Tropojë, fotografon fletën e votimit me votën për PD dhe e hedh në adresën e tij në rrjetin social. Policia e shpall në kërkim

Përpos disa parregullsive të tjera në qarkun e Kukësit, në Tropojë është shënuar dhe rasti i fotografimit të fletës së votimit dhe votës dhënë subjektit të caktuar politik.

Ka qënë Kirjad Elez Zenelaj, i datëlindjes 18 korrik 1984 ai që për të treguar besnikëri ndaj PD ka fotografuar fletën e votimit dhe votën e dhënë për këtë parti.

Një akt i dënueshëm ky sipas ligjit zgjedhore, por që e ka vetëdenoncuar duke e hedhur në profilin e tij në rrjetin social facebook.

Ndërkohë mernjëherë pas rastit të denoncuar, policia në zbatimin të ligjit e ka shpallur Kirjad Zenelajn në kërkim për fotografim të votës.

 

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/zeneli-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/zeneli.jpg","attachment_id":"713532"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/zeneli-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/zeneli-1.jpg","attachment_id":"713535"}]

2 komente në “Tropojë, fotografon fletën e votimit me votën për PD dhe e hedh në adresën e tij në rrjetin social. Policia e shpall në kërkim”

  1. Besnikeria e Shqiptarit says:

    Fotografimi i votes tregon presionin dhe friken e qytetarit ndaj kriminelave te Partise. Kjo ndodhi per here te pare vetem ne Shqiperi. Sa naive paske qone o Edvin Rama. Na shkrive me humor por humorin me te madh ne Facebook e bon populli nga prapa.

  2. Xen deledashi says:

    Hehehe malok i trashë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *