Donnarumma zgjedh Milanin para agjentit Mino Raiola

Në javët e fundit marrëdhënia midis Milan dhe Raiola është prishur, me agjentin që ka akuzuar drejtorin e ri Massimiliano Mirabelli se sjellja e tij ishte si ajo e një mafiozi.

Sipas tij arsyeja kryesore e vendimit të Donnarumma-s për të mos rinovuar ishte pikërisht sjellja e drejtorit të Milan. Por me sa duket vizita e trajnerit Vincenzo Montella te familja e portierit me sa duket ka ndryshuar gjërat.

Sipas Quotidiano Sportivo dhe La Nazione, Donnarumma është gati të pushojë Raiola-n për të punësuar babanë e tij Alfonso so agjentin e tij. një tjetër opion do të ishte një agjent i FIFA-s.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *