‘Familja’ në aksion/ Dhëndri i Berishës reagon për humbjen e PD: Kemi gabuar rëndë, por kritikat mos i nxirrni në kafene..!

Kreu i departamentit te Mjedisit, Pyjeve dhe Turizmit ne PD, Jamarber Malltezi, njeheresh dhendri i ish-­kryeministrit Sali Berisha ka reaguar ashper pas humbjes se PD ne zgjedhje dhe kritikat e akuzat qe kane shperthyer se fundi brenda partise.

Me një postim ne faqen e tij ne FB, ai shkruan “kishte gabime te renda te PD dhe keto duhet t’i themi per te miren e PD dhe te Shqiperise”, por sugjeron se “mire eshte qe mendimet tona t’i ndajme ne forumet e PD dhe jo neper media apo kafene”.

Postimi i Malltezit ne rrjetin social:

PD eshte krijuar nga studentet dhe intelektualet si parti e njerezve te LIRE nen moton “Liri – Demokraci!”.

Nuk u krijua per pushtet. A kemi mundesi qe gjithkush te thote lirshem dhe me respekt per njeri­tjetrin mendimet dhe qendrimet e tij?

Dhe mire eshte qe mendimet tona t’i ndajme ne forumet e PD dhe jo neper media apo kafene. Kemi njerez me bagazh te madh intelektual dhe me eksperience te madhe ne zgjedhje.

Duhet degjuar zeri i anetareve dhe te forumeve pasi ky rezultat ishte i pamerituar, i vjedhur padyshim, por kishte gabime te renda te PD dhe keto duhet t’i themi per te miren e PD dhe te Shqiperise.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “‘Familja’ në aksion/ Dhëndri i Berishës reagon për humbjen e PD: Kemi gabuar rëndë, por kritikat mos i nxirrni në kafene..!”

 1. Albania says:

  O familje e mallkuar nga shqiptaret! Jeni ju qe u sollet shqiptareve dhe Shqiperise fatekeqesi te njepasnjeshme.
  O familje e mallkuar! Nuk e keni kuptuar se jeni antishqiptare, por proserb. A nuk e keni kuptuar se shqiptaret ju urrejne, ju percmojne me neveri. Dhe tani me 2017, por menjehere mbas 1992, me 1994 per shembull.
  O familje vjedhesish, vrasesish! O familje kriminelesh! sa njerez keni vrare deri tani!? Me mijera, duke filluar me Remzi Hoxhen, Kosta Trebicken, Sokol Olldashin, 26 te vraret e Gerdecit, 4 te vraret ne Bulevard, pervec te tjereve qe nuk i di populli.

  Ashtu sic keni dashur t’i hapni gropen cdo njeriu qe ka qene kunder krimeve tuaja, do te bini vet brenda, dhe sapo ka filluar.
  Percarjen qe ka nxitur Salih Berisha keta 27 vjet, tani po i bie ne koke. Po i shkermoqet PD-ja e familjes para syve, por keshtu do t’i shkermoqet edhe familja e klani i tij.

 2. Lili says:

  ah ah ah ah ;sa kam qesh!
  PDja eshte krijuar me urdher te Ramiz Alise o debil, qe dergoj atje Berishen pikerisht qe studentete edhe demokratete e vertete mos te marrin pushtetin, qe Ramizi e dojke ne duarte te sigurta… Nuk te ka treguar Sali serbi per lidjet e tij me Ramizin edhe me Serbine? pyet pak Argiten , qe punoj tek serbet ne kosove te te jape pak ma me hollesia nga vjen partia e Famijljes
  Sigurisht se humbja nuk eshte e Bashes ,po e Argites… e di pse ti, Basha e Berisha ma mire se ne, po ..po edhe ne te tjeret e dime pak si u rreshtuat mbas Fazlicit.

 3. LORA says:

  ,,,,,bla,bla,bla,,,,nga disidenti I djathit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *