Deklarata e fortë e analistit: Edhe një gomar të ishte në krye të PD-së nuk do ta drejtonte kaq keq si Basha

Analisti Andi Bushati është shprehur se kryedemokrati i ngrirë Lulzim Basha nuk ka pasur rendiment në drejtimin e Partisë Demokratike që nga momenti që ai është emëruar në këtë post.

Bushati ironizon duke thënë se edhe një gomar të kishin zgjedhur demokratet në krye të PD-së, situata do të ishte më ndryshe.

“Edhe një gomar të vije në krye të PD-së nuk do ta kishte çuar kaq keq Partinë Demokratike.
Më keq se kaq nuk e çonte dot më. Unë nuk kam thënë që ai të japë dorëheqje, unë kam thënë që ai duhet të kthehet në Hollandë,” thotë Bushati në emisionin “Të pa ekspozuarit”.

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “Deklarata e fortë e analistit: Edhe një gomar të ishte në krye të PD-së nuk do ta drejtonte kaq keq si Basha”

 1. Shqipdo says:

  Jo ne hollande andi, sepse 1- ustallaret qe sterviten doktorin per gjyshin tend nuk e lene pa mbaruar misionin lufte civile mes shqiptarve e kete I hane m…., Por te pakten rremuje destabilitet ( shpresojne)
  2- shpresojme tek vetingu Prandaj I besuam Edi Rama edhe njehere, te nxjere parate e vefes qe bleu shtepine ne hollande te paguaj gjakun e 21 janarit se familjet Po presin ndryshe. Cecua ka bixhak, e te paguaje leket rruges she kombit, e te vuaje denimin per faljen e detit, jo per gje Por helenet Po protestojne per guret e filatit.
  FLM per komentin gazeta.

 2. BE says:

  Po cfare ke me kafshet e gjora o Andi, po ti ku e fut vehten?

 3. TRAPI says:

  SHQIPO DO KY ESHTE MENDIMI I GJITHE SHQIPTAREVE PER KETO PLEHRA S I TE PD,PS ,LSI

 4. shpresa says:

  Vetem ty s’te besoj o Bushat se je nje femije qe te fshinte bythen Saliu ne lulishtet e Parisit atehere; ti s’besoj se mban mend.

 5. pjeter says:

  Nje qe e quan veten analist, qe me marrjen e detyres se Bashes filloi te analizonte dhe parashikonte te ardhmen e pd-se. une personalisht kete
  analizat e ketij personazhi i kam lexuar vetem vitin e fundit te drejtimit te bashes ne pd, dhe pikerisht ne kete periughe asnje, apsolutisht asnje nga keta kritiket e medhenj me te ashtuquajturin analist Andi Bushati, nuk e videntoi ndonje gje te rendesishme te profilit te Bashes qe te conte ne humbje te garantuar, dhe tani? per nje heresh sipas bushatit, basha na paskesh qene me keq se nje gomar. C’fare leshi analistesh jeni more toca? po si mund te drejtoje nje parti nje njeri me nje karakter aq te bute, me njehere pas dhespotit qe e mbushi me njerzit e tij te pa afte dhe strukturoi nje parti te tere me nje stil klanor,mesjetar,qe te kishte nen kontroll te gjithe, ku mbizoteronte hakmarrja direkte per zerat e pavarur, si mundet qe ti faturohet bashes humbja e radhes e dhespotit te pd-se ku ne qofte se ka ndonje person qe nuk ka lidhje me nje parti si pd-ja eshte pikerisht Basha?ju analistet e leshit qe nuk beni asgje tjeter vetem profecira, pse nuk e keni analizuar asnje here se pas Saliut kush mund te ishte ai qe do te duhej te drejtonte pd-ne dhe te fitonte? dhe si duhet ta bente nje gje te tille?c’fare lehni pas gardhit tani?

 6. Ardeni says:

  Bushat
  Basha nuk eshte gomar, ai eshte shume i zgjuar dhe i mencur. Ai eshte dike kryer detyren e tij ne perfeksin te plot. Ai ka marre nje detyre dhe po e realizon. Detyra eshte shkaterrimi i Pd-s, carja e saj. Ai eshte i futur ne PD vetem per kete gje, shkaterrimin e saj, dhe po ja arrin. Ai nuk po bene gjera te paafta, ai po bene gjera te qellimshme qe kur u be kryetar i PD-s. Njerezit ne PD duhet ta kuptojn kete dhe te mos e ndajne PD-n ne njeres te Bashes dhe kunder Bashes, por mbeshtetes te PD-s dhe Basha.

 7. s.ahmeti says:

  Puna e Bashes a mund t e kete implikime me rastin e Sokol Olldashit, kjo eshte qeshtje per te dyshuar.

 8. stafi says:

  E holle kjo ironi e autoritte shkrimit.Ndoshta e ka fjalen per Berishen kur ngre paralele e thote qe “ndoshta edhe sikur te ishte ne krye te P -se nje gomar nuk do ta drejtonte me keq se Basha”.Do ti sygjeronja artikullshkruesit se te dy vijne nga nje familje njeri gomar e tjetri kriçe gomari!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *