Zbardhet e vërteta e dorëheqjes së Vasilit dhe propozimi i Kryemadhit

Petrit Vasili tregon arsyet e dorëheqjes pas mbledhjes së kryesisë së kësaj force, ndërsa paraprakisht tha se LSI-ja është një lëvizje opozitare ashtu siç nuk ka qenë asnjë forcë tjetër. “Ne jemi në mbështetje të vegjëlisë dhe jo të oligarkisë,” tha Vasili.

Më tej Vasili u shpreh se për postin e kreut të LSI ka shpallur kandidaturën zonja Monika Kryemadhi.

“Monikën si kandidate për kryetare bazuar jo vetëm në postin e zv.kryetares, por dhe për kualitetin politik, bazuar dhe në kualitetin organizativ që e bën si askush tjetër në politikën shqiptare. Ka qenë gjithnjë aktive dhe nuk është bërë pjesë e ekzekutivit asnjëherë, ka mbajtur gjithnjë distancës”- tha Vasili.

Ndonëse nuk i kurseu falenderimet, Vasili tha se rezultati i LSI-së u maturua në këto zgjedhje nga votues me bindje të plotë për integritetin moral e për një Shqipëri më të mirë. Ai nuk i kurseu akuzat ndaj qeverisë dhe policisë, kur tha se u bënë njësh me bandat për të blerë vota

“Hyri në funksion strategjia e pashembullt e deformim të votave, bandat u bënë njësh me policinë e shtetit falë edhe deklaratave të kryeministrit”,– tha ai

REMOTE_ADDR:[]

46 komente në “Zbardhet e vërteta e dorëheqjes së Vasilit dhe propozimi i Kryemadhit”

 1. zaho says:

  O Peco eshte me mire te heshtesh ndonje here por per nje gje nuk do harroeni, per emrin Like floriri

  1. Kapedani says:

   Ah mër Like hajduti ,besoj se eshte hera e pare qe burri i le vendin gruas ne parti.Kaq hajvane jemi si popull thua .
   O Monika o komë-leshe ,kujdesu qe te fusesh edhe gocen tani si kryetare e te rinjve te LSI-se

   1. Bambolejo says:

    Ah mo Like, ty vertet s’ke nga te zesh- te ishe vetem pa forme e i shkurter sa nje m.. çobani..

  2. lomi says:

   hajde president hajde..lum ne qe e kena

 2. mjeker cjapi says:

  Sipas jush shumica e shqiptareve qenkan bande kriminale?
  Sipas jush shumices e shqiptareve ju dhan iPhona, 5000 lekesha e premtua vende pune ne administrate?
  Sipas jush dhe familjes se Like Floririt hajdutet e ketij vendi jan PS e jo Ju?
  Sipas Jush ju jeni opozita e vertete? Ju djeg shume qe sjeni si pordha neper breke per te detyruar me kercenime qeverine ne rast se nuk plotesohen pretendiment e juaja per poste kyçe.
  Tani si dhelpra e rrushi thoni qe qeveria eshte thartire me mire ne opozite me embelsire. Po kujt ja shitni keto traplleqe? Nuk jemi me popull budalla. Prisni prisni se dhe Likja kallepet e floririt nje per nje do ti nxjerr.

 3. endri says:

  une cuditem pse vajza e ilirit nuk eshte nenkryetare e LSI.

  1. Adeci says:

   Mos u mërzit, me radhë bëhen gjërat.

 4. Dashurie Qetesia says:

  Ju jeni vegjelia qe beheni oligarke duke shfrytezuar pushtetin.Ju jeni te pangopurit qe shfrytezuat kualicionet per te grabitur sa me shume.Ju jeni partia e Ilirit dhe Monikes me pasuri te pa para me shtepira ne toke ne det e nentoke.

 5. valentina says:

  VASILIQI CFARE PO PREGATIT LESH E LIJA ME KETO DEKLARATA MOSNJOHJEN E REZULTATIT?SI DUKET NUK PASKA SHUME BESIM TEK JU LIKE HAJDUTI KA ME SHUME BESIM TEK GRUAJA PER CDO ASION QE MUND TE MARRI KUNDRA QEVERISE TE ZGJEDHUR NGA POPULLI DUKE KONTESTUAR ZGJEDHJET.MESA DUKET SHENJA E OROSKOPIT TE TIJ TREGON QE KA PER TE PERFUNDUAR SHUME SHUME KEQ ASHTU SIC PO E KERKON VETE.

 6. xhemal says:

  respektoj cd o votues te Lsi por kjo partì eshte e para si nje ndermarrje private ku pronare eshte familja meta.e dyta klienteliste si è tiile nuk udhehiqet nga parime eshte as majtas as djadhtas .as mish as peshk e treta financimet e saj vine nga bisnese qe jane dhene leje nga iliri .ka krijuar nje shtet paralel per punesimet .leje per aktivitete te ndryshme .legalizimet patentat .krijimin ne bujqesi te monopoleve te eksportit apo dhenien e ndihmave kredive te nje pakice.p astaj shikoni ambientin pyjet pastertine e burimeve ujore .vereni trasportin publik kombetar linjat e largeta e beni nje analize te like floririt e vasilit

 7. Na gr says:

  Ja u dhjeu rama o petro ta futi ty monikes por me thell lulit dhe kokemadhit. Hyre ne gare me qeveri teknike me kqz te pd o petro nuk mund ti thuash qeveria band kriminale ai i evropes tha shit blerja e votes eshte si te themi kurvari jep leket kurva shkerdh….. pra imoralitet ose nder por 750000 votues e te ps nuk mund ti thuash imoral te shitur se do te maresh prap ate me te gjatin e te gjatit ta them ty se monikes i pelqeu nga fatosi tani kerkon vetem ate te kryetreve hiq dore o petro nga populli se ai te q….. nuk te leshon

 8. Rei says:

  Keto nuk jane Parti, jane familje

  1. arbereshi says:

   Keto jane biznese FAMILJARE te katunarise se soteshme

 9. Nick says:

  alo leshelija..?!
  as ne arithmetike nuk shkelqeni…sa vende pune ka kjo e shkrete administrate? sa vota per familje ne rang Republike? paskeni dhe votues me integritet ju!!!! votuesit tuaj jane dritshkurter se duan te rrojne vetem 4 vjet sa zgjat nje legjislature!

 10. malo says:

  degjeneroi edh Lsi , me ne fund u be hapur parti familjare

  boo, ca u beri Ed Rama ketyre( PD+LSI), i nxorri nga faza fare
  njeri vetengrin, tjetri e merr partine ne shtepi, ne krevat

  hajde gallate hajde

  1. TOMORI says:

   Kaq ishte pazari me ty.je nje vegel qore.po ti ske turp.kush i ha keto lojra .apo po pregatisni vendin atij kok lopes ,se e dini qe nuke le njeri ate tutkun si president…..

  2. Asus says:

   I ka godit Edi Rama ne tru dhe nuk dine cfare bejne e ku te futen. Njeri futet ne frigorifer e tjetri nxjerr gruan ne fushen e mejdanit. E kane nga reforma. Filloi fundi tyre.

 11. Franci says:

  Jep fakte per manipulim jo shprehje ne hava o mashtrues !

 12. I pandehuri says:

  E kam shkruar edhe me pare: me gjeni nje vend (normal) ne boten e qyteteruar ku burri eshte president ndersa gruaja deputete e kryetare partie!!!!!!!!
  Nje plak i urte kohe me pare ka thene: “Shqiperi te kam dhjere, s’te kuptova asnjehere”!!!!!!

  1. albaniafirst says:

   Konica e ka thene ate shprehje, por askush nuk e di ne cfare rrethanash e ka thene, pasi dihet qe Konica ka qene nje intelektual dhe atdhetar I flakte.

   1. I pandehuri says:

    Per Albaniafirst:
    Vetem per saktesim, pa me te volgendo deshire per replika…..
    Konica e ka cituar, por ne te vertete shprehja eshte e njefare Banush Goxhaj…….eshte bere e njohur pikerisht sepse e ka cituar Konica. Gjithsesi eshte me attuale se kurre!!!!!!

 13. ela says:

  ky nryshim gropos Ilir Meten,sepse shtohet dhe me shume urrrejtja ndaj familjes meta-kryemadhi.po su mor pasuria e vjedhur e tyre e ti kthehet shtetit nje dite populli do plas kunder tyre,qeka e trashe,nuk mendon per familjen po mendon per egon e saj personale,se kupton se me kete levizje con ne burg burin e vet dhe shkateron familjen
  qe sot njerezit fillojne dhe e shajne.parti familjare fisnore,mos i duket vetja Enver hoxha dhe Nexhmija? sa me lart te ngjitesh monce aq me shum do vritesh ,ke lendu popullin po mos lendo zotin se egeria e tij dihet ku te con

 14. pe says:

  Me ze e figure, vetem kaq.

 15. Ai dora_Vete! says:

  Mona ne krye te lesh e lise dhe dhendrri ne krye te PD edhe ky vend nuk ka me opozite. Tmerr i madh me nje fjale.
  Po nejse me mire kshu se te ishit ne pushtet te gjithe ju funderrina, me kalimin e kohes do dale ndonje i hajrit te beje opozite.

 16. Ola says:

  LSI korri ate qe mbolli ,bete nje loje te piste ndaj PS qe ne fillim mbas zgjedhjeve te v.2013 deke zene te gjitha pikat kyce ku mund te punesonit sa me shume militante dhe ku mund te kishit me shume mundesi per te perfituar financiarisht.
  Me pas dolet me deklarata per drogen dhe kunder policise por kjo mbasi ishin vjele frutet esaj, dhe asnjehere nuk mbajtet pergjegjesi per kete problem jo thjesht qe ishit bashkeqeverises por se ministrite qe mbulonin token bujqesore e pyjore ku mbillet kanabisi mbuloheshin nga ministra naeLSI ,jetu duhet te mbajme parasysh edhe qeverisjen vendore qe pergjegjesine e kane te kater partite qe kane drejtimin.
  Lojtet keq edhe per reformen zgjedhore dhe qendrimin e PD ne cader duke u bere mbeshtetesit e tyre .
  Se cu be gjate fushates eshte me mire te mos beni akuza se populli yne eshte aq i zgjuar sa ti nxjerre vete konkluzionet duke qene pjesmarres dhe deshmitar ne gjithe kete ngjarje.

 17. Miop por dhe trap says:

  Ti je plehra me e madhe ne kete vend, por ne fakt nuk sherben as si pleh komik. Ti o qelbesire nuk e di si do dalesh ne rruge ti shohesh ne sy njerezit qe ke marre ne qafe me urdher dhe ne sherbim te ciftit te rinoceronteve.
  Ke vene leke boll, por kjo nuk vjen per t’i shijuar sepse ti do ti shpenzosh per valvule zembre, prostat, transplante po arrite te jesh gjalle.
  Kanceri i llojit tend nuk sherohet por vetem kurohet dhe kjo me raste te rralla.

 18. boom says:

  LSI eshte oligarki dhe nepotizem bashke.

 19. Roberto says:

  O Petrit qekur i paske mbushur ditet qe te emerosh Moniken kryetare te partise. Akoma me keto idiotlleqe ju te LSI? Po partia e Ilirit dhe Monikes ka qene . Ti dole akoma me budalla me kete propozim. Ti u trumbetove si kryeministri i ardhshem dhe LSI si force e pare. Imagjinoni tani sikur vertet te ishe ti kryeminister. Populli ka zgjedhur qarte dhe drejt prandaj ju mund te hidheni e te perdridheni si te do ni. Jeni te marre fund .

 20. spartak Pashollari says:

  o Peco po ngjake si ramiz alia bre….

 21. Fadili, Malesi e Madhe says:

  Po te ishte Konica gjalle, do te shkruante: LSI te kam dhjerë,
  S’të besova asnjëherë…

 22. Ed tironci says:

  Gezuar baftjar….e hongri dhe i zybe tjeter….LSI…THJESHT KATUNARESKE DHE E JASHTELIGJSHME SI THEMELUESI I VET….ILIR SKRAPAR KOKELOPA!!

 23. LORA says:

  Thagma te papara kem me pa nga nahija lesh-e-liste,,,,nga ajo forca e pare,para 25 qershorit..
  Sapo kane nisur te vjellin corben e prishur ,qe ia mballosen shqiptareve per nje cerek shekulli.
  Zbatimi ekzigjent I Vetting-ut dhe reformes ne drejtesi do t’ua pershpejtoje te vjellat,,,dmth shpagimet qe meritojne.

 24. Baca-Bajram says:

  Eshte shume e kualifikuar dhe ka shume vlera, qe e dallojne si nje hajdute te famshme. Prisni dhe 4 vjet kur te fitoj zgjedhjet LSI-ja, Shqiperia do udhe-hiqet nga ciftin HAJNAT, Moni si Kryeministre dhe Presidenti Like Shtangisti. I shplaft mortja dhe vettingu.

 25. Vojo. B says:

  Pak ironi nuk bën dëm por kjo që thua është realisht synimi i çiftes Meta.
  Edhe ajo “hapja” ndaj adoleshentëve të LRI-së jam i bindur që ka qenë në funksion të justifikimit të përfshirjes të së bijës në strukturat e partisë.

 26. Hajde GEZUAR! Nuk kini pare gje akoma nga cmenduria per te patur pushtet. LSI nje shembull qe do te kujtohet gjate ne historine eketij populli.

 27. gregory.uk says:

  8 vjet ne pushtet rriten pasurine, rregulluan njerez ne administrate, e degjeneruan rinine me shkuma party e hashash (jete qejfi si Toni Montana) i mesuat njerezve se nuk fitohet buka me djersen e ballit por me djersen e bythes dhe keshtu rriten elektoratin dhe deputetet ne parlament. Mbas 8 vjetesh ne opozite nuk do keni me as deputete as elektorat por do keni Lirin kryetar, Monen sekretare, gocen kr e rinise baben vjerin e kusherinjte antare kryesie dhe asnje antare partie. ta gezoni LSI. ah se harrova do keni edhe Salen kryetar nderi.

 28. gjyshi says:

  Po daluni, o njerez te mire! Po si s’lexova nje koment mbrojtjeje per Presidentin ne vajtje, me falni, ne ardhje? I pari i shtetit do te jete( qe mos qofte) dhe duhet(!!!?) ashtu( ndoshta) ta trajtojme. Me falni ne e kam gabim.

 29. Caka says:

  Zoja e par e shtetit na u baka krietare partiçkeje
  A ju fshifte…!

 30. artan says:

  Kinezeri ne lesheli. Fushaten e drejtoi Meta, doreheqjen e jep Petraqi qe Like floriri te emeroje kryetare Monen dhe me pas Mona besniken e familjes Erisen.

 31. albatros says:

  Hallall ajfonat, pas dy vitesh do keni te tjera gjera

 32. Arber Iliri says:

  Edhe mbasi vdiq merhumi Enver nuk u be Nexhmija shefe megjithese trapet e asaj kohe bertisnin per Nexhmijen ne vend te Enverit, ja ku e pame edhe endrren te behet realitet, pas Ilirit vjen Mona ne krye te LSI.
  Po e dini se etika e detyres se Presidentit dhe konflikti i interesit nuk e lejon Monen te behet krytare, ajo mund te behet kryekare, me nje fjale te flirtoje me shefat e shteteve te tjera per te miren e vet dhe te likes, megjithese duket e renme, hajdo po e bejm kabull.

 33. ERA says:

  Ka te drejte Petriti, Monika te vetmin kualitet qe ka eshte kualiteti i Kurverise, ate qe e ka e ka!
  Dhe meqe POLITIKA eshte KURVE atehere i bie qe Monika eshte kurve e zonja, dmth politikane e zonja!
  Te me fale gjithe gjinia femerore per shprehjen, por kjo plehre e meriton.

 34. Arber Iliri says:

  O ju qe votuat LSI e kuptoni cfare gabimi keni bere, keta me keq se Partia e Punes.Lulit t’i marri te keqen ky se vertet ishte kukull por qendroi te pakten 4 vite me firme e me vule kryetar dhe ne dy fushata elektorale, kete ne fushate e lane ne fund te reshtit Liri me Monen pa le drejtimin per 4 jave, jo kater vite po 4 jave kot.E papame, kjo eshte force e papame.Turp e faqe e zeze.Monika eshte ne konflikt interesi nese Liri do qendroje President, skandal pas skandalime keq se Berisha ky cifti fshatar.Tjetra, o Vasili po ti nga e din se do jesh kryetar i grupit parlamentar, ti mund te jesh kandidat e mund te jete ndonje edhe me i mire se ti.E kam pyetje retorike se di qe te ka thene Liri se do jesh kryetar grupi, por kjo tingellon jo Parti por prone personale.Pune me keq se pune muti.

 35. Jimi says:

  O fare e keqe! Po kaqe derdimen e dini miletin ju more zuzare, sa qe ato qe brockullisni ju ti hane ashtu sic ju doni!? Ju more”paria” e vendit ,dijeni mire se ju pa e hapur fare gojen kjo”vegjelia” e vendit ju a ka lexuar te gjitha mendime dhe veprimet tuaja kriminale! Dijeni mire se c’i keni punuar ketij mileti ashtu do t’ua punoj! Kete popull qe sot po e trajtoni si dele, shume shpejte munde te kthehet luan e t’ju marre perpara me soj e sorrollop e me gjith c’ka keni vjedhur t’ju dale per hundesh!

 36. Faleminderit komentuesve per sa shkruajne me nje sinqeritet atdetar.Turp ata nuk kane e duhet treguar vendi.Se pari kete vete antaret e thjeshte te PARTISE L. S I.Qe duhet te pastrohet nga pasusit e META-KRYEMADHI.
  Nene PASHAKO.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *