Rama mesazh “armiqve” të tij: Cimbisjet tuaja, janë për mua ushqim për mendjen

Kryeministri Edi Rama i ka kushtuar një status të gjithë ndjekësve të tij në rrjetin social Facebook.

Përmes këtij postimi, Rama  ka falenderuar mbështetësit, pasi sipas tij inkurajimet e tyre kanë qenë burim energjie pozitive.

Më tej kreu i qeverisë u thotë kritikëve se “cimbisjet tuaja, janë për mua ushqim për mendjen, shumë me tepër se sa ju mund ta imagjinoni.

“Armiqve” te betuar nuk u them faleminderit qe me shajne me liber shtepie e liber rruge, natyrisht! Po ama ju them faleminderit, sepse me beni te mendoj vazhdimisht se sa shume, o Zot sa shume, mundim e kohe duhet per te ngushtuar hendekun qe politika e percarjes dhe gjuha e urrejtjes mes paleve, ka hapur prej kaq shume vitesh!

Dhe dua ta dini te dashur “armiq”, se kur ju kthehem sic i do mushka drute, nuk ju bej me faj ju, po pikerisht politiken, qe per kaq shume vite e vite, kultivoi nje fare shume te keqe ne mjedisin e komunikimit publik “, shkruan Rama.

Statusi i plotë

Te dashur miq te ketij rrjeti,

faleminderit te gjitheve, mbeshtetes, kritike e “armiq” te betuar per gjithe sa here keni klikuar pelqime, keni ndare me te tjere apo keni komentuar postime🙏

Mbeshtetesve u them faleminderit, sepse inkurajimet tuaja jane per mua burim energjie pozitive, shume me teper se sa ju mund ta mendoni.

Dhe mirenjohje te thelle atyre qe ma degjuan lutjen e bene telefonata nga jashte, per te nxitur te aferm e miq ketu ne Shqiperi, te votojne numrin magjik✌️😉

Kritikeve u them faleminderit, sepse cimbisjet tuaja jane per mua ushqim per mendjen, shume me teper se sa ju mund ta imagjinoni.

Dhe as mos e mendoni, as mos i degjoni ata qe ju thone, Edi Rama nuk i degjon kritikat. Aq i degjoj saaa…

Tjeter gje qe me kritiket nuk jepem po “grushtohem” deri ne fund, ama pas perplasjes nuk iki tutje pa marre ate qe mendja me thote se vlen😀😉

“Armiqve” te betuar nuk u them faleminderit qe me shajne me liber shtepie e liber rruge, natyrisht!

Po ama ju them faleminderit, sepse me beni te mendoj vazhdimisht se sa shume, o Zot sa shume, mundim e kohe duhet per te ngushtuar hendekun qe politika e percarjes dhe gjuha e urrejtjes mes paleve, ka hapur prej kaq shume vitesh!

Dhe dua ta dini te dashur “armiq”, se kur ju kthehem sic i do mushka drute, nuk ju bej me faj ju, po pikerisht politiken, qe per kaq shume vite e vite, kultivoi nje fare shume te keqe ne mjedisin e komunikimit publik😢😩

Ne fund dua t’ju them te gjitheve se fitorja e madhe e 25 qershorit, eshte e Shqiperise dhe juaja, ndersa imja eshte vetem barra e shumefishuar e pergjegjesise.

Kam shume besim se do te bejme shume per kete vend, sidomos nese te gjithe kujtohemi kur zihemi a “grushtohemi”, se sidoqofte kemi nje gje te madhe te perbashket: Jemi shqiptare🇦🇱

Jemi te nje gjaku dhe nje gjuhe🤗 Jemi te gjithe te deshiruar, ta shohim Shqiperine sa me mire🇪🇺

Faleminderit edhe njehere dhe ndjese kujtdo prej jush qe mund ta kem bere te ndjehet keq nga replikat e mia🙏

Perqafime

Edi

(Obobo e kam shkruajtur pa ë dhe me sa shume miq kam “grushtuar” ketu per shqipshkrimin, kushedi ç’”grushta” do ha sot☹️😂)

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Rama mesazh “armiqve” të tij: Cimbisjet tuaja, janë për mua ushqim për mendjen”

 1. Gjatosh mos e rruaj shume per disa analfabete e militante b…lepires vari kollodokun pune shpellaresh e zagaresh

 2. zi says:

  Qofsh gjithmone i sinqerte dhe pa djallezi i thjeshte e i paster korekt dhe patriot.
  Te tjerat vine vet, nga koha, evolucioni,domosdomshmeria gjeo politike dhe nga lodhja.
  Suksese dhe pergezime.

 3. Shqiperi says:

  Epo fitore me e bukur se kjo, hade hajde, dajak, epo boll se na erdhi shpirti ne maje te hundes. Me ne fund PS drejton vetem dhe drejt BE. Shqiptaret e kuptuan me ne fund se kush e do vertet kete popull dhe kete vend. Te lumte o Zoti Edi. Me vete do kesh gjithmone ata qe e duan flamurim kuq e zi

 4. BUJARI JU DEGJON says:

  RESPEKTE!

 5. Novruz Taip Vishanji says:

  PESE SENJALET E PSIKOPATIT

  me dhe pa kartele, nga Surreli apo Vunoi, nga Mirdita apo deri “shkodrani nga gjyshja” !

  Psikopatet sot ne bote i gjen kudo, e siç del edhe nga statistikat e IPR-s se Notto-s, apo ato te Zaloshnjes dhe me se fundmi te atij “profesorit” te UET-tit, perqindja sipas popullsise boterore nuk le motiv per te dyshuar: i afrohet 1%- shit, e ne rangun e pozicioneve te larta e te rendesishme, zejne mbi 4%.

  Nje menyre per ti njohur ekziston, kete e konfirmon nje fare Jacob Wells, i shtyre nga dyshimi te veteqenurit psikopat, arriti te grumbullonte 34 pike ne testin e fameshem te psikologut Robert Hare. Pas kesaj, i drobitur nga atashimi ne kete grupimin e 1%-shit (jo 7% e atyre gjobave ndaj çdo biznesi apo kerkese ne Bashkine e Tirones se dikureshme – mbase edhe sot per nje liçence per shitje fiqesh), Jacob, tregon ne menyre te detajuar, duke u nisur nga personaliteti i tij, se se psikopatet, e dukeshem dhe jo, arrijne te terheqin dhe bejne per vehte te tjeret.

  Ja pese menyrat per t’ju çjerre masken:

  1- Tregohen teper te persosur:

  “Zakonisht prezantohem si njeri normal – shkruan Jacob – por ndeshem ne disa momente, siç mund te jete takimi i pare ne nje ambient akademik, ku vetepershruhem si i persosur, po ne nje menyre mjaft te vrazhde, duke bere qe te pranishmit ta marrin kete paraqitje, si te pa ditur nga ana ime”.

  2- Jane teper interesante:

  “Kerkoj gjithnje te tregohem shume inteligjent – vazhdon Jacob – dhe mundohem te sillem ne menyre stravagante, e cila me rezulton e perkryeer dhe e sukseseshme. Me pas perpiqem te tregohem personi me interesant qe kane njohur ne jeten e tyre, duke u treguar histori te perjetuara (p.sh. me Zahon duke pare kartoni animati ndersa te tjeret kembejne shtate pale kemisha nga djersa duke numuruar fletet e votimit).

  3- Jane te padyshimte:

  “Te pare nga jashte, psikopatet jane pikerisht te tille – shkruan Jacob – por ne brendesi, e ndjejne te nevojeshme te kontrollojne gjithçka, ne radhe te pare emocionet, pastaj ndryshojne sjellje sipas rastit, kur desherojne te perplasen me boten qe i rrethon. Duke u sjelle ne kete menyre, – shkruan Jcob – nuk perbuzem nga askush. (As nga Hollandezi fluturues, like-floriri i Ndreajt te Lezhes, apo Sali Mutqenef Shiqere Berisha i Viçi-doli-per-te-kullotur).
  Ne brendesine time (J.W.), megjithate, nuk arrij te provoj trishtim apo sensin e te penduarit, por vetem zallamahi, tymnaje, mjegulltiren e te erresuarit te perditeshem.

  4- Dijne te shfrytezojne te tjeret:

  “Per te patur favorizime, shkruan Jacob – kamm nje metode te pa falimentueshme. Bej sikur jam i interesuar per problemet e te tjereve (ne kuvendimet “gju me gju” me fashataret e Babrruve e Lapardhave te turnit – e mbani mend ne fushate ?), duke u treguar shume i lendueshem, gati i lotuar, per te fituar besimin e tyre (qe e shpjerdh me rastin me te pare – Kodi i Heshtjes, apo futja pas hekurave te Berishe-Mete e qelbesirave te tjera) duke u njohur me “sekretet” e tyre, qe di ti mbaj per vehte. E per te qene edhe me i besueshem, tregoj edhe “secrete” te jetes sime natyrisht te shpikura.

  5- Jane gati gjithnje njerez te suksesshem:

  “Statistikat nuk genjejne (Notto, Zaloshnja, Profesori..), ne psikopatet (J.W. ops Edi Kristaq Vares Poetesh Rama) arrijme te kemi sukses me shume lehtesi. Jemi karizmatike, manipolatore, e te pa ndjenja. Sepse nuk provojme emocione rracionale siç eshte ndjenja e te gabuarit.
  E vetmja ndjesi qe kam (J.W.) eshte egoja e vetevehtes.
  Per kete jemi nje makine lufte per te arritur suksesin “

  Kaq per psikopatin qe na rivodhi votebesimin, vetem me nje gabim qe e pranon per here te pare: te kete shqiplidhur ca fraza shijehidhura pa perdorur “ë” – te, ne Volumet e tij te Gjuhes Shqipe pa numur e pa teklif !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *