Të shtëna me armë zjarri te stadiumi “Selman Stërmasi”, plagoset ish pronari i Fabrikës së Tullave Vorë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur  paraditen e sotme pranë stadiumit “Sleman Stermasi” në Tiranë.

Një person ër ka mbetur i plagosur pasi është qëlluar me armë.

I plagosuri është shtetasi Tefik Hyka, ish-pronar i fabrikës së tullave në Vorë.  Ai është qëlluar me një plumb në kokë . Biznesmeni është dërguar me urgjencë në spitalin Ushtarak dhe ndodhet në gjendje të kritike për jetën.

Autorët kanë qenë më shumë se një, dhe kanë qëlluar ndaj bisnesmenit me pistoletë me silenciator dhe një kallashnikov.

Pasi kanë kryer atentatin, autorët janë larguar me një motorr.

 

 

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/tavolina1-150x150.gif","full":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/tavolina1.gif","attachment_id":"715160"}]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *