Gramoz Ruçi i zë vendin Metës, Rama e propozon atë për kryetar Kuvendi

Pas fitores në zgjedhjet e 25 qershorit në Partinë Socialiste kanë nisur edhe caktimet për funksionet e rëndësishme që do të marrin deputetët e kësaj partie.

Kështu, mësohet se vetë kryeministri Rama ka propozuar Gramoz Ruçin si kryetar të Kuvendit.

Këtë post për momentin e mban  Ilir Meta, por ky i fundit është zgjedhur president dhe do ta lërë detyrën e kryetarit të parlamentit me 24 korrik, dita kur do të betohet si president.

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...