Berisha i rrëfen qytetarit dixhital sekretin: Ja çfarë më pengon t’i uroj Edi Ramës fitoren e thellë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka treguar sot arsyet e vërteta se përse nuk e uron Edi Ramën për fitoren e thellë më 25 qershor.

Berisha duke ju përgjigjur një qytetari dixhital parështron edhe argumentat se çfarë e pengon që t’i urojë Edi Ramës suksese për 4 vitet e ardhshme.

Personazhi që ka zgjedhur Berisha ti përgjigjet quhet “Trendy Alb”.

STATUSI I BERISHËS

Përgjigje z/znj Trendy Alb!
Përshëndetje Trendy! Lidhur me pyetjen tuaj “pse nuk e kam uruar Edi Ramën?”, përgjigja ime është kjo:
Unë nuk e kam uruar Ramën sepse nuk mund ta uroj dot për arsyet që vijojnë.

Së pari, sepse fitoren e tij e ndëshkuan me votë ose me bojkot 78% e shqiptarëve. Kjo nuk është fitore e bekuar por është e përçmuar nga 54% e shqiptarëve, që zgjodhën bojkotin për të shprehur zemërimin dhe për të votuar kundër tij.

Po t’u shtosh këtyre edhe 48% të atyre që shkuan tek kutitë e votimit dhe votuan kundër tij, del se kjo është fitorja më e gjymtuar që kur është votuar për herë të parë në zgjedhje pluraliste në Shqipëri.

Pra, a mund të uroj unë qeverisjen e 4/5 të shqiptareve nga 1/5 e tyre?! Kurrë jo. Natyrisht ka dhe një seri shkaqesh të tjera te njohura botërisht, por, unë e di se si ithtar i pakorrigjueshëm i Ramës, ti nuk i pranon ato (miq, Trendy ndërhyn shpesh në rrjetin tonë me komentet e tij në mbrojtje të Ramës por në tërësi ruan etiken), ndaj dhe unë të rendita vetëm njërin që nuk besoj se mund të kundërshtosh. Me respekt, sb!

REMOTE_ADDR:[]

40 komente në “Berisha i rrëfen qytetarit dixhital sekretin: Ja çfarë më pengon t’i uroj Edi Ramës fitoren e thellë”

 1. Fredi FR says:

  O pall,Rama mori 760 mije vota 50mije+ nga 2013 je ti qe u bojkotove dhe more – 200mije nga 2013,palo burre ben dhe rolin e budallait qe tu ikesh pergjegjesive,legen burre.

  1. arbereshi says:

   I gjymtuar menderisht, me inferioritet dhe inat te theksuar prej fshatari qe pervec gravates nuk ka asgje qytetare

   1. ☆Gopisti i NSHRAK-u.t☆ says:


    Po sikur,
    kështu si thua ti
    Llogaritë nuk të dalin o Sal
    Nejse,
    prapë goxha mirë
    Për një aritmetikë
    të mësuar me dhitë në mal …

  2. shvejku says:

   Po mire more gomar , plak,meqenese Ramen nuk e kane votuar 78 % e shqiptareve,po PD-ne tende qe mori 50-% te votave te PS-se,sa vete nuk e votuan?
   Ke bere llogari si gomar duke bere autogol o i rrjedhur!

 2. timo says:

  Sali 3/5 – tat i kanë besuar votën e tyre 1/5 -tës = 4/5. 1/5 – ta që mbetet janë të tutë. Mbai me shëndet. Bëra një llogari spas stilit tënd. Të pëlqen apo stë pëlqen, ne të 1/5 – tës nuk na bëhet von. Suksese në jetë Sali (në pjesën që të ka mbetur).

 3. boom says:

  Ha ha ha. Keta kane ikur te gjithe per lesh. Me llogaritjet e Berishes na del qe PD paska fituar. Duhet vetem Kac Islami ti aprovoje keto llogaritjet qe ka bere Berisha dhe PD del force e pare.

 4. viola says:

  Z.Berisha mosha qe ke nuk te nderon te flasesh me kete gjuhe .
  E para partia Socialiste eshte rritur nga v.2913 ne v.2917 si ne perqindje dhe vlere apsolute .
  E dyta me moshen qe ke pavaresisht cke bere me pare duhet te jepje nje shembull pajtimi dhe dhe demokracie qe te mbaheshe mend per mire dhe qe mosha i zbut njerzit.
  E treta do te ishte mire te njihje humbjen dhe bojkotin e Shqiptareve kunder partise tuaj.

 5. Fatosi-kosove says:

  Sipas sali fazlliqit 78% e atyre qe ska votuar qenkan mbeshtetes te Rames por e paskan ndeshkuar me vote duke mos votuar!!!
  Po ata qe votuan e ku mbi 50% e tyre votuan Ramen çfar jan sali fazlliqi,a do te thot kjo se ata qe skan votuar e dinin sa vota i duhen Rames per te fituar prandaj skan marre mundin,kurse ti ndjehu krenar se si çdo here lazarati ka votuar per ty e lul bashen,a do te thot kjo sali fazlliqi se kriminelet dhe drogerashet jane pergjysmuar per kater vite qevrisje te Rames,prandaj ju keni kete rezultat qe keni,siq thot edhe Shinasi Rama sot se po i vie fundi jashteqitjes kombetare-PD e bashke me te edhe ty e lul abshes,por çfar do behet me fazlliqin e dulen se?!

 6. E para qe te pengon eshte se ti je nje komunist i pa ndreqshem dhe karierist qe po vdes per karrike dhe e dyta qe je nje malok qe kurre nuk do qyteterohesh.

  1. Shqiptari says:

   Nuk eshte malok she ka plot malok Malsore katuandar fshatar , Por eshte ….kriminel antishqiptar . Njeri I betuar I ustallarve te tij sa arriti te shaje nene e babe te Edi Rama , njerzit e nderuar qe Kristaq Rama I la ketij vendi. Sali berisha do te kujtohet si ballaban pasha per gjakun e derdhur te shqiptareve qe donte lufte civile, per gerdecin, per vjedhjet e shkaterimin e ekonomine me Piramidat , pasuri te kombetare. Edhe shtate pashe nen dhe ai e familja e tij te futet nuk lahet me shqiptaret Brenda e jashte kufijve. Mallkimi do ti ndjek gjithe koherat. Dhe pe ngritjen e .. Lul basha. Kush nuk ka gjak shqiptar do berishen.

 7. Dashamir says:

  Po si nuk u ngop ky popull me mashtrimet e kesaj makineri genjeshtrash. Po si mendon ky se vetem ai ushqehet me buke dhe populli me bare. Ti duhet ta dishe o makineri shpifjsh se ne regjistrimin e popullsise faktike rezident ne shqiperi te kryer ne vitin 2005 kishte vetem 2.9 milion banore phesa tjeter jane jasht vendi dhe te gjith keta jane force votuese. Ata nuk jane bojlotues por jane njerez te braktisur nga shteti dhe si asnje tjeter deri tani ti je me i fajshmi.

 8. ano says:

  Hahahaha…Blue Albania….

 9. EKZEKUTUSI says:

  Spiunit te UDB-se Sali Berishovici..i kane Ngelur Dhembet ne Mute…sepse..po Len si Qen qe e di qe i ka Ardhur Koha e NGORDHJES dhe nuk ja Vare Njeri…ik o Shpellar ..ti NE SHQIPERI DO TE MAHESH MENDE SI TRADHETARE…he “Ngushellohu” me Faktin mbase Serbet Marrin Koskat e tua dhe i Varrosin ne Serbi..lol

 10. cc says:

  Kujt i plasi per ty o relike qe do kujtohesh sI Esad Toptani per sakatimin qe i bere ketij populli e ketij vendi. Vendin e ke ne gropen e ujerave te zeza qe te ofron kujtesa historike.

 11. Strong says:

  Edhe greku e uroi Ramen per fitoren spektakolare; 74 vende ne parlament qe ti serb muti as ne enderr nuk i ke pare. Ti Sali je cmirezi prandaj nga goja jote e zeze nuk del urim. Njerezve te mire ti u do vetem te keqen, sepse je i zi brenda dhe jashte!

 12. Ardi says:

  I plak I pjerdhur mos e uro…ti ske uruar ate qe te ka bere Koken…
  Po shiko Kur te ikesh nga kjo Zyra ti marresh orendite me vete. …do te duhen per ne boten tjeter …ashtu te na rruash…te gjitha c kemi…
  Kufome e gjalle.
  Zgerdalle politike.
  Idiot I lindur.
  Tipik fshatar me kanatiere leshi…
  Do behen tape. Kur mos jesh me ne kete note…o ndyresire…o qelbesire…o e Ke e ketij vendi…o ciban I qe vjen era kerme.

 13. SHQIPTARE DHE KRENARE says:

  Pershendetje Bashkekombas
  Mos ja vini veshin se po ben vape e madhe
  Logaritjet e qoftelargut ?
  Te dytet mbas Gjermanise? E te tjera budalleqe si keto nuk kane te sosur
  Dhiz iz dhe mirikall ov fridom!
  Si thone kot nji fjale te urte, 2 here femi 1 here I rritur
  Te shkuara te harruara gjakpires por ca ti bejme skypjonit qe I ke hedhur trute e magarit e qe I doli parashikimi I zgjedhjeve huq
  Skypjon je thjesht emisjoni portokalli I munguar

 14. kujtimi says:

  Po o SALE ktej thua smerrem me partine e ktej i thua Edit hajde luajme domino te lana.O luaj domino ose dil ne shesh te burrave.Je bere si far kosi vlla kur mblidhet shume qumesht ti me nje luge e bon kos.Vazhdo vlla nje dite qumesht nje dite kos do vi dita te besh edhe gjize.Leje rehate kto djemt e rinj se vetem se fut turinjte tek PD dhe po i bon te gjithe pershesh dhe kurre aty sdo boje hajer.Dhe mbaje mend sa here do nderhysh aty Edi do boje gallate dhe kurre ti nuk je ne gjendje ti besh gje.Por ty mor SALE si deputet i zgjedhur a te vjen turp dhe a mban pergjejsi per humbjen.Un mendoj qe PD sa te jesh ti aty as do reformohet as do fitoi dhe nga dita ne dite do shteroi.PD nuk eshte nje hyrje pallati qe ti e ke me tapi por eshte nje hyrje qe kane te drejte ta perdori cdo demokrat.Detyra babait mbaron kur marton femijet ndimon vetem ne edukimin dhe rritjen e nipave e te mbesave.

 15. spartaku says:

  Saliu me shokete tij,jane aq budallenj sa edhe kur humbasin,therrasin “fitrore”.Merreni me ment se kush jane keta mytebere te pd-ke.Edi Rama,qe aq i zoti sa e nxori elektoratin e tij,votuan dhe ps-te fitoi.Ky Saliu,sa me shume po plaket,aq me thume po pethit.

 16. ATEISTI says:

  KARNAVALE MATUFESH TE LAJTHITUR !

 17. 28 kamiona per 7 bataliona says:

  A e dini qe Berisha pas rekordit te ri boteror notit sapo theu rekordin e olimpiades se matematikes ne rang universi?
  Nje medalje e arte universale per shefin e trapave eshte ne pregatitje e siper. Informacion i fresket nga qytetari universal per qytetarin kerriçitar te Berishes, as-it te matematikes universale. Jo vetem te matematikes ne italisht.

  Me keto llogaritje, Berisha eshte qytetari me i varfer i planetit pas shitjes se armeve te shqiperise, te pasurive te saj.

 18. Mihali says:

  Ti mor magar e shkateove PD-n me marezit e tuja te pusht Shtetit tend qe krijove.
  1.Ti me marifetet e tuja vrave reth 200 djem te ri ne vendlinjen tuj.
  2.Ti, si agjent i Beogradit qe je,furnizove tanket e Milloshevicit per te rujtur pushtimin e Kosoves.!
  3.Ti me veglen tende Gazidede,more shpirtin Kosovarit Remzi Hoxha dhe trupin ja hodhe ne det.
  4.Ti u takove ne menyr Sekrete me Milloshevicin ne manastir dhe nuk kini treguar akoma se per cfar kini biseduar.
  5.Ti ngrite firmat piramidale dhe grabite popullin deri ne qindarken e fundit.
  6.Ti me banditet e tu shkateruat mardhenit Veri-Jug duke urdheruar sulme me avjon dhe me banda te armatosura.
  7.Ti orkestove grushtin e Shtetit te ’98 en
  8.Ti fitove duke vjedhur votat e shqiptar me banda e tua.me policin tende. Ti asnje her nuk I ke fituar pervec ’92 it.
  9.Ti me bandat e tuja mbajtet te fshehta vjedhje e Votave ’09 dhe nuk ke pranuar ti ri hapesh kutit e Votave.
  10.Babezia e families tuj coj ne vrasjen e 26 personave ne Gerdec dhe te Kosta Trebickes.
  11.Nga babezia e femijve te tu jepje koncesjone me % per Argiten dhe zenin.Me tarifen e Suksesit.
  Bemat tuje skan te mbaruar.Ti ke kriju aq dhimbje ketij popuulli qe te denohesh 10 her me vdekje Jan pak per ty.
  Tani prit se cdo te thot vetingu per ty.
  Sa per Edi Ramen ,nuk ka nevoje per urmin tend ai ka urimin dhe mbeshtetjen e 800 mij shqiptarve per te realizuar objektivat per te ber shtet ndersa roli jot ngeli roli i anti Shtetit, roli Satanait.
  Ti duhet ti refesh bemat tuja ne xhami seemos te shpeton pa vajur ne ferr.

 19. Une says:

  Plak i poshter, i pabese, i ndyre dhe i pacivilzushem…

 20. 74 PS says:

  Ai i GJATI, nuk e rruan fare ate te gjatin ne se ti nuk e uron!!!
  Pastaj, kush je ti, oj monster antishqiptare, vrases i ketij KOMBI qe mund te urosh…..
  MONSTER, ZGJYRE…….

 21. © KENDVESHTRIM TJETER © says:

  Shpirti i zi nuk ka force te uroj !

 22. Shigjeta says:

  Cfare te pengon te urosh Edi Ramen ???? Do shume te menduari ??? Shpirteligesia dhe mentaliteti i nje njeriu shpirtngushte , ska asnje problem , nuk i kercet asnjerit ke uro dhe ke nuk uron ti o turpi i kobit shqiptar , eshte shume here me mire qe njeriu te mos mari urime nga nje mendje ngushte , dhe shpirt katran , sepse eshte e sigurt qe urimin nuk do tja japesh me zemer , por te pekten zbato protokolin o katil i poshter , formale , por as nga minimumi i sjelljes nuk di , mjer shqiperia qe kish kryetar shteti ty or qeni poshter, jam i sigurt qe dhe trump do ta uroj ramen edhe pse komplet per sy e faqe , dhe sali ndyresira jo , e pik e zeze , sa rendesi i jep vetes , ore njeriu me i yryer i kombit

 23. TOpalli says:

  Ti Sali nuk njeh matematike. Ti di te genjesh. Votat e shqiptareve jane ato qe u votuan, jo ato qe deshiron ti. Shqiptaret nuk vajten te votojne dhe nuk erdhen te votojne te gjithe nga cdo ane qe jane sepse nuk te shikojne e degjojne dot ty dhe Liken qe jeni Kanceri Shqiperise. Largohu me te mire por besoje se kete radhe do largohesh me pahire. Je aq maskara dhe budalla sa vazhdon te llapesh. Shko e qetesohu se ndoshta Vetingu meshiron pak per ty.

 24. ben says:

  Saliu harron se mbi 2.5 miljon shqiptare kane emigruar dhe jane akoma ne listat e votimit. Se dyti, keto lista jane aq te vjetra sa ka nga ato syresh qe kane vdekur dhe jane harruar, por qe u kerkohet te votojne cdo kater vjet, pasi akoma figurojne ne listat e votimit. Une jam larguar nga vendi 16 vjet me pare, por akoma jam ne listat e votimit sebashku me te gjithe familjaret e mi. Uroj qe ne zgjedhjet e tjera te krijohen mundesite qe edhe ne qe jetojme jashte vendit, te mund te votojme. Atehere do e shohi Saliu se sa e mbeshtesin shqiptaret.

 25. Rigoni says:

  I plasi trapi Edi Rames se eshte gjalle apo jo nje kal i ngordhur nga thellasia e malesise ,Vicidoli.
  Urimi i Qenit te :Vici-doli. Ja ndot (ben pis) fitoren Edit.

 26. gk says:

  O te marrte MUTI shalet. Kjo eshte thenie popullore Shqiptare.Por ne fund te fundit eshte kryeministri i Shqiperise qe u zgjodh nga populli Shiptar.

 27. N.VJOSA says:

  Nuk thonè kot:
  BACA I KRIMIT
  DY HERË FLET,
  TRE HERË GËNJEN!…
  O Mashtrues,
  Ajo që llogarit ti,jane vota inekzistente,
  mund te votonin per Ramën,
  mund te votonin per ty,
  mund te votonin per dikë tjeter!…
  O Mashtrues, NUK BËHET HISTORIA ME “SIKUR”….!
  Votat qe mori PS jane vota te ligjshme, dhe perkthehen si Vullneti i Popullit shqiptar!…
  Po ti kishe ti ato Vota , o Kriminel, do beje Namin…!
  Edhe Dhelpra, kur nuk e arriti dot Rrushin, thoshë është aguridhe…!
  Mjerë Shqiperia, mjerë Partia Demokratike qe ka nje Plehrë si ty dhe e dirigjon!..!
  Do te vije radha edhe ty,
  ti zëre se në burg je,
  se nuk lëviz dot lirshem si çdo Qytetar,
  se ndryshe te masakrojnë ata që i ke masakruar….!

 28. lato says:

  Kafshe shpelle.Kur qe ajo dite e zeze ,kur u budallepsen qytetaret dhe vune ne drejtimin e vendit nje malok xhahil si ky?????

 29. cerriku says:

  Sa me shume te mos marin pjes ne zgjedhje aq me shume eshte ritur niveli ekonomik kush eka ne terezi sdo te ja dije per politik e mira nuk bie ne sy leht SHQIPERIA po ndryshon ligji po funksionon jane shume per te bere dhe gjithmon do te kete dicka per te bere.

 30. Ed tironci says:

  O EDO fute tek 5 kete kafshe prehistorike…ne te dinim per te zgjut mer palle se ke bo gjithate shkolle…po ti qeke lopcar fare mer burre…shko mer te kesula e malokut ne veri…ata qe e mushen me vota blu ket ven…edhe forma e 3 qyteteve blu si kesule maloku..si o veni bohet kuveni…po me shku ti atje te vrasin..sa tritol u ke fut ti atyre…PRANEJ ME MIRE TE 5 SALE…BUDALLE PO I GJALLE AMA!!

 31. Sali Kanceri I fundit says:

  O kancer saliu ! Kujt i duhet urimi yt Kanceroz
  Ti Je nje shpifje mbi gjith shpifjet ne token
  Shqipetare

 32. debatiku says:

  ky eshte icmendur me kartele cmendurie e bemat e tij sic i rreshtojne me larte e ka bere kete popull ta urreje…Eshte halli i 380 miljon euro ne bankat e Qipros ne emerin e tij…do ti largoje femijet nga Shqiperia por se lejon usa…ketu te japin llogari…Z.Kryeminister si shome po sgjatet kjo koje e gjykimit tij, asnje leshim sa ma pare se ky eshte premtimi qe ju ke dhene shqiptareve. ky e ushtria e tij duhet t’ju sekuestrohen parat e vjedha popullit,,sa ma pare asnje minit nuk duhet humbur…..se thojene” na qenka frikacak ” Edi…jo jo ne vertete nuk vepron populli do te urrej me keq se saliun….

 33. Kristaq says:

  Jo mor zoteri. Ti akoma nuk ke kuptuar qe ne politike nuhk je per vete e per partine , por per popullin te cilit duhet ti trasmetosh culture qytetare

 34. XHAFER BERISHA PRISHTINE KOSOVE! says:

  TI SALKO FAZLLIQ JENI NJE MBETURINE ANTI SHQIPTARE< ANDAI GJENE LLOJ LLOJ FORMASH PERE TI SHPETUAR LITARI PERE DEMET QE JA KE SHKAKTUA KOMBIT TONE TANI TE KUPTOJME MOR KRIMINEL I PABESE FI JE VETEM NJE KONTRABANDIST SERRBO FIL E NE KOSOVA TANI TE NJOFIM MIRE, SE I MASHTROJE NJE KOHE TANI UA KISHA PROPOZUAR VET VRASJEN NE MENYRE QE MOS TA QELBNI ME KETE ATDHE!
  KUSHERIRI YT PORE JO SI TI , SE FIS PA PIS NUK PASKA TURPI TE MBULOFTE EDHE GERDECI TA DHA VERDIKTIN! E BASHIQIT NE DO JA JAPIM HAKUN SE ISHTE DESHMITARI KRYESOR I GJYKATES KUNDER LUFTES SONE ! MASKARENJET E SHQIPERISE JENI JU FAZLLIQ BERISHA DHE BESHIQ LULI!

 35. sikur tja qethni Berishes ….su gjen gje besoj prape ne pushtet jini ….nje keshille te urte …kujdes kur ti hiqni leshin sejeni shume te zgjosur dhe mundet ….gaboni…gojtare re rilindjes

  1. edhevpo e hoqi merua mua sme prish pune….tregon qelbersirllekun e faqes se vet ndryshe ESHTE NDRYSHE

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *