FOTOT/ Pas Durrësit, edhe Njësia 1 refuzon “sex simbolin” e PD, ja sfilata e modës në Shkozë e Lanabregas

Pasi e refuzoi vendlindja e saj dy vite më parë duke mos e zgjedhur në postin e kryetares së Bashkisë së Durrësit, Grida Shqina (Duma) mori të njëjtën përgjigje edhe nga njësia Nr. 1 në kryeqytet.

 Në zgjedhjet e 25 qershorit, Grida Duma i dha PD-së një nga rezultatet më zhgënjyese në kryeqytet duke pësuar një humbje shumë herë më të madhe se zgjedhjet e 2013. Kështu, në 25 qershor, PS mori 51.3 për qind, ndërsa PD 27.11 për qind. Krahasuar me zgjedhjet e 2013-s, ku PS mori 46.29 për qind dhe PD 31.97 për qind, rezulton se rritja e PS në njësinë Nr. 1 në këtë njësi është me 5 për qind.

Por kandidimi i Dumës në këtë njësi, ka qenë edhe më shkatërrues për PD, duke pësuar një ulje me rreth 5 për qind krahasuar me zgjedhjet e katër viteve më parë.

 E preferuara e Bashës, të cilën e importoi nga Durrësi duke lënë jashtë edhe mjaft figura të tjera të PD të  lindur dhe të rritur në Tiranë, nuk votoi as veten e saj. Nga një verifikim i bërë nga ne në faqen e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve rezulton se  “sex simboli” i PD, Grida Duma ose Shqina, siç njihet zyrtarisht, del qartë se ka votuar në Kopshtin “Sotir Noka” në qytetin e Durrësit.

 Kryebashkiaku Erion Veliaj paralajmëroi kreun e PD, Lulzim Basha për rezultatet e zgjedhjeve të 2015-s, se nuk do të mund të fitonte dot në kryeqytet me njerëz të refuzuar në qytete të tjera.

 Grida Shqina sulmoi gjithë kohën kryetarin e bashkisë Veliaj, por kjo taktikë nuk funksionoi pasi votuesit e çuan Gridën në votimin historik më të ulët për Njësinë Nr. 1 të Tiranës.

 Qytetarët e kryeqytetit vlerësuan me votë punën e bërë nga Bashkia e Tiranës në këto dy vite, duke i dhënë Partisë Socialiste një fitore të thellë.

 Qytetarët e Tiranës preferuan që të zgjedhin punën se sa sfilatat e modës me veshje të shtrenjta tek rrugët e Shkozës e të Lanabregasit.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/GRIDA2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/GRIDA2.jpg","attachment_id":"715120"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/GRIDA3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/GRIDA3.jpg","attachment_id":"715121"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/GRIDA4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/GRIDA4.jpg","attachment_id":"715122"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/GRIDA5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/GRIDA5.jpg","attachment_id":"715123"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/GRIDA6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/GRIDA6.jpg","attachment_id":"715124"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/GRIDA-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/GRIDA.jpg","attachment_id":"699876"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/GRIDA1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/GRIDA1.jpg","attachment_id":"715119"}]

15 komente në “FOTOT/ Pas Durrësit, edhe Njësia 1 refuzon “sex simbolin” e PD, ja sfilata e modës në Shkozë e Lanabregas”

 1. Erjon says:

  Populli nuk eshte budalla, mos i shih gunen por punen nuk e kan thene kot

  1. Rrushi says:

   Kesaj Shqines i shkon mire kenga labe:
   -“Qina ne,moj qina ne,QINA NE HOXHE ME RADHE!

 2. Kellira says:

  Arroganca e trapeve me keto rroba eshte e padurueshme.
  Populli s’eshte fare budalla.

  1. anonim says:

   e para ne fushat shkohet me sheshka, dhe me sport , se eshte pune ne terren.
   jane rregulla te veshjes.
   e dyta , kjo femer vesh ca rroba shume te shemtuara, qe si rrin mire asgjekundi, se di nga i psonise, por vetem fashiniste qe nuk eshte.

 3. Tetovari says:

  Ketij qe e ka shkruar kete artikull familjen me radh

 4. modistra says:

  aman na thoni kush e vesh se kush e xhvesh dihet

 5. Vana says:

  Plasini syte ne cec.org rezultai i sa ne njesine 1 eshte me i miri ne Tirane per PD qe nga viti 2009, i vetmi me rekuperim. Mos u beni karagjoze

  1. katnar tirone safi says:

   po leji te defrehen mo vana..shqiptaret kane nji jete qe hecin perpara me te thonme…nuk flasin per njesine kater qe ka deputeten sikur me qene artiste porno..kur e pane cunat se kishin mo menjen ke komisioni votave..

 6. artan says:

  Baxhella e ndertusit plak dhe bankierit…

 7. Alidemsi prej Shkoze says:

  O Teto..ari mos harro familjen tate nga alidemsat….

  1. hamshori cuni xhajes gimit pre tirone says:

   o robo kujdes se tetovari osht ka nahija tjeter..nuk osht ka femrat..tetovari vre per k…r vete..pranej leje mer alidems mo e luj se na erdh m’tirone mrapa e na capto pre BO…ESH

 8. Luti says:

  O femer leshatore me vullnet provinciali qe nuk le gje pa shqyer me gojen tende prej ndrikulle stani, po nuk shkohet ne pune zyrtare shteterore me fustane me lule gjigande.
  Mos dil mi katundare tju japesh mend tironsve se po bohesh qesharake. A e kape burrin ntiron? A gjete ven pune?
  Majaft se do thysh akoma qafen sic e ke zakon
  Dallimi i nje budalli nga nje i mencem eshte se budalli i bie gjithe kohes murit me koke.
  Po lerja mi cendin femrave te thjeshta dhe te zgjuta. Mjaft na shite pordhe dursi se nuk bohet shqipria me fodulle si puna jote.
  Personazh i peshtire qe lepin bythen politikaneve me shprese se do shpetosh veten nga varferia dhe mjerimi i trurit tend.
  Zerin e ke shume te mire se te pame kur cirresh neper televizione, bythet skan nevoj per silikon, shko kap ndonje mikrofon dhe kendo mi lal.
  Kshu behesh e pasur dhe jo duke tall bythen me votat e popullit.
  Tani qe na mungon Parashqevi Simaku, hajt mi lal tpasurohesh me art. Merr pak shembull nga Karmina. Shiko si eshte bo milionere ajo. Nuk harxhohet talenti kot me popullin.

  1. fadroma says:

   e mer luto..spate vllai..jepi se e paske m’terezi..te qofte hallall

 9. Landi says:

  Katunare durrsi cpun ke ti me tironen mi dreq. Erdhe n tiron kape burecin kape gjith burrat ca t doli para. Ske len gje pa be dhe u katapultove me kurverin qe te karaktetizon n politik….vishesh si fshatare e lumtur ..po nxirri mi dreq komt e shtremta si mortadel i deformum…te shpalaft mortja moj kërm injorante e pakulturume e pakultivume o gru e lëshume.

 10. Tunxhi says:

  Mos mu shqetso o Grrrida se do ta bej nje like ne FB se per tjeter gje s vlen hajde tung

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *