Astrit Patozi shuan dilemat nëse do të kandidojë për kreun e PD: Ja pse duhet të dorëhiqej Basha

Deputeti i Partisë Demokratike Astrit Patozi, i ka dhënë fund aludimeve në media nëse do të ishte një kandidat i mundshëm për postin e kreut të Partisë Demokratike përballë Lulzim Bashës dhe Eduart Selamit të cilët kanë shpallur zyrtarisht kandidimin e tyre.

I ftuar në “Opinion” ai tha prerë se nuk do të kandidojë për kreun e PD-së.

Më tej ai argumenton se Basha pas humbjes duhet të jepte dorëheqjen dhe pastaj të hynte në zgjedhje.

Sipas Patozit këto zgjedhje brenda PD-së janë një farsë.

Ai tha se Basha është sëmundja e PD-së dhe se ai tani po e ndan partinë me vjehrrin apo kunatin.

 “Basha është sëmundja e PD-së. Edhe Berisha kur humbi iku, ndërsa ky bën garë farsë. Atij ia dhuruan partinë, e vodhi me marrëveshjen me Ramën dhe tani po ndan me vjehrrin dhe kunatin me ato farë listash që bëri”, tha Patozi.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *