“Eduard Selami, personi i vetëm që kërkoi në vitin 1995 riparimin e PD. Ka mbështetjen e politikës amerikane”

Nga Spartak Ngjela

Eduard Selami hodhi kandidaturën për t’u zgjedhur kryetar i Partisë Demokratike.

A do ta ketë të hapur mbështetjen e politikës amerikane?

Sigurisht që po. Selami është figura kryesore sot që do ta kthejë të gjithë të djathtën shqiptare drejt atlantizmit, për ta shkëputur përfundimisht nga kthetrat njëzetvjeçare të orientit.

Në fakt është personi i vetëm që kërkoi në vitin 1995 riparimin e Partisë Demokratike për të mos shkuar më tej kundër politikës amerikane.

Realisht është personi që paralajmëroi shkatërrimin e vitit të mbrapshtë 1997.

Suksese zoti Selami! Të uroj ta kryesh tani misionin tënd kombëtar që nuk e kreve dot në vitin 1995…

REMOTE_ADDR:[]

22 komente në ““Eduard Selami, personi i vetëm që kërkoi në vitin 1995 riparimin e PD. Ka mbështetjen e politikës amerikane””

 1. ish demokrat says:

  ..nese nuk e shqyejne ujqerit e Berishes para se te jete zgjedhur o Spartak vllai..

 2. Shqiptari says:

  Vetem selami mund te rinovoje PD . Por problemi eshte se berish nuk mund te lere bashen te ike. Jane betuar edhe nje dhemb ne goje te kene duan te kafshojne, e shkaterojne . Edhe listat Jane kot eshte loje e tyre. E imagjinoni Zane guxhilli kunder berishes e bashes.

 3. shqiperia e pamposhtur says:

  ZAGARET DO TI ZENE PRITE , OSE DO TA ELEMINOJNE ME VARIANTE TE TJERA, SI SHUME QE U ZHDUKEN NGA E NJEJTA SEMUNDJE . ISHALLA SHPETON PA E HENGER barin e miut .JANE MAFIOZE TE RREZIKSHEM , I KA HENGER KOKAT E TE GJITHE KUNDERSHTAREVE , PA LENE GJURME .

 4. Simon Vrusho says:

  NË VORBULLËN E HILEVE …

  Më 28 prill 1991, E.Selami dhe E.Trako, si dy të deleguar kryesorë në aktivin e Degës së Partisë Demokratike Berat, aktiv deciziv për të bërë bilancin dhe përcaktuar trasenë, mbajtën një qëndrim të papërgjegjshëm, duke inkurujuar dhe mbështetur manipulimin, falsifikimin, shkeljen e procedurave, duke ngjitur në hierarki e karrierë individë jo vetëm pa asnjë kontribut e meritë demokratike, por madje pa qenë fare as anëtarë, u katapultuan në kryesi e drejtim… Kjo degë i vuan edhe sot e kësaj dite pasojat e atij aktivi malinj… Partia nuk drejtohet as me recitime, as me manipulime, as me falsifikime, as duke afruar rreth qerthullit njerëz me intelekt të dobët dhe tinzarë, të keqpërdorur dhe dallkaukë…
  Pa hierarki vlerash, pa transparencë, myku, byku dhe kalbësira janë në krye…

 5. Ilir says:

  O zoti Ngjela ,ai post do njerez puntor dhe me shpirt praktik ,Selami nuk I ka (servil ndoshta po).Nuk behen punet me kush ka mbeshtetjen e ktij vendi apo atij vendi,nuk jeni ne vitet 1990,edhe Saliu kishte mbeshtetjen e Amerikaneve.

 6. Fieri says:

  Une nuk e njoh nga afer z.Eduart Selami. E njoh nga medjat qysh ne fillimin e proceseve demokratike, dhe me kujtohet se flitej me respekt per kete njeri. Dihet historia e tij politike ,kur ishte kryetar i Partise Demokratike dhe komunisti Sali Berisha,por i konvertuar ne “Demokrat brenda nates ,ate koke me detyren e Presidentit,por nuk donte ta leshonte Partine , e perzuri nga partia. Tani me sa duket erdhi momenti qe te dale ne krye te partise dhe te shohimnje parti demokratike tjeter. Te shohim nje Parti Demopkratike ,tani per tani ne opozite, te shikojme nje opozite reale me shembuj konkret dhe larg opozites me fjalor rrugacrror . Kam besim se PD do te hyje ne shuinat e nje PPartie me vlera e jo nje parti rrugecrish. E kam thene edhe ne komentet e me pareshme se nuk do te kete parti demokratike me Flamur Nokat, Strazimiret ,apo adolishentet Alibeaj, Halimi , LBasha. Me gojeshthururit Berisha,Vokshi,. Shpresojme qe PD te kthehet ne parti me vlera njerezore ne radhe te pare. Nje parti ku te mbizotroje LLOGJIKA e jo vulgariteti rrugacror. Cilin qytetar improsionon fjalimet e Palokes ,pervecse nje rrugac rruges ,ashtu si eshte vet Paloka? Shpresojme zoti Selami qe ta kheni PD ne shinat e partive si motra Europiane.

 7. artan says:

  Po opoziten si do ta beje ky i nderuar avokat, jashte parlamentit?!

 8. Ka mbeshtetjen e amerikaneve ,por jo te te tropozhaneve qe jane kanceri i pd.
  Ketu nuk votojne amerikanet por tropojanet dhe bandat dhe llumi qe jane ne cdo parti.
  Edhe luli ka shok trumpin,ka dal edhe foto me te,i ka dhene 20 mi dollare.

 9. spartak says:

  Si kanë pas thënë . Me një lule nuk vjen pranvera .
  Unë , den baba den , kam qenë , jam , e do jem DEMOKRAT i MAJTE , por nuk mund të jetoj e të bëj përpara as vetë dhe as vendi po nuk pata përballë DEMOKRATIN e DJATHTE dhe anasjelltas . E kundërta , vetë ALI e vetë KADI , të çon në aventurë dhe diktaturë .
  Selami , po i hyri vetëm kësaj pune , normal që do jetë i mbaruar , por edhe nuk realizon dot ringritjen dhe demokratizimin e PD-së .
  PD-së , për RINGRITJEN dhe DEMOKRATIZIMIN , domosdoshmërisht i nevoitet fillimisht rigjallërimi i demokracisë së brendshme , i cili do të vijë , dhe është momenti i duhur , vetëm nëse për kanditaturën e kryetarit , të dalin e ballafaqohen , minimumi 7-8 kanditatura. Kush të detë , dhe ka jo pak që e aspirojnë , duhet të përballet . Kuptohet , njeri do dali në krye , dhe ai do jetë LIDERI me platformën , programin , argumentat më të mira dhe bindëse , por do tregojë edhe zotësi udhëheqëse , trim në përballje . Vetëm kështu , s’do ketë rrugaç , që të pengojë ecjen e PD-së në rrugën drejt demokratizimit , por edhe kohezioni i brendshëm , qartësia dhe veprimi do jenë më të drejta , më të pastra dhe më kolektive.

 10. Studenti says:

  Mirë po e mëson o Spartak,,,,, por do të ishte edhe ma mirë që t’i tregojë të fshehtat e kësaj pune.
  Pa bekimin e Sali Vuçidolit, nuk e drejton askush PD, harrojeni atë gjë.
  Populli e din shumë mirë këtë gjë, prandaj nuk e votoi me 25 qershor. Lulushi është thjesht një kukull në PD. Sali e ka si pronë familjare PD.
  Edhe diçka për Selamin: Zoti Selami, a e ke pyet mirë menderen kur i ke hyrë kësaj pune?
  A e din vëllai madh këtë gjë, USA?
  MOS HARRO SHPREHJEN: TRIMI I MRË, ME SHOKË SHUMË.
  Ku i ke shokët zoti Selami? Ata qysh dje filluan të të kërkojnë fletë hyrjen për në SHQUP-i.
  Sigurohu mirë se nuk mëson dot nga pësimi yt por nga pësimet e shokëve.
  Gjithsesi të uroj suksese.

 11. Xen deledashi says:

  Po, por a e mori vesh njeri që Selamin e kërcënuan???
  Kjo tregon që PD ka për të mbetur në shinat e Saliut në të ardhmen.

 12. fieraku NGA ferrasi says:

  Kush pordhi?

  1. fieraku NGA varibopi says:

   Ti do kesh ardhur me pordhë nëpër breke

  2. Lugati says:

   sa cudi flasin per eduard selamin po nuk thojne qe eduard selami +ekrem bardha=soros

 13. prokuror me gjashte klase says:

  O Mero , O Tema po hiqeni kete adoleshentin delirant 70 vjeçar se na i shpifi me haluçinacionet qe pjerdh nga goja çdo dite !!!!!! Nuk e kuptoni kete te rrjedhur qe flet sikur e pi kafen çdo mengjes me TRUMP ,ene na qajne hallet e botes qe vuan nga kapslleku !!! Kete e do ndersa kete nuk e do Ameriqia !!!! kete tjetrin tha Obama qe eshte jashte preferencave Ameriqane !!!! Ky kullufi sikur me pas qene keshilltar i perjetshem i gjithe presidenteve te Ameriqise , ene i atyre qe do te vine ne te ardhmen kur ky loçja te kete hik per lesh . Boll me avokarin se nuk na bohet me hap gaz Temen se do gjejme “fandin” spathi avokar Gjelin

  1. fieraku NGA varibopi says:

   Mos të të vijë inat more prokuror me gjashtë klasë. Deri tani cfar ka parashikuar avokati, ka dale

 14. lato says:

  Alternativat Amerikane dhe Europiane te PD i futi ne dhe Berisha.Selami ishte ai qe u gerthiste mocionisteve:-Jasht nga Partia ime!!!!Kjo Parti duhet zhdukur nga faqja e dheut se eshte nje njolle turpi ne historine e shtetit shqiptar.Partia Demokratike eshte nje bande kusaresh te mbetur pa kryetar.As Selami,As Imami,as Shejtani nuk kane c`i bejne me kesaj bande.Kete e kuptoi kryebanditi shpellar,sapo mori rezultatin e 2013,prandaj e ka kthyer ne mesimore dhe stervit shofere.

 15. fieraku NGA ferrasi says:

  @ fieraku nga varibopi
  Po’ li e njef ti mor i gjithe “anglosaksonin”
  Ju ka ardh uji apo hala me gomare mbani.

 16. fieraku NGA ferrasi says:

  @ fieraku nga varibopi
  Po’ku e njef ti mor i gjore “anglosaksonin”
  Ju ka ardh uji apo hala me gomare mbani.

 17. sali says:

  Selami nje axhent i punesuar shitje makinash ne usa ,nuk ka asnje lloj mbeshtetje nga usa sic ja keput ti, asnjerit nuk i reh per selamin.Perderisa Selami erdhi nen ombrellen e Saliut tregoi nivelin e tij,

 18. Artisd Trako says:

  Amerika don vetem Berishen dhe Bashen ne PD. Eduard Selamin e divorcoi gruaja ne USA ,dhe ka nje te dashur Iranian. Njgjela eshte nje mashtrues psikopat tipik balkanik.

 19. lili says:

  ky asnjehere nuk ia qillom po ia fut kot: kush te tha se amerika e perkrah? bytha jote sigurisht!
  Se per sa dime ne amerika nuk mundet me perkrah nje njeri qe ka problem me drejtesine amerikane, kete per pike se pari
  edhe ma e rendsishmja eshte se shqiptaret nuk e perkrahin,sado amerika ta perkrahe. Koha kur amerika ka vendos po perendon sic po shihet ne kosove edhe populli shqiptar po vendos vete: fotot me trumpin nuk bejne efekt me, edhe sigurisht se ato pare e ate emergji po ta kishte investuar Basha ne vend ma fitimpruese per te do kishte qene!!!
  Selami nuk do kete kur mbeshtetjen e te djathtes se vertete, edhe ai e di pse ma mire…
  Basha Selami, same shit, do thone miqet amerikane…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *