Parulla “Basha ik” u vendos nga djali i kundërshtares së kreut të PD-së

Mbrëmjen e 26 qershorit, në hyrje të selisë së Partisë Demokratike u shfaq një parullë e madhe ku shkruhej “Basha ik”. Ky veprim kishte për qëllim të shkaktonte reagime kundër Lulzim Bashës pas humbjes në zgjedhjet e 26 qershorit.

Dëshmitarë nga PD kanë bërë të ditur për politico.al se ajo parullë u vendos nga djali i ish-deputetes, Jozefina Topalli, Genar Topalli.

22 vjeçari është parë nga disa persona teksa vendoste banderolën dhe pasi ka bërë disa foto, është larguar i qetë nga selia blu.

Jozefina Topalli pritet të shpallë shumë shpejt kandidaturën për kryetare të PD-së, pasi zgjedhjet mbahen në fund të muajt korrik.

REMOTE_ADDR:[]

13 komente në “Parulla “Basha ik” u vendos nga djali i kundërshtares së kreut të PD-së”

 1. Leon says:

  Po Noterit babait tend .Tonc Topallit…qe mezi mori te mesmen ne ato kohe …analfabetit qe bleu diplomen ..kur do i thuash ik..o dobici Jozefines

  1. Xen deledashi says:

   Trashëgimtari i Zhelefines në PeDe !
   Thoni pastaj që PeDe sështë katandisur klan familjesh

 2. Gjini says:

  Bravo PD – nga humbja në humbje. Me Gjyste Topallin e ke të sigurtë… humbjen e përjetshme.

 3. demo says:

  AAAA bushter ti bushter,qe pjell kulishe si vetja!Ike more fund.Te shporri njehere e mire Basha nga politika.

 4. Edvin Balili says:

  hahahah gjithe gelbazat sosialiste do behen me Lylin sepse edhe kryetari i tyre Edvin psiho dhe omer gelbaza mbeshtesin Loqen.yyyyyyyyyy pelheraaa

 5. San Dokani says:

  Ligji i xhungles cprisni nga parti parfaqsuese e dhunes dhe vuajtjeve te ketij populli.
  Shpresojm pas 4 vitesh te mos ekzistoj me si force politike. Komunizmi vdiq 27 me pare dy gishta nuk ju perfaqsojne me dhe as nuk ju kan perfaqsuar ndonjeher.

 6. shqip says:

  O loku ! Po Shqiperia nuk eshte Shkoder o çuni zhelefines . Shkodren mund ta mbani edhe 200 vjet . Pu kujt i plas . Ketej jetohet ndryshe or taj . Ketej ja japin voten atij qe punon , e jo mamit , shoqe me Voltanen , qe s’kane bere nje Pune ne jeten e tyre . Ti mire e ke o kamikazi Vogel . Hiqeni Bashen e kthejani çelsat e shqupit Saliut . Keshtu do ja degjoni kengen ne 2021 . Do zoti dhe hani kokat si tribute rivale ne libi , siri …..!

 7. Plepi says:

  Hey Genar,lere Nenen se e ka hanger,por shiko Motren se dhe ajo po e han si mami vet nga dy e tre burra.

 8. asd says:

  Keshtu te ka mesuar mami ty ? Nuk jeton dot pa privilegje ?

  1. Palla says:

   Ti komentuesi E. Balili je moster dhe plena e nyte. Po due me ta shkerdhye tan familjen dhe na fund due me te perdhunue edhe ty.

 9. shigjeta says:

  edhe sikur basha te iki , ju do lehni si cakenjt e qelbet, ajo dihej , se si do shkonte puna , e dinit te gjithe ju te pd , nuk e kupton akoma nga e keni te keqen???? , partia juaj , ju them parti , ne versionin me te kulturuar , banda juaj eshte me sakte , qe mbas 92 , erdhi per nje mision te caktuar dhe shume te qarte, te grabisnit si te babzitur pasurite shteterore , te vrisnit , te nxirnit ne ankand brenda dhe jashte kufijve , pasuri shteterore qe ky popull i pagoi me gjak , dhe shume e shume arsye negative qe ju rendojne ne kuriz , keto jane arsyet thelbezore dhe te sakta qe do jeni ne periferi te gjendjes politiko ekonomike te shtetit shqiptar , dhe nuk e ka faji filani e fisteku , por gjithe partia juaj famekeqe dhe e nivelit me te ulet konservatore ne te gjithe europen e civilizuar , u treguat te paafte te udhehiqnit demokratizimin e shoqerise shqiptare , kete nuk e kuptoni ?????? qe kushdo qe te jete ne krye te kesaj bande , do te quhet bandit dhe jo kryetar partie , rini tani te qete shikojeni te gjatin , dhe mendoni qe jua u futi pa e kuptuar fare , ziuni tani si cakenjt e terbuar , nje gje eshte e sigurte , keni kohe te krijoni nje parti nga e pera , duke u shkundur nga te gjithe dhe te gjitha te keqijat qe ju rendojne , do ju japi populli kohe no limit , 8 vjet , 12 , sa te doni , durim te keni , cdo gje do regullohet , 100 vjetet e para jane te veshtira , thote nje fjale e urte popullore te tjerat regullohen durim te keni ………..

 10. J says:

  Qeni pjell vetëm klysh qeni.

 11. www says:

  O qelbesira komuniste jeni per tu patur zili, jeni ghithmon te bashkuar sikur dhe bar te hani

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *