Gramoz Ruçi i zë vendin Metës, Rama e propozon atë për kryetar Kuvendi

Pas fitores në zgjedhjet e 25 qershorit në Partinë Socialiste kanë nisur edhe caktimet për funksionet e rëndësishme që do të marrin deputetët e kësaj partie.

Kështu, mësohet se vetë kryeministri Rama ka propozuar Gramoz Ruçin si kryetar të Kuvendit.

Këtë post për momentin e mban  Ilir Meta, por ky i fundit është zgjedhur president dhe do ta lërë detyrën e kryetarit të parlamentit me 24 korrik, dita kur do të betohet si president.

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në “Gramoz Ruçi i zë vendin Metës, Rama e propozon atë për kryetar Kuvendi”

 1. Lugati says:

  bobobobo zani caushi i bandave te tepelenes..kriminel i 4 dekadave..kryeparlamentar..ca bohet kshu pash zotin..kshu. do boni veting dhe do hyni ne evrope..mos per gjynof..jom kurioz me lexu militantet e zjarrte te lugatit..si lores qe punon ne adminstrate dhe e siguroj venin e punes 4 vjet te tjera

  1. Luani says:

   Po pse jo o Haxhi Qamili me ate gjuhe alla katunarce, qe eshte shume larg Shqipes letrare.

   1. Lugati says:

    ta kom lon ty letraren..ene kokrra karit s’kom detyrime me fol letraren une jam njeri i thjeshte..apo s’ke ca bo ene dome shkrujt dhe ti me ca rroten mu

   2. haxhi qamili says:

    ja dhe luani te qifte haxhi qamili te tome

 2. Plaku Xhuxhumaku says:

  Po pse jo Haxhi Lleshin?

 3. Nje Hap para nje Numero says:

  Pse jo Spartak Brahon? Ju lumte na kujtuat Komunizmin e Dulles. Ka vetem nje pergjegjes. Nje hap para dy mbrapa me Edin.

 4. DYPLLOMSHI says:

  ababababa cer fytyre

 5. tfgs1 says:

  ky plehre komuniste duhej zhdukur nga politika e jo me te dretoi kuvendin…………..aq me keq qe behet fjale per nje sunit!

 6. boom says:

  Sa te shqetesuar keta parazitet PD-LSI-Libra. Ruci eshte shume here me larte si politikan dhe si njeri krahasuar me ish kryetaret e parlamentit Topalli dhe Meta.

  1. Lugati says:

   sa gjynof je mer bomm

 7. LORA says:

  Per mua eshte nje lajm I shkelqyer.
  Gramoz Ruci eshte njeriu I puneve te kryme mire,,,pa zhurme e buje,,,dhe garant I pashoq ekuilibrash.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *