Arben Ristanin e “zë humbja”: Kush shet votën, shet edhe motrën

Deputeti demokrat Arben Ristani ka shpërndarë në profilin e tij në Facebook një mesazh për të gjithë votuesit  në Shqipëri.

Në postimin e tij shkruhet “ai që shet votën, shet edhe motrën”. 

Ende nuk dihet nëse Ristani ka qenë esëll kur ka shpërndarë këtë postim apo kishte rakëllyer ndonjë gotë raki.

Ristani renditet i katërti në listë për qarkun e Vlorës dhe tashmë shanset që ai të zgjidhet deputet janë thuajse minimale.

Rezultatet e deritanishme flasin për 56.347 vota të fituara nga PS dhe 19.691 vota të fituara nga Partia Demokratike.

Më pas në një status tjetër, Ristani ka pranuar humbjen.

“Falenderoj me mirënjohje të thellë të gjithë anëtarët dhe simpatizantët e Partisë Demokratike për katër vitet e një opozite të vështirë, tre muaj qëndresë në çader dhe një muaj fushatë të përkushtuar.

Po ashtu ju bëj thirrje numeruesve dhe komisionerëve te PD, që të numërojnë cdo votë te opozitës, që vullneti i Shqiptarëve të pasqyrohet drejtësisht.

Me përgjegjësinë e plotë si Sekretar i Përgjithshëm i Partisë Demokratike të Shqipërisë shpreh keqardhjen për rezultatîn e zgjedhjeve dhe bindjen se misioni i Partisë Demokratike vazhdon,” shkruan Ristani në Facebook.

REMOTE_ADDR:[]

13 komente në “Arben Ristanin e “zë humbja”: Kush shet votën, shet edhe motrën”

 1. boom says:

  Kush e paska shit motren e Ristanit mo?

  1. I pandehuri says:

   Me sakte: kush eshte ai gomar qe e bleu!!!!!!!!!!!

 2. tironsi says:

  Dhe kush vjedh voten ha karroten, si ty p.sh.

 3. shqip says:

  Do ngelesh rrugeve mor lumadh . Do te perzene edhe nga shqupi tani . Sa per motren mos u bej merak , se nuk ta nget njeri . Po bej derman vetes se do kapesh sapunin atje ku do shkosh . Shpresojme me shoke shume e sa me shpejte.

 4. XheJ eN Bi says:

  Sa lexova titullin edhe unë atë mendova për të komentuar, nëse Ristani ishte esëll apo qe I dehur kur ka shkruar.
  Po realiteti është se si i dehur si esëll Ristani njëlloj do shkruante.

 5. J says:

  E mori provimin (zgjedhjet) motra more. – K…n mori.

 6. Strong says:

  Shih kur ta masakrojne me komente tani kte pijanecin e poshter, ahahahaaaaaaaaaa si perfundoi si legen.

  1. kavajs.(nip luzi) says:

   kush do e sulmojne..labt varikari apo malokt qisha nonen teme..ik e lahuni te dy masanej flisni per ristanin lopcar bythqira

 7. enter"" says:

  Po ti qe nderrove voten e bashkise na thuj, ti ke moter????

 8. gjyshi says:

  Po motra eshte per tu “shitur”, or taj, se nuk e kemi per vete, po gjej dicka tjeter per te thene.

 9. Socialdemokrati says:

  E ka shit MOTREN e vet kur i dha mandatin e bashkise Tiranes Lul Bashes

 10. Rst mtrq says:

  Ristani harroi kur ishte kryetar kqz dhe shiti motren ops votene tij

 11. Ramon says:

  Edhe ti shite zgjedhjet vendore 2011 , keshtu del qe ti ke shitur motrat e vajzat e gjithe fisit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *