me të fortit dhe atij që gerthet me shumë ndodhin këto.

 7. pro says:

  ..shume zhurme..ka ardhur koha qe edhe analistet te zgjidhen me testim{,pa nivel,ose ne nivel thashethemesh}jane te politizuar .

 8. james says:

  pse i shkon nje idjoti ne emisjon z.Rama atij i ka hyre veti ne qef.Ky njeri vetem per Sal Leshin ka respekt.AI beri shtetin e Maliqit nga i cili Fezi bytha dhe vellizrit si ky perfituan te tjeret ishalla regullohen me shtetin e vertete qe e shpresojme nga ty respekt.P.S. jam i djathte nuk votoj fare por me pelqen koncepti i kryeministrit per reformat qe ka nisur po ben te cilat do kene dhimbje por duhen bere

 9. Maloku says:

  Ne debatin mbreme ne Opinion, dukej qe gazetari i pavarur, Shkullaku, po drejtohej me mesazhe ne whatsup nga Edi Paloka. Kur Rama dhe Shkullaku po tregonin fotot nga kulla e Korçes, ky i fundit po merrte mesazh pas mesazhi nga ne whatsup. Ne nje cast kur kamera u fokusua tek telefoni i Shkullakut, emri i Edi Palokes lexohej qarte ne mesazhet qe i shkonin Shkullakut. Nuk ka asgje te keqe qe gazetaret komunikojne me politikanet, por Shkullaku, ne kulmin e debatit te tij gjate gjithe vitit me ate qe e ka share non-stop me gjithfare emrash, pikerisht atehere do shkembente nja dy llafe me Edi Paloken?! Me gjasa ka qe Edi Paloka dhe ky Shkullaku, njeri më skuth se tjetri, po bashkonin forcat qe te benin çmos ta demtonin kryeministrin. Asgje kundra qe kryeministri te kundershtohet, dhe me force biles, por eshte vellazeri skuthesh qe ta sulmosh sikur je gjoja gazetare i pavarur por ne anen tjeter merr udhezime me mesazhe, qe nuk i thua askujt, nga nje idiot madhor i opozites. Nuk kam patur ndonjehere respekt per Shkullakun qe ta humbas, po per skuth nuk e dija.

 10. jona says:

  Gazetar eshte ky ? Ky ben akuza, nje dore e Berishes e te gjithe atyre qe ia mbushen xhepin. 0 pergatitje. A man jetoj jashte prej vitesh dhe gazetar debil si ky s kam degjuar ndonjehere. O idiot me nerva, permbaje veten, trego profesionalizem ose nderro profesion. Bravo Edi Rama. Te adhuroj per gjakftohtesine. Ti do fitosh dhe t’ia mbyllesh gojen e qelbur ketyre spurdhiakeve te vegjel. ..

 11. Betim says:

  Po ai figura qe drejton opinion nuk ka as rrespektin me te vogel per institucionin (kryeministrin), po ta kishte emrin esatovski (esat pasha) ose zogollovic (ahmet zogu) do i binte ne gjunje.
  Cti thuash atij fatmiresisht figura qeros eshte specie ne zhdukje. SHQIPERIA DO TE BEHET

 12. bekim says:

  Ke shkuar larg o Betim te “esatovski” apo “zogollovici”. Afroju me afer ne kohe se kush ishte mik i Mugoshes e Popovicit e me afer akoma mik i Vucicit.

  1. betim says:

   Ke te drejte bekim une u nisa nga parimi i afersise se gjakut (daje-nipqe) per ate, ndersa keta kriminel qe thua ti e qe nuk dallojne fare prej atyre krimineleve qe permenda une me larte ishte Saloja, mos te vjen kec nese citon emra!!!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *