Dhëndri i Berishës tërhiqet nga kërkesa për largimin e Bashës?: Nuk di kush e bëri çorap deklaratën

 

Dhëndri i ish-kryeministrit Berisha, Jamarbër Malltezi, është ndër njerëzit në PD që ka firmosur për dorëheqjen e Bashës. Ai ka reaguar mbrëmë pas emisionit “Opinion”, ku u analizua pikërisht rebelimi brenda PD ndaj Bashës.

Malltezi në reagimin e tij ka dashur të distancohet nga disa pika të kërkesës së grupit të firmëtarëve “Basha ik”.

Në reagimin e tij ai thotë se nuk di kush e bëri çorap deklaratën sepse “unë kam rënë dakord vetëm me deklaratën e anëtarëve të Kryesisë së PD-së”.

“Kam rënë dakord veç me deklaratën e anëtarëve të kryesisë; me dënimin e PS për drogën paratë e pista, kërcënimet, etj. Nga ana tjetër dënojmë përçarjen që futi Basha përmes zhdukjes së simboleve të PD dhe përçarjes së me Republikë e Re dhe e Vjetër. Po kështu kam kërkuar dorëheqjen e Bashës për t’i hapur rrugë zgjedhjeve në parti”, thotë ai.

Më tej në sqarimin e tij për Opinion, Malltezi thotë se “grupi ka bërë një deklaratë të dytë kundër Bashës. Unë s’kam qenë dakord dhe duket inatçore”.

REMOTE_ADDR:[]

9 komente në “Dhëndri i Berishës tërhiqet nga kërkesa për largimin e Bashës?: Nuk di kush e bëri çorap deklaratën”

 1. Rex says:

  pse ndryshove mendje…te kerrcenoj vjeri?

 2. shvejk says:

  Paska dale pa krehur ne foto.

  1. Xen deledashi says:

   Hahahahaaaa

 3. Miu i arave says:

  Nuk e kërcënoi vjehri, por akoma më keq…”ja shtrëngoi” gruaja, mor @”rex”… Harrove “shoqërinë” e Gitës me Lulin…???!!!

 4. kleptofagos says:

  Mos u cuditni nga fjalet e “dhendrit”. Ai ben ate qe i thone edhe pse nuk eshte kaq i zgjuar per te kuptuar lojen. Te gjitha veprimet, sulme apo terheqje, jane brenda taktikave te lojes qe drejtohet nga tranieri i vjeter dhe me pervoje, Sali Berisha (ne marreveshje me kupolen). Shenjat u duken qe para zgjedhjeve, une ju a kam thene me kohe.. Basha e kreu misionin e tij dhe per kete eshte shperblyer. Fajin do ta pranoje sipas skemes, por valixhet e fryra qe do marre me vete ne Hollande, nuk ja prek njeri. E kam theneshume here: Mos harxhoni shume energji me Bashen dhe figurantet e tjere. Hetoni dhe denoni kupolen e mafies qe si gjithmone i mbijeton situatave..me ndihmen tone..

 5. spartaku says:

  A o qen bir qeni,e ndrove fleten,sew, t’a ka mbledhur gruaja.Por ti o matuf e di mire qe Ergita eshte dashnore e Bashes.Per kaq nuk te shkoi mendja? Je budalla.

 6. Kuq e zi says:

  Hahahaaaaaa
  Kush e beri corap… ? emri yt kreyesonte listen pra lista ishte e jotja
  Burri i arxhites synon partine imagjinoni sa skenare te errta nga ana e familjes per te bere jamambrin kryetar rrofte pd-ja me ne krye udheheqsin e pavdekshem s.b
  Me ta mend pd zgjedhjet e ardheshme e ka vendin e treta

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *