Shkodranët, barcaleta pa fund për Bashën, Ramën, Metën, Berishën dhe …Nard Ndokën

Shkodranët shquhen për humorin e tyre të hollë, madje për këtë panë pasur penalizime dhe në kohën e diktaturës, ku ishin të vetmit që bënin humor dhe me vetë diktatorin që e quanin “Dulla”.

Dhe zgjedhjet e 25 qershorit nuk kanë kaluar pa u futur në “axhendën” e humorit të tyre, përmes të cilit kanë shigjetuar rezultatin shumë të dobët të PD në zgjedhje.

Duke qënë të djathtë në thelb, shkodranët të cilët e ndëshkuan së pari me votë duke i dhënë rezultatin minimal në këtë bastion historik të PD, kanë krijuar edhe barsaleta me vetë atë që përfaqëson sot për demokratët Lulzim Basha.

Jo më kot humori shkodran mban vendin e parë, e për Lulzim Bashën Shkodra ka këto fjalë:

Politika shqiptare asht si futbolli italian, Rama si Juvja, s’ka kundërshtar. Berisha si Milani, legjendë. Meta si Roma, gjithmonë në vend të dytë.

Basha si Interi, nuk e merr njeri seriozisht dhe humbet çdo gjë që nis. Harrova ma t’madhin në vend Nard Ndokën, asht si Chievo, nuk bie kurrë nga kategoria, gjithmonë deputet”.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *