Rezultati në bashkinë Librazhd, na heq “mallin” e kohës së shkuar: Gati 90 përqind në favor të një partie

Zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit kanë prezantuar rezultate nga më të çuditshmet.

Madje kanë shënuar hendeqe të tilla të thella mes partive, sa do ta kishim zili dhe për periudhën e viteve të para të postkomunizmit në Shqipëri.

Në bashkinë e Librazhdit, rezultati ka qënë vërtet stratosferik në favor të Partisë Socialiste.

Një rezultat i barabartë me pesëfishin e votave të marra nga partia e dytë, PD në opozitë dhe sa trefishi i tre partive që rivalizonin PS të marra sëbashku, PD, PDIU dhe LSI.

Duke treguar qartë se përmasat e votimit për një palë politike në Shqipëri na çojnë larg në kujtesë, në kohën e shkuar kur votohej thellë për partinë.

Rezultati në bashkinë Librazhd:

PS  10983 vota

PD    2961 vota

PDIU 1567 vota

LSI    1228 vota               

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Rezultati në bashkinë Librazhd, na heq “mallin” e kohës së shkuar: Gati 90 përqind në favor të një partie”

  1. Ylli says:

    Ec Librazhdi aty !! Te hongsha zemren.Ka lezet 90 % ,por me lezet ka 99 %.Votat tuaja plumb per armikun.Eshte treva qe ka nxjerre gjigande me cdo fushe .Sidomos ky gjeniu i fundit i elites librazhdase z. TAULANT BALLA.Nga Gjorgj Golemi deri te Tao Tao Balla kaluan 550 vjet por ja vlejti ama.
    Ec Librazhdi aty.Krenari e popullit shqiptar ne shekuj.
    Te pelcasi Kucova dhe Ura Vajgurore ,kemi Librazhdin ndricues ne cdo llogore.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *