Enkel Demi në Zululand: Lul Bashës do ia marrin partinë me dhunë e do t’i thonë “hajt, ik pirdhu tani!”

Biseda në Zululand e sotme ishte sërish rreth zgjedhjeve te 25 qershorit.

I ftuar ne studio ishte gazetari Enkel Demi që, siç tha vetë, “është i djathtë e për këtë arsye një fitore e së majtës nuk e gëzon”.

Pyetjes së Nanos nëse zgjedhjet do t’i mbeten në mendje si një fitore e Ramës apo si një humbje e Bashës, Demi iu përgjigj duke thënë se “këto zgjedhje ishin mbi të gjitha një fitore e Ramës, që i mundi të gjithë, e që arriti atë që donte”.

Më tej, biseda u soll rreth ngjarjeve në PD, dhe në këtë pikë Demi tha: “Basha duhet të largohet; e nëse nuk largohet, do ta largojnë me dhunë; do t’ia marrin partinë me hir, me pahir; e do t’i thonë ‘hajt pirdhu tani!”

Bisedën e plotë mund ta ndiqni në linkun

REMOTE_ADDR:[]

17 komente në “Enkel Demi në Zululand: Lul Bashës do ia marrin partinë me dhunë e do t’i thonë “hajt, ik pirdhu tani!””

 1. Kellira says:

  Ky nuk eshte se e ka te qarte pse eshte i djathte.

  1. Belinda Budini says:

   Thone qe ky Enkel Demi sikur eshte ne sevda me ate Blendi Fevziun, por askush nuk e di partneuitetin ne aktiv Apo passiv, ndaj le te presim se cdo thôte Mesila me Zhyljenin.

   1. Syziu says:

    Jo moj Belida, edhe kete e beka ky kellira. Atehere ti them ketij Kelit qe e ka surratin si bythe e fishkur e Lenes te marre ne goje per nie orale te shpejte kette babaxhanin tim.

 2. Tonini says:

  Zotrote,je shume i lehte ne analiza,po si mund ta heqin kundershtaret e tij Bashen,Basha ne rradhe te pare eshte deputet,te drejte qe nuk mund tja tjetersoi kush,po jo vetem qe eshte deputet,po ka dhe nje grup parlamentar te konsiderushem dhe ne momentin qe bashes i bie kandidatura per kyetar te P.D. gje e cila mund te ndodhe vetem me mbeshtetjen e Berishes,Basha shpall levizjen e iniciuar prej tij,per republiken e re,me nje grup te fuqishem parlametar i cili do mbeshtesi reformat sipas marreveshjes se nenshkruar me E.Ramen dhe bekimin e Sh.B.A~s dhe B.E.S dhe loja vazhdon,gje cila po te ndodhte,Lulin do ta forconte,po Edin dhe P.s,do ta linte te pakten dhe nja 8 vjet ne qeverisje.

 3. ''....askush nuk urrehet me shume,se ai qe thote perhere te verteten[Plato]. says:

  REALITET i hidhur sunitesh,dhune,dhune dhe perseri dhune……………….lloji i kafshes!

 4. Mesolia says:

  Ke ngaterruar PD-ne me Mesilen or mik

 5. Kuq e zi says:

  C’thua or palle??
  Qe kur basha paska pd-n!!!
  Pd eshte e famijes kush zgjat doren e dine ci pret lista eshte e gjate

 6. kavaja says:

  foli dhe buri i Mesila Doda

 7. asd says:

  Ho me ? E mori veten gruja ?

 8. Alban Hamzai says:

  Qenin vishe me kostum e gravate prape si qen do te beje,vetem qe njerezit do te thone:”Ja nje qen me kostum”. Nje I tilee eshte edhe z. Enkel . Vetem shprehja qe ka perdorur :”Hajt ik pirdhu tani ” tregon jo vetem urejtjen ndaj PD ,por edhe vrimen e halese nga ka dale ky me nder “gazetar” ,ose sic I quan keta tipa Konica “laro te pendes ,qe jane me te poshter se hyzmeqaret e pendes”. Ju lutem botoni komentin tim!

 9. iluzion says:

  Nuk para ndodh qe vota urbane te shkoje djathtas.

 10. shezo says:

  O Enkel, ake lexu ndonje liber ne jeten tende! Trap ke ngelur gjithe jeten!

 11. Mondi says:

  Ncuk e ke gjet,nuk kan cti marrin se PD eshte prone shoku dhe ti e di mire po ben “sikur” ,se do ta kete treguar Mesila e cila u perpoq duke e mbajtur per krahu neper festa Lirine,por perseri nuk e pranuan ne oborrin perandorak.

 12. Pupi says:

  Ti nuk je gazetar more burre qe perdor kete fjalor

 13. Pilo says:

  Si ka mundesi qe kunguj te tille si ky Keli jane me shumice ne media dhe ne marrin kohen me deshiren e tyre per tu bere protagonist? Me sa di une te gjitha parashikimet e Kelit kane qene te gabuara. Arsyetimi i tij eshte shume i ulet dhe emocional.

 14. demo says:

  Shko merrja ti me gjithe te forten tende dhe fusni nje,.bytheve!

 15. demo says:

  Shko merrja ti me gjithe te forten tende dhe fusni nje,.bytheve,..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *