Sekretari i PD në Maliq e denoncoi se e ka kërcënuar, Niko Peleshi: Deklaratë ordinere

19489649_309652452793931_327965010_nSekretari i Qendrës së Votimit Kolanec në Maliq, Meti Koçiu, ka denoncuar në polici kërcënimin verbal që i është bërë sipas tij nëpërmjet telefonit nga ish-zëvendës kryeministri Niko Peleshi.

Ai thotë se mbrëmjen e djeshmen e ka telefonuar Niko Peleshi, dhe e ka kërcënuar atë dhe familjen e tij, duke i thënë: “Do ta shikosh çfarë do të heqësh ti dhe familja jote”.

Sipas Koçiut gjithçka ka ndodhur pas debatit që ai ka patur me disa militantë socialistë për çështjen e blerjes së votave në zonën e Maliqit.

I kontaktuar nga “News24” lidhur me këtë denoncim, ish-zëvendëskryeministri Niko Peleshi nuk ka dashur të shprehet, duke e cilësuar këtë “një deklaratë ordinere”.

Në përgjigje, Peleshi është shprehur:

“Reagim për një deklaratë ordinere?? Jo”.

 

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *