Parulla “Basha ik” u vendos nga djali i kundërshtares së kreut të PD-së

Mbrëmjen e 26 qershorit, në hyrje të selisë së Partisë Demokratike u shfaq një parullë e madhe ku shkruhej “Basha ik”. Ky veprim kishte për qëllim të shkaktonte reagime kundër Lulzim Bashës pas humbjes në zgjedhjet e 26 qershorit.

Dëshmitarë nga PD kanë bërë të ditur për politico.al se ajo parullë u vendos nga djali i ish-deputetes, Jozefina Topalli, Genar Topalli.

22 vjeçari është parë nga disa persona teksa vendoste banderolën dhe pasi ka bërë disa foto, është larguar i qetë nga selia blu.

Jozefina Topalli pritet të shpallë shumë shpejt kandidaturën për kryetare të PD-së, pasi zgjedhjet mbahen në fund të muajt korrik.

REMOTE_ADDR:[]

13 komente në “Parulla “Basha ik” u vendos nga djali i kundërshtares së kreut të PD-së”

 1. Leon says:

  Po Noterit babait tend .Tonc Topallit…qe mezi mori te mesmen ne ato kohe …analfabetit qe bleu diplomen ..kur do i thuash ik..o dobici Jozefines

  1. Xen deledashi says:

   Trashëgimtari i Zhelefines në PeDe !
   Thoni pastaj që PeDe sështë katandisur klan familjesh

 2. Gjini says:

  Bravo PD – nga humbja në humbje. Me Gjyste Topallin e ke të sigurtë… humbjen e përjetshme.

 3. demo says:

  AAAA bushter ti bushter,qe pjell kulishe si vetja!Ike more fund.Te shporri njehere e mire Basha nga politika.

 4. Edvin Balili says:

  hahahah gjithe gelbazat sosialiste do behen me Lylin sepse edhe kryetari i tyre Edvin psiho dhe omer gelbaza mbeshtesin Loqen.yyyyyyyyyy pelheraaa

 5. San Dokani says:

  Ligji i xhungles cprisni nga parti parfaqsuese e dhunes dhe vuajtjeve te ketij populli.
  Shpresojm pas 4 vitesh te mos ekzistoj me si force politike. Komunizmi vdiq 27 me pare dy gishta nuk ju perfaqsojne me dhe as nuk ju kan perfaqsuar ndonjeher.

 6. shqip says:

  O loku ! Po Shqiperia nuk eshte Shkoder o çuni zhelefines . Shkodren mund ta mbani edhe 200 vjet . Pu kujt i plas . Ketej jetohet ndryshe or taj . Ketej ja japin voten atij qe punon , e jo mamit , shoqe me Voltanen , qe s’kane bere nje Pune ne jeten e tyre . Ti mire e ke o kamikazi Vogel . Hiqeni Bashen e kthejani çelsat e shqupit Saliut . Keshtu do ja degjoni kengen ne 2021 . Do zoti dhe hani kokat si tribute rivale ne libi , siri …..!

 7. Plepi says:

  Hey Genar,lere Nenen se e ka hanger,por shiko Motren se dhe ajo po e han si mami vet nga dy e tre burra.

 8. asd says:

  Keshtu te ka mesuar mami ty ? Nuk jeton dot pa privilegje ?

  1. Palla says:

   Ti komentuesi E. Balili je moster dhe plena e nyte. Po due me ta shkerdhye tan familjen dhe na fund due me te perdhunue edhe ty.

 9. shigjeta says:

  edhe sikur basha te iki , ju do lehni si cakenjt e qelbet, ajo dihej , se si do shkonte puna , e dinit te gjithe ju te pd , nuk e kupton akoma nga e keni te keqen???? , partia juaj , ju them parti , ne versionin me te kulturuar , banda juaj eshte me sakte , qe mbas 92 , erdhi per nje mision te caktuar dhe shume te qarte, te grabisnit si te babzitur pasurite shteterore , te vrisnit , te nxirnit ne ankand brenda dhe jashte kufijve , pasuri shteterore qe ky popull i pagoi me gjak , dhe shume e shume arsye negative qe ju rendojne ne kuriz , keto jane arsyet thelbezore dhe te sakta qe do jeni ne periferi te gjendjes politiko ekonomike te shtetit shqiptar , dhe nuk e ka faji filani e fisteku , por gjithe partia juaj famekeqe dhe e nivelit me te ulet konservatore ne te gjithe europen e civilizuar , u treguat te paafte te udhehiqnit demokratizimin e shoqerise shqiptare , kete nuk e kuptoni ?????? qe kushdo qe te jete ne krye te kesaj bande , do te quhet bandit dhe jo kryetar partie , rini tani te qete shikojeni te gjatin , dhe mendoni qe jua u futi pa e kuptuar fare , ziuni tani si cakenjt e terbuar , nje gje eshte e sigurte , keni kohe te krijoni nje parti nga e pera , duke u shkundur nga te gjithe dhe te gjitha te keqijat qe ju rendojne , do ju japi populli kohe no limit , 8 vjet , 12 , sa te doni , durim te keni , cdo gje do regullohet , 100 vjetet e para jane te veshtira , thote nje fjale e urte popullore te tjerat regullohen durim te keni ………..

 10. J says:

  Qeni pjell vetëm klysh qeni.

 11. www says:

  O qelbesira komuniste jeni per tu patur zili, jeni ghithmon te bashkuar sikur dhe bar te hani

Lini një Përgjigje te Palla Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *