Çako i përgjigjet ministrit të Brendshëm teknik Demiraj: Pse nuk i shkarkova tre shefat e policisë

Kreu i Policisë së Shtetit, Haki Çako, në një deklaratë zyrtare sot nga ambientet e policisë ka dhënë detaje nga ecuaria e procesit të votimit dhe numërimit, duke vlerësuar performancën e ekeftivëvë dhe duke raportuar edhe për problemet të shoqëruan këtë ngjarje shumë të rëndësishme për shqiptarët.

Sipas tij, policia e shtetit ka qenë e monitoruar në punë e saj nga një sërë irganizmash të huaja. Ndërkohë që nga 26 maj­25 qershor, 69 vepra penale që prekin zgjedhjet e lira, të cilat janë në hetim.

Çako i ka dhene pergjigje sot edhe faktit se pse nuk e zbatoi udhrin e ministrit te Brendshem Demiraj, i cili kërkoi shkarkimin e 3 shefave të komisariateve të policisë në rajonet, ku kanë ndodhur incidente gjatë fushatës zgjedhore (Pukë, Dibër dhe Gramsh).

Per kerkesen lidhur me tre shefat e policise, konkretisht Puke, Diber dhe Gramsh, pas verifikimeve të bëra nga drejtoria e standardeve rezultoi se shefat kanë kryer detyrën konform ligjit dhe nuk kanë bërë asgjë në shkelje të ligjit”­tha Çako.

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Çako i përgjigjet ministrit të Brendshëm teknik Demiraj: Pse nuk i shkarkova tre shefat e policisë”

  1. sokrat says:

    Zoti Cako bere shume mire qe nuk i shkarkove vartesit e tu! Mbrojte Policine e Shtetit, dinjitetin tend dhe te vartesve! Hallall!

  2. vlora.vlora says:

    ketij nderi te kombit i kane ngele dhe pak dite ,qe keshtu varjani ,do kthehet te vendi te beje video force neper palestra

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *