Blushi nuk heq dorë: LIBRA do vazhdojë dhe do rritet, ja vendimi i rëndësishëm që u mor sot

Kreu i LIBRA-s Ben Blushi, i cili  doli pa mandat në zgjedhjet e 25 qershorit, ka folur sot në lidhje me të ardhmen e kësaj force politike.

Blushi si duket ka vendosur të mos heqë dorë pavarsisht rezultatit zhgënjyes duke thënë se projekti i tij politik do të vijojë.

Blushi shkruan se LIBRA do të vazhdojë të rritet, edhe pse tani është jashtë parlamentit.

“LIBRA do vazhdojë Sapo mbyllën një mbledhje të koordinatorëve LIBRA. I falënderoj të gjithë për vendimin e përbashkët që morëm: LIBRA do vazhdojë dhe do rritet”, shkruan Blushi.

REMOTE_ADDR:[]

30 komente në “Blushi nuk heq dorë: LIBRA do vazhdojë dhe do rritet, ja vendimi i rëndësishëm që u mor sot”

 1. enter"" says:

  Do rriteni aq shume sa do zhdukeni

  1. ARIU says:

   Rritja juaj eshte sa e carit qe sapo mbaron pune shfryhet.

 2. Me ty...... says:

  Jep DOREHEQJEN, or cub !!!!
  Ti , duke u plakur, do te rritesh!
  Peshtirosje……

  1. arbereshi says:

   O Blush je me i dobishem kur shkruan ndonje liber, politika te ka dhene fytyre te keqe. Thone qe politika eshte kurve dhe pa dashje ke mare kete pamje, te pakten rruaj karakterin te cilin une nuk ta di se si e ke poooorrrrrr

 3. FIX 316 says:

  Do te rritet LIBRA,sigurisht!…..Me ka thene vete Agron Llakaj,qe ka firmosur per te…….!!!

 4. Aleksander says:

  Po ik mer palle ik se u bere karagjoz fare ! -Je thjeshte nje parazit qe do ti varesh dikujt mbrapa per te vegjetuar …asgje me teper.

 5. Alidemsi vjeter says:

  Beni rritu,rritu dhe ca kohe qe te ecesh vete se deri tani ke ecur “perdore”.

  1. hani mut, qeras qeveria,. says:

   Shkruhet Ali Demsi i vjeter. Idiot.

  2. befana says:

   E bukur kjo dhe e sakteKeta duan te ruajne akoma privilegjet nga nje sistem ne tjetrin.
   Ky e mban veten intelektual por seshte gje tjeter vetem nje femi i ish bllokut ,rritur mes privilegjesh e pa i thene njeri pune te mbare.

 6. Genti35 says:

  Po do rritet, do i shtohen me shume faqe, dhe do e kemi me kollaj te fshijme sumen ne banjo.
  A mor Blush, u rrite e s’u poqe o kokloqe.

 7. Liri says:

  Shif tani si do behet Tirana dhe meso edhe ti si punohet.

 8. Arber Iliri says:

  Bravo Blushi, rritja behet me ca pilula qe jane jo shume te shtrenjta, jo vetem ta rrisin por edhe ta trashin.Porosine mund ta beni online.

 9. Shaba says:

  Mjerrimi i Blushit qendron ne ate qe s’ e kupton pozicionin prej nje kaloresi si Don Kishoti.

 10. Ledio says:

  Ore ti birbo , rritu ore kush te ndalon? Vetem nga taxat tona mos u rrit. Ngelet gjithe jeten si shushunjat, krijoni parti edhe qendroni vete kryetar derisa ju pelcet prostati. Shiko Liken edhe Salen i kane kthyer PD edhe LSI ne corporate. Ka 26 vjet qe vegjetojne edhe trashen

 11. Don says:

  Libra e Blushit e donte mandatin e deputetit qe te bente blloqe ne parlament. Blushi eshte injorant nga ekonomia. Per te share dhe bere verejtje e kane aftesi te gjithe injorantet. Por nuk kane aftesi per zgjidhje.

 12. Shqiptari Ilirise says:

  Tani shkruaj romanin”LIBRA në ishull”.😂😂😂

 13. Klara says:

  Beni ti je njeri persembari dhe nuk ke te krahasuar me politikanet e korruptuar !Mos u dorezo se do forcoheni akoma me shume se ti je intelektual i zoti . Suksese ne rrugen qe keni nisur !

 14. Luani says:

  Edhe me kete politikanin e madh,qe do ti zgjdhte hallet fukarejve,populli nuk u tregua dashamir ,nuk na e votoi,po duke pasur parasysh prirjet e tij si shkrimtar,i ka vene detyre qe gjate kesaj legjistrature te na shkruaj ndonje liber me teme~Si mund ta vrase veten nje laskar ,qe eshte shkrimtar,ne momentin qe populli nuk ja var~

 15. katharsis says:

  Ben Blushi ky humbes i madh
  Paske pasur talent te madh si humbes o Ben Blushi
  Dole e the se pergjegjesia eshte e jotja ? Sigurisht qe po e thene dhe e bere nuk po surprizon. Perse nuk jep doreheqjen meqe je shprehur se Libra nuk eshte e Ben Blushit ? Cfare mendon se je i pazevendesushem !!!???
  Tani ka ngelur te festoni ju te Libra-s deshtimin se bashku me kryetarin qe fliste e fliste pa mbarim , shante te gjithe por hunda e tij nuk linte te shikonte se pari veten e tij , qe nuk din te organizoje partine , genjeshtar neper media kur betohesh qe anetaresia vendosi per listat dhe jo ai vet , kur shante e sulmonte te tjeret por ai vet ishte shkelesi me i madh i statutit te partise , kur u pa qarte se Komisioni i Etikes ishte nje farse e madhe , kur hiqej se i vinte keq per te varferit ( e tani ne fushate mjaftohej te bente disa foto me disa prej tyre i veshur e i mbathur me rroba e kepuce firmato disa qindra euro , cfare ironie) por gjate jetes si politikan nuk mori asnje nisme apo nuk ndihmoi asnje prej tyre , Kur vendosi veten e tij te parin dhe Hafizin te dyten ne listen e Tiranes , kur u be i merzitshem ne daljet e tij televizive duke mos lejuar anetaret e tjere te promovoheshin e te debatonin ne panelet e mediave , kur deri ne fillim te majit nuk kishte nje program partie dhe e hartoi ate ne nje kohe te shkurter dhe pa grupe te mirefillta pune me eksperte te fushave perkatese ( programi kerkon kohe , eksperte te zote ne fushat perkatese , hulumtim , nxjerrjen e problematikave dhe pikave kryesore , bashkerendim pune ne grup , analize financiare , nxjerrjen e konkluzioneve dhe hedhjen ne leter te asaj qe quhet program e jo bla bla bla ) , kur shkonte neper qytete si era e ikte si veriu ( sa per te kaluar rradhen) , kur nuk degjote zerin , mendimet e njerezve me eksperience pune dhe jete , me arsimim dhe integritet moral por mikeloi e ra prehe e atyre injoranteve , grupazheve te qelbura , arroganteve , mendje medhenjeve , atyre individeve qe u dridhesh zeri dhe trupi nga emocionet kur mendonin se do takonin kryetarin qe mendonin se i benin te gjitha por qe nuk benin asgje , kur financat e partise ( sipas tij ) shkuan ne zero dhe financier nuk dihesh kush ishte , kur nje grup i vogel anetaresh mbajten barren financiare per te paguar qerate e zyrave apo pagesat per sallat ku kryetari bente ndonje takim qesharak ( normalisht ky kryetar eshte ne borxh me te gjithe keta njerez e duhet ti ktheje leket sejcilit prej tyre ) , kur psh ne Durres nuk eshte dokumentuar pagesa e qerase se zyres dhe kontributi i sejcilit prej atyre qe kane paguar e kryetari personat pergjegjes per kete i vuri ne vendet e para te listes
  Shkurt dhe shqip Ben Blushi nuk diti te organizoje fushaten elektorale , luajti rolin hollivudian te demagogut per gjoja liri , barazi por rezultoi nje hic i madh dhe i perdori njerezit per qellimet e tij.
  Po si mund te ishte ky njeri i besueshem kur tradhetoi , shau , cenoi , shoket dhe partine ku aderoi per 20 vjet rrjesht .
  Me gjithe mend mendoi qe do perballej me Partine Socialiste me te madhen , me te organizuaren , me tradicionalen apo edhe me Partine Demokratike opozitaren e pare ne vend !!!????
  I ngelet tani te vertitet andej kendej te gjej ndonje skute e te merret me shkrim te ndonje perralle , historie per femije apo cfare te kete frymezim sepse nje partice nuk mund te kete jetegjatesi pa burime njerezore dhe financiare , pa program e pa vizion , pa njerez te afte qe te dine ta organizojne.
  Per skeletin me rreshta zogjsh , rreshtat u bene pluhur dhe destini eshte shkerrmoqja.

 16. mona says:

  Po ne jemi popull eksrtemist .Ose pd ose ps nuk kemi vizion .Nje gje s`kupton ky popull qe nuk di te vleresoje ate qe eshte i mire .Me qene Beni nuk dilte ne skene dhe vazhdonte si pandeli majko apo deputetet e tjere qe i ka zene myku te strukur ne ate karrige dhe rrojne deri sa te dalin ne pension .Pse nuk mund ta bente beni kete .Ja ketu eshte dallimi me ta ! Ah mjer ti popull injorant!

 17. ina says:

  po kush je ti ore don qe thua benit s`merr vesh nga ekonomia .akoma se kupton qe je popull injorant!!!!!!!!!!!!!!

 18. ola says:

  turp o katharsis .Pleraxhi

  1. katharsis says:

   Turp pse them te verteten ?? Kush je ti ? ne cilen bote jeton ? Turp te kene ata qe bejne turpe , por ti me sa duket e paske trurin sa te peshkut dhe nuk e dallon dot kete gje . Turp te kene te gjithe ata qe perdorin sinqeritetin dhe miresine e te tjereve per qellimet e tyre – tamam fix si ky i ashtu quajturi Ben Blushi qe po na del politikan i madherishem por qe ne fakt ka ngelur po aq i vogel sa ne librin e shkruajtur nga babai i tij pooor qe nuk diti kurre te mesoj te eci vet.

  2. katharsis says:

   Turp se them te verteten ??? Kush je ti qe nuk din te kuptosh se cfare do te thote turp ? Me siguri e ke trurin sa te peshkut . E meriton te shkosh e ti besh fresk Ben Blushit – ketij humbesi te madh , llafazani , injoranti ne ekonomi , bujqesi , shendetesi ……. qe din te bej bla bla bla e sigurisht lodhet e ti do i beje pak fresk qe se paku atij ti vinin trute ne vend ( ne zgavren e truve aty tek kafka e kokes ) sepse i kane shkare ca . Sa eshte per tu dhimbsur qyqari Ben por dhe ata si puna jote qe shkruajne idiotizma ketu jane per tu meshiruar.

  3. katharsis says:

   E meriton te shkosh e ti besh fresk Ben Blushit – ketij humbesi te madh , llafazani , injoranti ne ekonomi , bujqesi , shendetesi ……. qe din te bej bla bla bla e sigurisht lodhet e ti do i beje pak fresk qe se paku atij ti vinin trute ne vend ( ne zgavren e truve aty tek kafka e kokes ) sepse i kane shkare ca . Sa eshte per tu dhimbsur qyqari Ben por dhe ata si puna jote qe shkruajne idiotizma ketu jane per tu meshiruar.

 19. miri says:

  kur mbaron procesi i rritjes per kete ma thote kush?
  Ka hall te madh eshte i pa afte dhe dembel…gjejini nje vend ne azil….te haje qyl sic ka bere gjithe jeten.

 20. Mimoza halimi. says:

  Libra premton shume, I uroj shume suksese.

 21. Mimoza halimi says:

  I uroj suksese libres, do TR rritet dhe do te forcohet.

 22. nini says:

  Kot shkruani. Nuk ka me interes. Ka qene pa interes

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *