Alarmi që vendos Luan Rama: Grupet kriminale po ushtrojnë presion

LSI denoncon se grupe kriminale me targa falso e suport politik të rilindjes po ushtrojnë presion në Shijak e Lezhë.

Në disa  zona zgjedhore në qarkun e Durrësit ka përshkallëzim dhe rritje të ndërhyrjes së grupeve të organizuara kriminale që ushtrojnë presion mbi votuesit në afërsi apo brenda qendrave të votimit.

Më alarmante është situata në zonën e Shijakut e cila është totalisht jashtë kontrollit të strukturave të policisë së shtetit.

Strukturat e policisë atje janë inekzistente, grupe kriminale që lëvizin me mjete të blinduara me targa falso dhe  me suport politik nga individë të spikatur  të rilindjes po ushtrojnë vazhdojnë të ushtrojnë presion mbi qytetarët,” tha Luan Rama.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Alarmi që vendos Luan Rama: Grupet kriminale po ushtrojnë presion”

  1. DALLTON says:

    Zoti Luan ti edhe Ilir-Floriri pse nuk interesohi per Skraparin ,por interesohi per Lezhen,Lezhjanet jane popull I Lashte dhe me kulture,nuk kane nevoje per ndihmen tuaj ,o hajdute te regjur.Lerini lezhjanet se e dine vete per ke votojne .

  2. ATDHEU says:

    Me nje sqarim te vogel qe keto grupe kriminale jane vetm tuajat. Grupet qe ju keni organizuar.

  3. Soj says:

    Ca grupesh kriminale fol ti mor zagar i rraf, ju paguani kriminel, i kam pare vete qe e futet qytetin e vogel te Vores ne perplasje me njeri tjetrin, ti je burre i shpuar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *