SHIFRAT/ KQZ bën publik bilancin e pjesëmarrjes në votime deri më tani, “ngrin” Kukësi

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka publikuar shifrat e reja të përqindjes së pjesëmarrjes në votime, deri tani, në të gjitha qarqet përveç Kukësit ku komisionerët nuk kanë raportuar ende shifra.

Shkodra dhe Vlora ka numrin më të ulët të pjesëmarrësve në votime.

Mësohet se deri më tani ndërsa përqindja në rand vendi është 25.56%

Berat 27.42 %

Dibër 29. 5%

Durrës 23.0%

Elbasan 23.12%

Fier 21. 79%

Gjirokastër 27.23%

Korçë 28.49 %

Lezhë 31.92%

Shkodër 23.07%

Tiranë 29.76 %

Vlorë 22. 17%

Kukësi pa raportime

Në rang vendi pjesëmarrja është 25. 69 %

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *