Zbulohet arsyeja pse po rrinë në zyrë, ja sa do të qëndrojnë në detyrë ministrat e PD: Presim raportin final të OSBE/ODIHR…!

Kryeministri Rama deklaroi pak ditë para zgjedhjeve se ministrat teknik të PD-së do të shkarkohen në 26 qershor, menjëherë pas mbylljes së procesit të votimit.

Por kjo datë ka kaluar dhe vetë ministrat kanë konfirmuar se do të qëndrojnë në detyrë deri në ardhjen e Qeverisë së re, gje te cilen fillimisht nen ze e kane pranuar te gjithe ministrat.

Por burimet bejne me dije se ministrat e rinj teknik do të qëndrojnë në detyrë deri në daljen e raportit të fundit të OSBE-ODIHR për zgjedhjet e 25 Qershorit.

Burime nga PD bënë të ditur se “ministrat teknikë të PD-së do të qëndrojnë në detyrë deri në certifikimin e daljes së raportit final të OSBE-ODIHR për zgjedhjet”.

Kontributi i tyre ka të bëjë me ofrimin e të dhënave për plotësimin e raportit final të OSBE-së.

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Zbulohet arsyeja pse po rrinë në zyrë, ja sa do të qëndrojnë në detyrë ministrat e PD: Presim raportin final të OSBE/ODIHR…!”

  1. ILIRET says:

    Raporti final i OSBE-se, del zakonisht ne dhjetor ose janar.

  2. astrit says:

    Dihet, raporti final i OSBE-ODIRIT del ne shtator.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *