LSI rrezikon mandatin e vetëm në Gjirokastër, Tavos i duhen edhe 400 vota

Vijon procesi i numërimit të votave në qarkun Gjirokastër.

Nga të dhënat e fundit mësohet se kandidatit të LSI-së, Vangjel Tavo, i duhen edhe 400 vota për të marrë mandatin e tij si deputet, ndërsa objektivi për mandatin e dytë është i pamundur.

Deri më tani kur janë numëruar 182 nga 235 kuti votimi, LSI në rang qarku ka marrë 9625 vota, ose 23%.

PS kryeson me mbi 11 mijë vota.

PD është e treta dhe ka marrë 8964 vota.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “LSI rrezikon mandatin e vetëm në Gjirokastër, Tavos i duhen edhe 400 vota”

  1. Xen deledashi says:

    Tavo bithekiri ! Ben duvane e grekut po ha psomine e allvanosit !

  2. Shqip says:

    Keshtu eshte o Tavo kur e quan kryeministrin shqiptar antigrek.

  3. XheJ eN Bi says:

    Po humbi, më vjen keq për paratë që hodhi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *