Analisti plas “bombën” në emision: Berisha është kapur peng, ja pse nuk flet

Në studion e emisionit “Të Parkspozuar”, analisti Andi Bushati është shprehur se Sali Berishs është shantazhuar që të pranojë marrëveshjen Rama-Basha.

Më tej Bushati është shprehur se Berisha është kapur peng nga socialistët dhe po pranon që ti shkrihet PD para sysh.

“Basha u fut në disa pirueta ku në çadër bëri radikalin dhe doli nga çadra dhe bëri pulën. Deri këtu themi Lulzim Basha i shkreti i paaftë kaq dinte kaq bëri. Berisha e mbante nën tutelë Bashën.

Fakti që Berisha pranoi që ti hiqeshin që të gjithë bashkëpunëtorët e tij  pranoi gjithë atë marrëveshje eshte se ai eshte sorezuar.

Nga ana tjeter Berisha bashke me djalin u paraqiten ne komisionin hetimore per Cez.

Unë kam një hipotezë është sepse kjo gjë është prishur sepse Sali Berisha është kapur peng. Prandaj Sali Berisha po përjeton se si po i shkrihet PD para sysh dhe se Basha do të shkojë në koalicion me Ramën dhe Berisha do të votojë për Ramën kryeministër” tha Bushati.

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Analisti plas “bombën” në emision: Berisha është kapur peng, ja pse nuk flet”

 1. floriri i Bençes says:

  HA HA HA HA … mllefi qe ke ndaj Rames, ti ka erresuar syte dhe je duke pare nje film bardh e zi qe askush tjeter nuk arrin ta shohe, sepse NUK EKZISTON. Po ti mor djale perpara se te flasesh budallallaqe, shko bej nje dush me uje te ftohte qe te kthjellohesh, se le nam.
  Vetem muajin e fundit na ke dhene nja tridhjet varjante te ndryshme.
  Mos harro qe ke qene mbeshtetesi nr. 1 i Republikes te Re! Ha ha ha ha … mos kujto se me qen nipi i Hysniut, ke te drejte me pjerdh nga mengjesi deri ne darke … ah, harrova, ju te kazaneve ju lejohet te beni çfaredo lloj hallve.
  Ha ha ha …

  1. AMY says:

   like per floriri i bences

 2. ABC says:

  Hahahahaha. Anal-isti deshe te theshe.

 3. spartaku says:

  Per mendimin tim,nje koalicion mes ps-te dhe pd-ke do jet e prsosur.Atehere shqiperia do gjej nje qetesi te madhe.Te dyja keto parti,(po te punohet me ndergjegje dhe nga mbara),do bejne gjer te çuditeshme,do e bejne shqiperine nje parajse.Do e bejne shqiperine nje nga vendet me te bukura te ballkanit ku do t’a kete zili edhe europa.E them kete se te dyja partit ne koalicion,do punojne per te bere jo vetem reforma te medha,por do te vene ne efiçence te larte industrine dhe bujqesine,si dy koollona baze te ekonomise se vendit tone.Gjeja me e perkryer do jete,se,ata do lene merit,akuzat,ofendimet,qendrimet radikale dhe armiqesore njeri me tjetrin,dhe do t’i pervishen punes,sipas detyrave qe do ndahen ne qeveri.Nuk do te kete me trungje para rrotave,por nje shikim te madh prognoze,per te ardhmene ndritur te shqiperise.Te shikoni ju se sa larte do t’a mbaje populli kete koalicion qeverises,ne krahe.Por a do t’a lene? Jo, se Saliu me Meten nuk duaan keshtu,por nje rremuje ku te mbizotroi destabiliteti.Pra,nqs krijohet nje qeveri me koalicion te gjer,Edi Rama kryeminister,per organizimin e drejtimin,dhe ekzekutivit,si dhe Basha miniseter i jashetme qe do e merret me diplomacine.do te jete nje qeveri qe do durtrokitet nga mbare populli shqipetare,por edhe pergezime nga nderkombetaret.Ky do jet fat i madh per shqipeine.

 4. albti says:

  KUR U NDERTUA RRUGA E KUKESIT TE DY KANE NDARE MILIONA DOLLARE SI RRYSHFET DHE KURR NUK MUND TE SULMOJNE NJERI TJETRIN

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *