Kryeministri grek Tsipras uron Ramën për fitoren: I vendosur të punoj ngushtë me ju, vlerësoj patneritetin strategjik mes dy vendeve

Kryeministri i Greqisë Alexis Tsipras ka uruar homologun e tij Edi Rama për fitoren e zgjedhjeve parlamentare te 25 qershorit.

Shefi i qeverisë së vendit fqinj, siguroi se do të bashkëpunojë ngushtë me kabinetin “Rama” për të mirën e dy popujve.

” I vendosur te punoj ngushte me Ju per te miren e popujve tane. Vleresoj partneritetin steategjik mes dy vendeve tona,” shprehet Alexis Tsipras.

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “Kryeministri grek Tsipras uron Ramën për fitoren: I vendosur të punoj ngushtë me ju, vlerësoj patneritetin strategjik mes dy vendeve”

 1. Projekti says:

  Siduket refugjati Tsipras (familja e tij u largua nga turqit nga Babanski, fshati i tyre sot ne Trakine Lindore shume afer Stambollit) la njehere ta uronin Vinin e Vunos Gjermania dhe Bab Erdogani. Per te treguar qejfin qe fitoi prape Vini e vonoi pakez pergjigjen si fqinj i afert me Shqiperine dhe si aleat strategjik i shqipetareve.

 2. xxxx says:

  Bla bla bla pordhe greke me rigon

 3. Aleksander says:

  E pyeti tfgs-in ky qe beri kete deklarate ?

 4. Rigoni says:

  Ashtu e kerkon “protokolli kryeministror”…nejse,ka me keq…

 5. Besniku says:

  S’ka asgje te keqe ne kete rast, perkundrazi, eshte pozitive qe te mos jemi ne lufte te vazhdueswhme me greket.
  Ne se urimi shoqerohet dhe me veprime, sado te vogla te jene, bashkepunimi, kjo eshte ne favor te dy popujve,
  dhe sidomos te emigranteve tane qe punojne atje.
  Te mendojme se, ne fund te fundit, populli grek nuk ka te njejten psikollogji me Anastaset e atjeshem, vetem kur
  ashpersohet situata.
  Prandaj le te shpresojme per nje situate me te qete, ne dobi te te dy paleve.

 6. taraboshi says:

  Ishin shume te shqetesuar disa analista tone te kazanit se pse u prish Rama me greket po tashti qe vete kryeministri grek i kerkon bashkepunim cfare do te thoni tashti ?

 7. fieraku NGA varibopi says:

  I pabesë !

 8. SHQIP says:

  Si Shqiptar me vjen mire qe mardheniet me Greqine ti kemi te mira. Duam apo nuk duam jemi fqinje(fqinjen nuk e zgjedh dot) dhe kemi aq shume njerez ne Greqi sa nuk ka familje nga ne te mos kete te aferm ne Greqi. Kuptohet me politike korrkete, me reciprocitet dhe dinjitet, qe Rames nuk i mungojne keto veti.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *