FOTO LAJM/ Protesta “Basha ik” mbërrin në Holandë, nga Amsterdami mbështetës të PD kërkojnë largimin e Lulzim Bashës

Protesta “Basha ik” tashmë i ka kaluar dhe kufinjtë shtetërore shqiptarë, duke mbërritur deri në Holandë.

Mbështetës të Partisë Demokratike në kryeqytetin holandez, Amsterdam, me pankarta “Basha ik” kërkojnë largimin e Lulzim Bashës nga kryetar i PD.

Ia vlen të theksohet se familja e Bashës është me shtetësi holandeze, dhe mbërritja e protestës deri në rezidencën reale të tij në Holandë, tregon se situata në PD është në prag të shpërthimit.

Sepse, pas vendosjes së pankartave “Basha ik” në selinë qëndrore të PD Tiranë dhe në selitë e degëve kryesore të vend, jehona e këtij slogani i ka kapërcyer kufinjtë duke treguar se është marrë seriozisht largimi i Bashës nga drejtimi i PD.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “FOTO LAJM/ Protesta “Basha ik” mbërrin në Holandë, nga Amsterdami mbështetës të PD kërkojnë largimin e Lulzim Bashës”

 1. ''....askush nuk urrehet me shume,se ai qe thote perhere te verteten[Plato]. says:

  pune korrakesh turkoshake,qe te kujtojne luften mes doganistesh dhe gylenistesh…………….pis miliet!

  1. papa tfgs1 pousti says:

   to mouni tis manas sou papaaaaa……..

 2. Xen deledashi says:

  Hahahahahaa sa qesharake ! Bozaxhinjte shqiptar me çanta. Duhet të jetë në modë apo simbole mirqenieje / të fortësh?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *