Lushnje/ PD tërheq komisionerët nga 30 qendra votimi

Partia Demokratike ka tërhequr komisionerët e saj, duke bllokuar procesin e votimit në gati 30 qendra votimi në Lushnje dhe në Divjakë.

Komisionerët janë larguar pasi pretendojnë se jashtë qendrave të votimit qëndrojnë persona, të cilët kërkojnë të ndikojnë te votuesit.

Kjo problematikë është konfirmuar edhe nga kreu i PD në Lushnje, Myslym Murizi. “Problematika ekziston në 30 qendra dhe për këtë arsye janë tërhequr komisionerët”, thotë Murizi.

Ndërsa për këto raste ka reaguar edhe Erion Braçe, i cili ka thënë për Top Channel se PD po tenton të bllokojë procesin e votimit. Ai ka deklaruar se komisionerët do të procedohen penalisht mbi këtë rast.

Por pak momente më vonë, përfaqësuesit e opozitës janë kthyer dhe procesi i është rikthyer normalitetit.

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Lushnje/ PD tërheq komisionerët nga 30 qendra votimi”

  1. ediram says:

    …erjon konja si majmun nish plastika durres…ham ham ..

  2. Lulzim Sali Berisha says:

    O Myslym o trim me flete, te futsha koqet ne goje une ty do mbrosh ti votat, ik ore ha pershesh ne shtepi rrote .ari

  3. kelyshat e felliqur ..perhere muter burra ,si gjysheirt e tyre ballista …hileqae te papare …kurre nuk dolen burrerrisht ne ballafaqim….pd ista partia edhe partiaket me tposhter qe ka ky vend …edhe kur skane fuqi te bejne keq dhunesisht ,perseri ata do bejne keq kunder ketij venndi e ketij populli ….ju humbte fara e keqe tradhetare qe keni …ju zencin mallkimet e ketij populli edhe kesaj toke…

  4. Poku says:

    Deri sa te mbarojne votimet do gjejne lloj lloj marifete per mos pranuar rezultatin kjo eshte gjeja e fundit ne doren e tyre per deformimin e realitetit.prandaj mos i lini hapesire te veprojne po ti kapni te pa pregatitur me fakte.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *