Presidenti Thaçi uron Ramën: Mbarëvajtja zgjedhjeve të lira dhe demokratike ishte një fitore për Shqipërinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka uruar kryeministrin Edi Rama për fitoren e thelllë në zgjedhjet e 25 qershorit.

Përmes një statusi në facebook Thaçi shprehet se përtej garës partiake, mbarëvajtja e zgjedhjeve të lira e demokratike ishte një fitore për Shqipërinë.

Statusi Hashim Thaçit:

Sot urova Kryetarin e Partisë Socialiste të Shqipërisë dhe mikun tim, Edi Ramën, për fitoren në zgjedhjet e 25 qershorit.

Përtej garës partiake, mbarëvajtja e zgjedhjeve të lira dhe demokratike ishte një fitore për Shqipërinë dhe qytetarët e saj.

Prandaj, uroj të gjitha institucionet shtetërore të Shqipërisë për suksesin e arritur dhe jam i sigurt se bashkëpunimi vëllazëror dhe institucional me Shqipërinë do të intensifikohet edhe më shumë. HTH

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/22-2-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/22-2.png","attachment_id":"715134"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/1-27-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/1-27.jpg","attachment_id":"715133"}]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *