Berat/ Numërohen 145 kuti, kryeson PS me 52.95 % të votave, LSI e dyta

Në qarkun e Beratit janë numëruar 145 nga 305 kuti dhe sipas rezultateve të deritanishme kryeson PS me 52.95 % të votave, LSI rënditet në vendin e dytë me 27.53%, ndërsa PD rënditet e fundit me 18.61%.

Ky qark prodhon 7 deputetë. Respektivisht me numërimin e 146 kutive Partia Socialiste merr 4 mandate, Lëvizja Socialiste për Integrim merr 2 madate, ndërsa Partia Socialiste merr 1 mandat.

 

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *