Bllokohen bisedimet me Chelseat dhe portierit Thibaut Courtois

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Gardiani i “Bluve të Londrës” Thibaut Courtois pretendon një rritje të ndjeshme të pagës, por Abramovich nuk është i gatshëm të derdhë shuma të mëdha në llogarinë e tij.

Aktualisht, Courtouis përfiton rreth 90 mijë Pound në javë, por 25-vjeçari synon të arkëtojë sa më shumë.

Emri i belgut është lidhur edhe me Realin gjatë muajve të fundit dhe nëse Chelsea nuk arrin të rinovojë kontratën që skadon në vitin 2019, atëherë do të jetë shumë e vështirë që  Courtois ta vazhdojë karrierën nën urdhrat e Antonio Contes.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *