Petrit Vasili jep dorëheqjen nga kryetar i LSI

Petrit Vasili ka dhënë dorëheqjen nga kryetar i Lëvizjes Socialiste për Integrim.

Ka qenë vetë Vasili i cili përmes një njoftimi shpërndarë për mediat, ka njoftuar vendimin e tij.

Vasili është shprehur se largohet nga drejtimi i LSI për t’i hapur rrugë riorganizimit të kësaj force politike.

Të mërkurën mblidhet Konventa Zgjedhore e LSI.

Në një konferencë të posaçme për shtyp, pas mbledhjes së kryesisë së LSI-së, Vasili tha se tashmë misioni i LSI-së është rilindja e një fryme të re.

Ndërkaq, ai ka propozuar për zv.kryetar Luan Ramën dhe Erisa Xhixhon për nënkryetare të LSI, post që mendohet të jetë vakant nga Rama. Konventa e LSI do të mblidhet të mërkurën e ardhshme për të marrë këto vendime.

“Kryesia vendosi mënyrën e ristrukturimit dhe riorganizimit të LSI në opozitë pasi fronti ku është vendosur është front i gjerë. Për t’i dhënë Shqipërisë një opozitë të vërtetë, as të kapur dhe as të akapruar si deri sot.

Nuk janë përgjegjësi që lidhen vetëm me LSI, po në funksion të drejt për drejtë të qytetarëve shqiptarë.

Ndaj në këtë funksion personalisht kam vendosur të paraqesë dorëheqjen si kryetar i LSI dhe ia kam paraqitur këtë propozim kryesisë së LSI dhe kam marrë besimin e saj që të drejtoj grupin parlamentar të LSI që sot është një grup me detyra tërësisht të reja, shumë herë më të mëdha se sa ka pasur në kohën e qeverisjes, pasi fronti parlamentar do të jetë një nga frontet prioritare në opozitë.

Në funksion të këtij dinamizimi të ri të partisë t’i propozojë LSI nga ana ime zonjën Monika Kryemadhi si kandidate për LSI bazuar jo thjesht në pozicionin e zv. kryetares por në radhë të parë për cilësinë politike të jashtëzakonshme”, tha Vasili.

 

 

REMOTE_ADDR:[]

36 komente në “Petrit Vasili jep dorëheqjen nga kryetar i LSI”

 1. genci says:

  Cfare skenari! Iliri dorhiqet si president dhe behet perseri kryetar i LSI!

  1. gencii says:

   ja fute gencit me kacavide, pra je genc komplet, nuk e gjete e skenarin, ik futja vetes me genc nga koka

  2. popull says:

   Lsi duhet te shoh mire veten ne pasqyre se kush eshte dhe çfar kerkon , pastaj te kerkoj voten e ketij populli , ok .

  3. Kapiti says:

   Do ishte shumë mirë !

 2. mjeker cjapi says:

  Ueeeeeeeeeeeeeeeeeeee, ska mundesi!
  Kush do ta zevendesoj?

  1. Shqiptar says:

   Mona Kryemadhi. Ahahahahahahahah

 3. Populli says:

  Bo bo çe gjeti Shqipërinë mor aman si do bëjmë ne pa Vason.
  Pthuuuuuuuuuu

 4. gosip says:

  More un po prisja Bashen e na dul ky Vasiliqia, mos eshte ndonje shenj koalicioni?
  Po LSI fitoj 3 deputet me shume, hajde pra edhe me fitore u jepka doreheqja!
  çudi shqiptare, tamam bure qenke Vasiliqi.
  Eh Like Floriri ç’paske qen.

  1. Samki says:

   Keta synonin te beheshin parti e pare por perfunduan aty ku ishin, te tretet me mbi 500 mije vota me pak se PS. Nese ngritja me 3 deputete me shume per LSI eshte fitore ateher i bie qe kan genjyer popullin!

 5. Bekimi says:

  Po përse do të vazhdojë të duhet ende LSI?
  (A thua është dashur ndonjëherë?)

 6. lLSI eshte parti hijenash, nje shporte me gjerprinj qe do te hane njeri-tjetri,. Like Floriri do te perfundoje me hekura ne duar.

 7. Lennard says:

  Duket se Like Floriri e ndjen se do ta pjerdhin nga Presidentlleku.Ne fakt Ai nuk e meriton te Jete President i Shqiptareve .Ai e tregoi veten si nje Katnar i pagdhendur,Iu corr maska e Babaxhanit,ku tregonte se i vdiste shpirti per Konsensus dhe Dashuri.Doli shume shpejt se ishte nje personazh i Rendomte.Citoj ketu Z.gramos Ruci : Te beme gjithcka -kryeminister ,kryetar parlamenti ,President -Po Njeri nuk te Beme Dot.Pra duke mos pasur Qasje per tu bere Njeri si mund te rrije President Nje Hale e Hapur dhe Bandit???

  1. Lugati says:

   bobo kush i paska bo moral likes gramoz ruci hahaahaahahahja..dhe ka ktu kush thote qe do shkarkojne presidentin..po shkarkuan presidentin duhet te japi dorheqjen dhe KM ai e zgjodhi apo jo?????

 8. ft says:

  Hahahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

 9. vlora.vlora says:

  ne te sat eme ,burre matuf ,ti je per ndonje post qe t ia futesh gjumet per tete vjet

 10. Savon says:

  Ne se Rames i keshillon te marre ne telefon Narin,ti me siguri qe more…CARIN.
  HAHAHAHA!

 11. kujtesa says:

  O Ed Rama!
  E more ne qafe opoziten shqiptare! Mbeti pa kryetar!
  Njehere Sala,pastaj Basha. Me vone Bojaxhiu dhe Vasili! Te shohim cdo beje Idrizi!
  Mbeten duke dhene doreheqjen kryetaret e partive njesoj si trajneret e Portugalise dhe Danimarkes pas i i mundi kombetarja jone!
  :):):):)

  1. Briklona says:

   Edhe keta kombetarja i mundi !

 12. Flamur says:

  Tani kryetare do jetë Monika.

 13. Dan says:

  Kush nuk e kupton kete Lesh e Li… Kjo eshte partia e familjes Meta sic eshte edhe Pe Deja partia e familjes Berisha….. Kush I ndjek qorrazi keto parti eshte bageti….

 14. lato says:

  E kam thene para dy javesh ne koment,.LSI ne opozite do te pesoje si PSD e Gjinushit ne 1995.Ne fillim u largua Laco parti,Starova parti,pastaj Milo parti e me radhe.Vasilin e ka premtuar Rama per minister,merr dhe nja dy vete dhe ben koalicion paszgjedhor me PS.

 15. Moj shqipni e mjera shqipni says:

  Po ikni o hajdut politikane 20 vjeçar. Merni familjet o dashnoret e beni qef se lek keni plot. Njeriu eshte kafsha me e eger, por ju(politikanet e shqiperise) jeni me keq akoma.

 16. Lri says:

  Po shpejt e dhe mor Tit pas dates 24 korrik ta jepje se mbase e lene lirin president. Tani do behet mona kryetare pastaj mones do ti duhet te japi prape doreheqjen kur te mesoje shkarkimin e lirit. E bete lesh arapi. Ckusur kemi ne te LRI-se

 17. antari jo i thjeshte i LSI says:

  Zgjedhja e Monikes ne krye te LSI eshte ne konflikt interessi me postin qe do te mbaj burri i saj,Likja
  Fushaten e beri Likja ,dhe pergjegjesite duhet ti mbaje familja Ilir+ Monika.,por mqs LSI eshte parti familjare,metà te dy martin poster ndersa te tjeret mbajne pergjegjesite.Ky eshte cifti Meta,hajdut,hileqar dhe bukeshkale

 18. mira says:

  E mo Vasil c’te gjeti , per ca para u bere bashke me ciftin Kryemadhi -Meta . Te pelqeu dhe ty paraja e piste , se ndryshe do kishe vepruar si Pellumb Xhufi, Ndre Legisi, Fatos Klosi e Sabit Brokaj. Shkele mbi moralin e prindeve dhe orgjines tende o Vasil, i barazove prinderit e tu me Fatimen dhe Rexhepin. Jazek te qofte !!

 19. Ilo says:

  Mos si mo e hoqen drejtorin e shpk Meta-Kryemadhi po ky sikur ishte dhe i besuar i familjes

 20. enter"" says:

  Ahahahaah, e perdori edhe Vasili me ne fund termin rilindje…hahahahah

  Yyyyyyyyyyyyyyyyyyy Poshte LSI

 21. Xen deledashi says:

  Hahahahaa Rama me votën e popullit po i shkatërron të gjithë plehrat

 22. Shefi says:

  Dmth zonja e pare e vendit na u beka tani kryetare e LSI? Nuk e kishte keq Nano kur thoshte “lidhja e skarapallinjeve te inatosur”.
  Une e rekomandoj zonjen ti fuse nje ndarje formale me Ilirin qe te shpetoje nga akuzat e nepotizmit.

 23. Kellira says:

  IHahahaha!!!
  I takon se ka me shume halé se te gjithe ne shtepi. Plot 10.

 24. KORÇARI says:

  Ùi,po ky përse iku mo , APO sepse Nuk e mori njeri në telefon pas zgjedhjeve????
  O Like po VER NDONJË shok mo ta marrë në tel gjoja për koalicion se gjynah.

 25. enter"" says:

  Dha doreheqjen sepse askush nuk e mori ne telefon pas zgjedhjeve 🙂

 26. sic duket, nje plak I rrjedhur,berisha nuk do flase me ne parlament. veni nuk duhet lene bosh, plakun e rrjedhur berisha do ta zevendsoje plaku I rrjedhur e I pjerdhur petrit vasili. urime monika koka.,ne zgjedhje me ke ngjare me ‘zonjen makbeth’ e iliri me aruro uin. pika qe nuk u bie o familje kriminele e hajdut. 9 nevojtore ke ne shtepine e ndertusr ne lazel mew parate e vjedhura ne toke te vjedhur. haram e pac ju e femijet juaj.

 27. Gezimi nga cepani says:

  Po ctu desh oderezi te bene lecke topi nje here te ngarkojne dhe sa hape e mbyll syte te shkarkojne Mos thoje qe dhe dorhqjen ,te detyruan Prandaj hajde gris bythen se nuk je per keto pune. PRANDAJ jep doheqjen edhe si deputet ,degjo mua gezimin do te jesh rehat.

Lini një Përgjigje te Lennard Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *