FOTO LAJM/ “Basha ik” në derën e selisë së PD Korçë, demokratët korçarë kërkojnë të mbajë përgjegjësi për humbjen

Eshtë kthyer në virale kërkesa e demokratëve në të gjithë vendin për largimin e kreut demokrat Lulzim Basha pas humbjes së rëndë në zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit.

Slogani “Basha ik” tashmë i bërë shumë familjar në të gjitha dyert e selive të PD në të gjithë vendin, ka mbërritur dhe ne qytetin e Korçës, duke u “stampuar” dhe në derën e selisë së degës së PD në këtë qytet.

E cila në rang qarku dhe në këto zgjedhje shënoi një humbje të thellë duke marrë vetëm katër deputetë dhe për më tepër që deputeti i katërt është Klevis Balliu, djali i Fariut që groposi PD në Pogradec.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/Korce-111-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/Korce-111.jpg","attachment_id":"716029"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/Korce-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/Korce.jpg","attachment_id":"698048"}]

2 komente në “FOTO LAJM/ “Basha ik” në derën e selisë së PD Korçë, demokratët korçarë kërkojnë të mbajë përgjegjësi për humbjen”

 1. student says:

  Nga te gjitha reagimet e humbesve rezulton sipas tyre se ne Shqiperi eshte bere hataja. Dhe kjo HATA s ka pike lidhje me te ardhmen e vendit po me humbjen e privilegjeve (LSI) dhe prishjen e endrrave (PD).
  Se mos kujtoni se jane te shqetesuar per permirsimin e ekonomise , rendit, mirqenies , rritjen e ritmeve per arritje me te shpejte ne familje europiane ???? Aspak
  Po te ishte keshtu PD e LSI ne vend te ulerimave si fillim:
  1. Do te kishin uruar fituesin.
  2. Do te uleshin e te analizonin punen e tyre dhe te fillonin te ndertonin nje parti e program i cili do te ishte me i mire se fituesi dhe pastaj te fillonin ta vinin ne zbatim.
  Te thuash se do luftoj kunder qeverise se zgjedhur me vote nuk eshte as program as opozite. Lufta behet per te fituar pozicionet e humbura. Gara per te qene me i shpejte me i mire.

 2. Palpithnoka says:

  Nuk keni per ta kiptuar kurre qe shkaterim i pd eshte vete huomosapiensi sali Berisha.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *