Rama sms deputetëve të rinj: Të hënën në kryeministri, asnjë mungesë nuk do mirëkuptohet

Kryeministri Edi Rama  ka thirrur deputetët e rinj të  zgjedhur më 25 qershor në një takim në kryeministri.

Në sms-në drejtuar të sapozgjedhurve, Rama i fton ata të hënën në orën 11:00 në hollin e Kryeministrisë.

SMS-ja u është dërguar edhe kandidatëve të PS që ishin pjesë e kësaj gare të cilët nuk rezultuan fitues si dhe kryebashkiakëve socialistë.

Më tej Rama u kujton të gjithëve se mbledhja është e rëndësishme dhe nuk duhet të mungojnë.

Mesazhi i Ramës

“Ju lutem te henen ne 11.00 takim pune tek holli i kryeministrise me te gjithe ekipin e deputeteve, dmth 140 nga cdo qark plus me kryetaret e bashkive socialiste! Asnje mungese nuk do te mirekuptohet. Mireardhshi”,

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Rama sms deputetëve të rinj: Të hënën në kryeministri, asnjë mungesë nuk do mirëkuptohet”

 1. optimizem per vendin says:

  Ja keshtu te dua! Por, nxirri jashte ata “ministrat teknike” se jane prodhimi yt dhe i Lulit dhe jo prodhim i votes se lire te popullit.

 2. Ardit says:

  Cfare arrogance dhe shkelje e rende e Pavaresise se Pushteteve!
  Kryeministri, therret me ulatimatum dhe si te jene nepunes ordinere, pikerisht ata qe presupozohet qe do kontrollojne punen e Qeverise se tij, Anetaret e Kuvendit, Deputetet.
  Dhe ku ?? Ne zyrat e tij!
  E tmerrshme!
  Nuk ka per t’u bere kurre ky vend, me keta Doktore e Piktore,
  me keta anti-shteterore e gaztore qe e kane drejtuar Shqiperine prej sa e sa vitesh.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *