Nishani: Zgjedhjet u blenë, nuk garoj për kryetar partie dhe nuk kam ndërmend të krijoj parti

Në një intervistë me gazetarin Lutfi Dervishi, për emisionin Përballë dhe që transmetohet sonte në RTSH 1 Presidenti Nishani ka folur për mandatin e tij 5 vjeçar, marrëdhëniet me mazhorancën dhe jep vlerësim për zgjedhjet parlamentare dhe zgjedhjet në PD.

Presidenti Nishani thotë se shitblerja e votës ka qenë një nga dy problemet e mëdha që shoqëruan zgjedhjet parlamentare “Informacionet e mia zyrtare, serioze tregojnë që është përdorur resurs i madh financiar për të blerë votat. Në të gjithë territorin shqiptar.” – tha Nishani Presidenti sheh si prolem të parë mospjesëmarrjen dhe beson se shitblejra e votës ka ndikuar në mandate dhe rezultatin e përgjithshëm.

“Nuk ka diskutim. Në mandatet dhe në rezultatin e përgjithshëm të zgjedhjeve. Për sa kohë ndikon në mandate, mandatet përbëjnë rezultatin e përgjithshëm të zgjedhjeve.”

Zoti Nishani është kritik për këtë fenomen ndaj organeve ligjvënëse.

“Fakti që nuk ka pasur në raport me fenomenin, në gjykimin tim, nuk ka pasur minimumin e reagimit dhe goditjes së këtij fenomeni në përqindje, as minimumin në gjykimin tim, tregon që ose është toleruar nga institucionet e zbatimit të ligjit ky fenomen, ose kanë qenë të paaftë për ta identifikuar e për ta goditur. fenomeni i shitblerjes së votës po kthehet në një kulturë shoqërore për fatin e keq dhe që po thellohet” – tha Nishani.

Nishani u shpreh edhe për zhvillimet në Partinë Demokratike dhe për të ardhmen e tij pas 24 korrikut, ditë kur mbaron mandati si President. “Unë jam investuar në politike, por nuk kam asnjë platformë, asnjë ide, asnjë qëllim për t’u kthyer kryetar partie apo për t’u bërë kryetar partie apo për të krijuar një parti politike.” – tha Nishani.

REMOTE_ADDR:[]

17 komente në “Nishani: Zgjedhjet u blenë, nuk garoj për kryetar partie dhe nuk kam ndërmend të krijoj parti”

 1. emilio says:

  Te pakten edhe Shqiperia do te kete me ne fund emrin e saj ne rekordet guinness. Vendosjen e nje gomari ne postin e Presidentit. Strange but true.

  1. Toni says:

   Ti je nje disgrace per vendin. Ti ishe kapterr i PD-se dhe mbete kapterr. Nuk arrite te gradohesh as toger. Hajt shporru nga zyra qe uzurpove ne emer te SHQUP-it. Do te mbetesh ne histori si kapterri qe i sherbeu vetes, godines se korruptuar te drejtesise, dhe SHQUP-it. Te krijohet nje ndjenje e mire por edhe peshtirosje qe Presidenti i vendit tend (kupto SHQUP-it) te iki sa me shpejt nga zyra. Nje tjeter keqardhje eshte qe kete zyre do ta zaptoje President ‘blloku i zi’, Like floriri. Me perjashtim te Moisiut te gjithe Presidentet shqiptare kane qene dhe jane nje disgrace per vendin.

 2. ADRENALIN says:

  Ke ministrin e brendshem te pd , ke prokurorin e pergjitshem te pd , ke kryetarin e shikut te pd, ke gjyqtaret e te gjitha shkallave te pd, pra me nje fjale o president fakteeeeeeeeeeeeeee. Nryshe mbetesh nje gavetaxhi i PDse qe nuk u ngrite dote deri tek dekoratat bajate qe dhe.
  Per sa i takon votave te blera e te vjedhura, ti duhet te kujtosh se nuk ka me pelivan se ju nga vitet 90 e deri ne vitet 2000-

 3. ALI ABDULLAI says:

  ZOTI PRESIDENT.

  JU E PERFUNDUAT MANDATIN TUAJ SI ANETAR I PD DHE JO SI PRESODENT. JU DUHET TE SHIKONI QENDRIMIN TUAJ DHE MOS TE LESHONI FJALI TE PA MATURE DHE TE PA BAZUARA NE FACTE. THENIEN QE, VOTAT U SHITEN MBAJENI PER VETE DHE SERVIRJANI SHEFAVE TUAJ NE PD. 750000 SHUPLAKET QE MORET KESAJ RRADHE, JANE SHPLAKE TE POPULLIT QE PELQEU PUNEN E PS DHE JO FJALIMET E NJE PARTIE TE DJATHTE ME PROGRAM TE MAJTE. GJENI MENYREN ME TE MIRE PER TU LARGUA NGA POLITIKA PA LENE GJURMET ME TE HIDHURA SI PRESIDENT.
  POPULLI DHE VETE 200000 PD-ISTE JU TREGUAN JUVE DHE PD-SE SE SA VLENI.

  PER ME TEPER JU UROJ PENSION TE MBARE DHE MOSPJESMARJE ME NE POLITIKE SI NJE FIGURE QE NUK E NDERON POSTIN E PRESIDENTIT

 4. Kellira says:

  Prostituta e haremit te Saliut ben moral per shitblerje!!!!!

 5. Alban Dega says:

  PRESIDENTI ME VOTA TE BLERA SA FRENGU PULEN
  DENONCON ” BLERJEN E VOTAVE ”

  Bir Bujar i Nenes ke te qaje me pare !?

 6. Këmbora says:

  Une kam votuar Partine Socialiste, por nuk jam paguar dhe as me shkoje ne mendje qe ta shes voten. Nuk mund te blihen 760000 votues, sepse eshte e pa mundur edhe nga ana financiare.

 7. spartaku says:

  Te iki dhe te na zhduket ky palaço president.Iken Nishanlliu dhe vjen Metalliu.Nje gomar iken dhe nje gomar vjen. Jane te dy afer njeri tjetrit,si muti me shurren.

  1. mzati says:

   o take kte tapallin ke per ta qajte kur te iki..ne krahasim me ate tjetrin qe po vje..kena per ta qajte me oi oi kapterrin..ktu do jena

 8. PPE says:

  Pse nuk na e thua nga kush u blene o shtrembesire, apo nuk te intereson, e pra mesoje mire se populli as shitet e as blihet me, dhe mos e fyej ate, Erdhi koha te lani gjynahet dhe te qani paret qe sbene pune, tek e fundit te popullit ishin.

 9. meti says:

  I ardheshmi do jete edhe me palaco,,,

 10. Fatmir Lohja says:

  Edhe ditet e fundit te mandatit,megjitehse pa mustak,vazhon te punoje si militant i thekur partie.

 11. A.Vlora says:

  Po cdo besh ti more Derdimen ti sngre dote Breket e tua. Andikapat.

 12. Salkar says:

  Cyryk nga trute Cyryk gjithandej. ………fuck you!

 13. shigjeta says:

  zgjedhjet u blene ????? kush ti thote ty keto or kapter muti ??? sala ???? mos kapter ramiu , mos me mer ne qaf ……te kujtohet o jaro filmi ??? kapter pa mend , ik o jaro ik o lapanjoz, detyrimisht do thuash keto , ku te kalonte nga mendja jote e ngushte , qe nje dite do te beheshe president i rapublikes , ne gjitha boten te kerkosh , president si ty lolo , nuk do gjesh , do mbahesh mend si president rembuthje dhe pa asnje vlere , mire thote komentuesi me lart cyryk hasapi

 14. Fatosi-kosove says:

  Po ne lazarat ku PD fitoi 92% te votave,a kishte vjedhje nishan presedniku,po ne Kavaje ku fitoi kandidati i PD-s me 29 vota difernce a kishte vjedhje nishan presedniku,pas kesaj humbje dhe poshtersise tuaj si president do te mbetesh nje nga me te urryerit e shqiptareve pasi e deshmove se ishe ne mbrojtje te krimineleve ku ban pjese edhe ti nishan presedniku.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *